אם כבר בטורים עסקינן, אז גיא, הייתי שמח אם אתה יכול להסביר

מה רצית להגיד בטור שכתבת על הסלטיקס. כולנו יודעים שהמערב חלש יותר, וגם אתה אומר שבמזרח החלש הם יכולים להגיע עד לגמר המזרח ואף לקחת אותו (דווקא דיטרויט תעצור אותם, דרך אגב? דטרויט שפליפ סונדרס הלוזר מאמן אותה?). כלומר, בעצם לא אמרת שום דבר שאנחנו לא יודעים אבל טענת שכולנו טועים. מיינד אקפליינינג?
הנושא נעול

bad article, he did not say anything in there

By the way, I was in the Nets - Celtics game and the Celtics played very well. They will get to the East final at least if they play this way. After that - you never know - that is the beuty of sports, right?

ובכן, אני אסביר

בשבועיים האחרונים מאז נפתחה הליגה, היו אינספור אייטמים שהציבו את הסלטיקס כמועמדים לגיטימים לאליפות. אני בהלט מבין את התפיסה הזו. ריי אלן, פול פירס, ומעל הכל, קווין גארנט זו התחלה טובה. העניין הוא, שכמו שאותם אייטמים עלו, לא דיברו על הבעיות של הסלטיקס. אפשר לא להתייחס לזה כמה שרוצים, אבל העובדה שאין להם שיטה כבר שנתיים לפחות, וזה שטרייד שמביא שני שחקנים לקבוצה שאין לה ספסל (וזאת בעיה *עצומה* כשמגיעים לפלייאוף) פשוט נראתה לי הזויה. מישהו היה צריך להעלות את התהיות הללו. ואני ראיתי מספיק עונות NBA כדי לזהות את הדפוס הזה: קבוצה נבנת על הנייר נהדר, פותחת מצויין, ואז מתפרקת בשלבים מוקדמים של הפלייאוף. מה רציתי להגיד? שזה בסדר להגיד שבוסטון השתפרה (That's a given) אבל שמיש שמזכיר אותם כמועמדים לאליפות עושה עוול עם הליגה. בשנה הבאה- מי יודע? אולי הם יביאו קצת שחקנים שיורידו מהלחץ ויעזרו לשלישייה הזו, אבל כרגע? אני מרגיש מטופש אפילו להגן על הטיעונים שלי. העובדה שהם 0:5 היא בגלל שבפתיחת הליגה, המשחק הוא אינדיבידואלי. ככל שהליגה מתקדמת, ישנה עלייה של הקבוצות שמשחקות כדורסל שמתפרש על פני כל הקבוצה. איך אומרים כוכבי הפוקר הגדולים? "זה לא צירוף מקרים שתמיד שינם את אותם פנים בשולחן הסופי". כנ"ל בפלייאוף. יש סיבה למה הספרס לוקחים את האליפות בכל פעם. ואתה יודע מה? אפילו לא התחלתי לדבר על כך שפול פירס רחוק מלהיות סטאר, ריי אלן הוא כוכב מאוד מוגבל עם נטייה להיפצע, וקווין גארנט לא הצליח לסחוב את הקבוצה שלו לשום מקום, למרות שהיו לו שנים עם סאם קאסל ולטרל ספריוול, ועוד כמה שחקנים לא רעים בכלל, בעוד כוכבים דומים לו לקחו את הקבוצות שלהם גבוה יותר. אבל זה לא העניין- אני תקפתי את השאלה האם הסלטיקס מועמדים לאליפות. לעניות דעתי, בגלל שהם משחקים במזרח, הם יכולים להגיע עד הגמר (אני לא חושב שזה יקרה, אבל זה אפשרי). משם והאלה? אני לא רואה את זה קורה בשום צורה, ואם זה יקרה, אני מוכן לשבור את המסך שלי, ולאכול את השברים שלו. הנה, אמרתי את זה. תזכרו את התאריך.

ואתה יודע מה? היות ופה יבינו זאת, אני אגיד עוד משהו

את הכתבה הזאת התחלתי לכתוב בגלל PTI ומה שאמרו שם. הפינה היתה, באותו זמן- האם הסלטיקס טובים כמו הפטריוטס. אני זוכר שראיתי את זה, שהעולם השתגע. רק בגלל זהם באותה עיר, צריך להשוות בינהן? ואם אנחנו משווים- איך אפשר לקחת קבוצה, שכבר זכתה בכמה תארים, שנבנתה שמשך כמה שנים, שפועלת בצורה כל כך מתואמת, עם אחד השחקנים הטובים בעמדה שלו בעולם (אם לא הטוב שבהם) לעומת הסלטיקס, שהביאו את קווין גארנט וריי אלן? זה הרי מגוחך לגמרי. אפילו פתחתי עם זה, אבל אז נזכרתי שלא כולם עוקבים אחרי הNFL, ולא יבינו על מה אני מדבר. מה רציתי להגיד? פרופורציות. זה הכל. קצת פאקינג פרופורציות...

אני חושב שהם יותר ניסו להשוות מבחינת הטריידים וכו'...

אבל לא ראיתי את הקטע המדובר אז נוורמיינד.... מה שכן, דוגמא מצוינת הפוכה היא פקסון...

ובכן, אני אסביר

בשבועיים האחרונים מאז נפתחה הליגה, היו אינספור אייטמים שהציבו את הסלטיקס כמועמדים לגיטימים לאליפות. אני בהלט מבין את התפיסה הזו. ריי אלן, פול פירס, ומעל הכל, קווין גארנט זו התחלה טובה. העניין הוא, שכמו שאותם אייטמים עלו, לא דיברו על הבעיות של הסלטיקס. אפשר לא להתייחס לזה כמה שרוצים, אבל העובדה שאין להם שיטה כבר שנתיים לפחות, וזה שטרייד שמביא שני שחקנים לקבוצה שאין לה ספסל (וזאת בעיה *עצומה* כשמגיעים לפלייאוף) פשוט נראתה לי הזויה. מישהו היה צריך להעלות את התהיות הללו. ואני ראיתי מספיק עונות NBA כדי לזהות את הדפוס הזה: קבוצה נבנת על הנייר נהדר, פותחת מצויין, ואז מתפרקת בשלבים מוקדמים של הפלייאוף. מה רציתי להגיד? שזה בסדר להגיד שבוסטון השתפרה (That's a given) אבל שמיש שמזכיר אותם כמועמדים לאליפות עושה עוול עם הליגה. בשנה הבאה- מי יודע? אולי הם יביאו קצת שחקנים שיורידו מהלחץ ויעזרו לשלישייה הזו, אבל כרגע? אני מרגיש מטופש אפילו להגן על הטיעונים שלי. העובדה שהם 0:5 היא בגלל שבפתיחת הליגה, המשחק הוא אינדיבידואלי. ככל שהליגה מתקדמת, ישנה עלייה של הקבוצות שמשחקות כדורסל שמתפרש על פני כל הקבוצה. איך אומרים כוכבי הפוקר הגדולים? "זה לא צירוף מקרים שתמיד שינם את אותם פנים בשולחן הסופי". כנ"ל בפלייאוף. יש סיבה למה הספרס לוקחים את האליפות בכל פעם. ואתה יודע מה? אפילו לא התחלתי לדבר על כך שפול פירס רחוק מלהיות סטאר, ריי אלן הוא כוכב מאוד מוגבל עם נטייה להיפצע, וקווין גארנט לא הצליח לסחוב את הקבוצה שלו לשום מקום, למרות שהיו לו שנים עם סאם קאסל ולטרל ספריוול, ועוד כמה שחקנים לא רעים בכלל, בעוד כוכבים דומים לו לקחו את הקבוצות שלהם גבוה יותר. אבל זה לא העניין- אני תקפתי את השאלה האם הסלטיקס מועמדים לאליפות. לעניות דעתי, בגלל שהם משחקים במזרח, הם יכולים להגיע עד הגמר (אני לא חושב שזה יקרה, אבל זה אפשרי). משם והאלה? אני לא רואה את זה קורה בשום צורה, ואם זה יקרה, אני מוכן לשבור את המסך שלי, ולאכול את השברים שלו. הנה, אמרתי את זה. תזכרו את התאריך.

הם מזכירים את דאלאס

כל שנה טוחנים את הליגה אבל בפלייאוף יוק. גארנט בכלל לא הוכיח שהוא יכול לסחוב קבוצה רחוק. אבל למה למהר? קודם שיצאו לאיזה מסע קטן במערב ואחרי זה נדבר.

ואתה יודע מה? היות ופה יבינו זאת, אני אגיד עוד משהו

את הכתבה הזאת התחלתי לכתוב בגלל PTI ומה שאמרו שם. הפינה היתה, באותו זמן- האם הסלטיקס טובים כמו הפטריוטס. אני זוכר שראיתי את זה, שהעולם השתגע. רק בגלל זהם באותה עיר, צריך להשוות בינהן? ואם אנחנו משווים- איך אפשר לקחת קבוצה, שכבר זכתה בכמה תארים, שנבנתה שמשך כמה שנים, שפועלת בצורה כל כך מתואמת, עם אחד השחקנים הטובים בעמדה שלו בעולם (אם לא הטוב שבהם) לעומת הסלטיקס, שהביאו את קווין גארנט וריי אלן? זה הרי מגוחך לגמרי. אפילו פתחתי עם זה, אבל אז נזכרתי שלא כולם עוקבים אחרי הNFL, ולא יבינו על מה אני מדבר. מה רציתי להגיד? פרופורציות. זה הכל. קצת פאקינג פרופורציות...

הענין שלדעתי אתה לא מבין, שPTI זה עוד אחת ממאות תוכניות ספורט

שמשודרות בטלויזיה ובעיקר ברדיו בארה"ב כל יום, ואותן תוכניות חיבות למצוא אייטמים חדשים כל יום, כאלה שימשכו קהל, ולכן הן באות עם כותרות כאלה. אני לא חושב שיש מישהו שמבין ב-NBA שחושב שהסלטיקס הולכים להיות הפטריוטס מבחינת שליטה בליגה. כולם יודעים בדיוק מה הגבולות שלהם. הכתבה שלך קצת ניסתה לשכנע את המשוכנעים לדעתי, ולכן זה נראה קצת כמו הרבה מילים על משהו די טריוויאלי. זה שPTI טיפשים, לא אומר שגם הישראלי חובב הNBA גם.

PTI בכלל לא טיפשים

הם מעלים נושאים שהציבור מתעניין בהם או שצופים שואלים אותם. היום למשל הייתה שאלה האם הסלטיקס יגיעו ל70 ניצחונות בעונה או ל42-3 והם צחקו על זה.

לא! באמת? PTI זה לא החדשות?

נו מה, אתה עושה צחוק? תן לי טיפה קרדיט. מה שבאתי להגיד (והכנסתי את PTI פנימה) הוא שמלא מעט צפיה וקריאת אינטרנט (ופרשנויות במהלך משחקים שראיתי) זהיתי טרנד שנהייה נורמה. הסלטיקס מועמדים לאליפות, אז חשבתי לפוצץ את הבועה הזו. ולהגיד שאני משכנע את המשוכנעים... רק תעיף מבט בתגובות לכתבה ותראה ש I touched a nerve.

אם כבר בטורים עסקינן, אז גיא, הייתי שמח אם אתה יכול להסביר

מה רצית להגיד בטור שכתבת על הסלטיקס. כולנו יודעים שהמערב חלש יותר, וגם אתה אומר שבמזרח החלש הם יכולים להגיע עד לגמר המזרח ואף לקחת אותו (דווקא דיטרויט תעצור אותם, דרך אגב? דטרויט שפליפ סונדרס הלוזר מאמן אותה?). כלומר, בעצם לא אמרת שום דבר שאנחנו לא יודעים אבל טענת שכולנו טועים. מיינד אקפליינינג?

חצי (ואולי קצת יותר)

הנה איך אני קושר את השרשור הזה לקריאתו של מישהו לשינויים דרסטיים במדינה: הכתבה של גיא, כמו כל כתבה אחרת בעולם, זכאית לביקורת. הפואנטה היא הדרך הבוטה וההתקפית שהביקורת הזאת נשלחת. אני הייתי מעדיף ניסוח של משהו כמו "גיא, קודם כל כבוד על כתבה ראשונה והשתתפותנו ביגונך הכבד על התטרפות ללגיון הרוזנטלים....עכשיו, הנה הנקודות שאני לא מסכים איתך...אלף...בית...גימל...". למה זה כ"כ חשוב ואיך אני קושר בין שני נושאים כ"כ שונים (הביקורת על הכתבה של עפרן והשירשור על החזיז)? במילה אחת: חינוך!!!!!!!!! זה הכל. רק עשר שנים אחרי שסגנון החינוך (לא מערכת החינוך, סגנון החינוך) בארץ ישתנה, רק אז יהיה סיכוי לשינוי. דיקטטורה אולי תעשה סדר זמני, אבל לא תבער (תבאר??) את חוסר החינוך והדרך החייתית שבה ישראלי אחד פונה לחברו. אם בוחנים ארצות עם דיקטטורה לעומת ארצות עם חינוך נכון - נשים את דרום אמריקה או ארצות ערב מול סקנדינביה - מבינים את הנקודה שלי. רק חינוך אחר ישנה את החברה. וכל אחד יכול (וצריך) להתחיל בבית שלו, אבל לא אכנס למשנה שלי פה. רק אומר שההשתלחויות חסרות הרסן שרואים פה בפורום משקפות מאד מה שקורה בארץ. ואולי אני אמריקאי מידי כבר. תמיד אחרי שאני חוזר מביקור בארץ אני נושם לרווחה כשפקיד המכס האמריקאי מקבל את פני בחיוך מנומס. גם בקרב חברים החברה כ"כ אגרסיבית שזה פשוט מפחיד. אני לא מעמיד פנים: אותי זה מה שמפחיד. בכל אופן, אחרי שכל זה נאמר, עפרן, כבוד על כתבה ראשונה וקבל את השתתפותי הבימפטית הכנה (yeah, right) על גיוסך ללגיון.

לא! באמת? PTI זה לא החדשות?

נו מה, אתה עושה צחוק? תן לי טיפה קרדיט. מה שבאתי להגיד (והכנסתי את PTI פנימה) הוא שמלא מעט צפיה וקריאת אינטרנט (ופרשנויות במהלך משחקים שראיתי) זהיתי טרנד שנהייה נורמה. הסלטיקס מועמדים לאליפות, אז חשבתי לפוצץ את הבועה הזו. ולהגיד שאני משכנע את המשוכנעים... רק תעיף מבט בתגובות לכתבה ותראה ש I touched a nerve.

השאלה היא מה אתה מגדיר כמועמדת לאליפות

אם קבוצה מסוגלת להגיע לגמר ה-NBA - ונראה שגם אתה מאמין שזה אפשרי, הרי שזה אוטומטית אמור להפוך אותה למועמדת לאליפות, לא? וברור שיהיה הייפ מסביב לקבוצה כזו, גם כי היא מבוסטון, שזאת הקבוצה הכי גדולה בתולדות הליגה, וגם כי באמת חברו שם שלושה שחקנים גדולים, משהו שלא רואים הרבה בליגה הזאת.

הלייקרס היא הקבוצה הגדולה בתולדות הליגה (גם אם היא זכתה בקצת פחות אליפויות)

אני אצטט את גיל קדרון, שציטט מישהו אחר

That's, like, your opinion..

תגדיר "הקבוצה הגדולה בתולדות הליגה"?

יבוא מישהו ויגיד שהקבוצה הגדולה ביותר היא שיקאגו של ג'ורדן, מה תענה לו? זו הגדרה סובייקטיבית...
מנהל הפורום
10,000+

השאלה היא מה אתה מגדיר כמועמדת לאליפות

אם קבוצה מסוגלת להגיע לגמר ה-NBA - ונראה שגם אתה מאמין שזה אפשרי, הרי שזה אוטומטית אמור להפוך אותה למועמדת לאליפות, לא? וברור שיהיה הייפ מסביב לקבוצה כזו, גם כי היא מבוסטון, שזאת הקבוצה הכי גדולה בתולדות הליגה, וגם כי באמת חברו שם שלושה שחקנים גדולים, משהו שלא רואים הרבה בליגה הזאת.

נכון - וכמובן הביצה והתרנגולת

האם הקהל מחכה שהקבוצה החדשה תביא הישגים או האם הקבוצה החדשה תביא הישגים בעזרת ההתלהבות המחודשת של הקהל? הדברים שזורים זה בזה ולכן ההייפ לדעתי מוצדק. מעבר לענין של צדק, הרי שם המשחק הוא, איך לא, כסף. לכן עבור גורמים בבוסטון - מההנהלה דרך התקשורת דרך העיתונאים דרך בעלי העסקים דרך האוהדים - ההייפ לא רק מוצדק אלא הכרחי. דובר פה לאחרונה על שביתת הכותבים בהוליווד וברודוויי. השביתה היא אמנם מסביב תמלוגים לזכויות יוצרים וכו', אבל יש לה השלכות הרבה מעבר לתעשית הסרטים. נגרים, ציירים, עובדי במה, מסעדות, מלונות, חברות תעופה, נהגי מוניות - וכו' וכו' וכו' - כולם מושפעים משביתה כזו כי היא משביתה כזו. כנ"ל במקרה של הסלטיקס. יש המוני אנשים שנהנים מההצלחה של הקבוצה ולכן יש אינטרסט עסקי ענק בהצלחתה. ולכן ההייפ.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר