שאלת איוורור גג רעפים.

שאלת איוורור גג רעפים.

באיזור שבו אני גר במשך היום לא ממש חייבים מזגן. לאומת זאת בלילות הקירות וביחוד התיקרה פולטים חום שנאגר במשך היום ואנו נאלצים לישון עם מזגן... יש לנו גג רעפים ואני יודע שיש (חוץ מבידוד) שתי אופציות: א. לשים וונטה (נראה כמו צינור שיוצא מהגג ובקצה שלו יש פלופלור), וונטה זו לא עובדת על חשמל אלה מנצלת את העקרון שאוויר חם עולה למעלה+ רוחות חיצוניות, ויוצרת החלפה של האוויר החם בין הגג לרעפים וכך מקררת. ב. לשים "רעפי איוורור" במקום כמה רעפים קיימים רגילים ע"פ ליצור את אפקט החלפת האוויר והקירור. מישהו יודע האם השיטות הנ"ל שוות משהו, ובאמת מושג קירור שניתן להרגיש אותו? אם כן איזו שיטה יותר טובה, וכמה מומלץ (כמה רעפים או כמה ואיזה ווניטות למטר מרובע גג בכיוון דרום). תודה מראש, רם גולדמן.

אוורור הגג

אני לא מומחה בנושא אלא בעל בית עם גג כמו שלך והתשובה מנסיון שלי : וונטה טובה בד"כ לגג בגודל של כ 50 מ"ר ז"א בגג כמו שלי למשל 140 מ"ר הרכבתי שלוש . בנוסף החלפתי כ 20-30 רעפים בהיקף הגג לרעפים עם פתח לאוורור . הפתרון לא רע יש כפי שאמרו לי וונטות עם גלאי או טרמוסטט , לא מכיר פתרונות נוספים

איורור

קודם כל כדאי שתבודד את הגג שלך ישנם יריעות בידוד שאתה יכול לקנות באופן עצמאי ולהניח אותם מומלץ גם להניח מתחת לרעפים בידוד מיוחד מעבר לזה ישנם ונטות עם טרמוסטט שים כאילו לפחות 3 שים עוד כמה רעפי איוורור רק תבין שאתה נכנס להשקעה מקווה שהיא שווה לך deep

תגובה לתגובה בנושא איוורור הגג.

קודם כל תודה רבה לחבר'ה שענו לי (אשמח לקבל עוד דעות). רשמת (deep) שאני נכנס להשקעה: כיום המזגן עובד שעות נוספות בלילה, בזמן שבחוץ נעים. זמן עבודה זה עולה גם (חשמל,בלאי של המזגן וכ"ו). מלבד הכסף יש גם את הנושא של בריאות, יובש אוויר וכ"ו. אין לי בעייה להשקיע כסף בתנאי שאני יודע שההשקעה שווה משהו... יצא לי לדבר עם מספר אנשים בעבודה, וחלקם טענו שבפועל לא ממש מורגש שינוי באקלים הבית בעקבות הכנסת העזרים שדיברנו עליהם, ביחוד בימים החמים באמת. רציתי לקבל חוות דעת לפני שאני משקיע כסף, האם יש תמורה בצד ההשקעה.

תראה...

בטוח שיש עוד הרבה דברים לעשות חוץ ממה שאמרנו כל הדברים הנ"ל ישפיעו. כמה זה ישפיע זה שאלה טובה תלוי בטיב הדברים שתקנה תלוי מה באמת נחוץ לבית שלך אולי יש בעיה עם הקירות עצמם שגם הם סופגים אולי במזגן שלך יש בעיה כל מקרה תנסה להביא בעל מקצוע לצורך הצעת מחיר (כאילו) ותשמע דיעה של מישהו שראה את המקום deep

שאלת איוורור גג רעפים.

באיזור שבו אני גר במשך היום לא ממש חייבים מזגן. לאומת זאת בלילות הקירות וביחוד התיקרה פולטים חום שנאגר במשך היום ואנו נאלצים לישון עם מזגן... יש לנו גג רעפים ואני יודע שיש (חוץ מבידוד) שתי אופציות: א. לשים וונטה (נראה כמו צינור שיוצא מהגג ובקצה שלו יש פלופלור), וונטה זו לא עובדת על חשמל אלה מנצלת את העקרון שאוויר חם עולה למעלה+ רוחות חיצוניות, ויוצרת החלפה של האוויר החם בין הגג לרעפים וכך מקררת. ב. לשים "רעפי איוורור" במקום כמה רעפים קיימים רגילים ע"פ ליצור את אפקט החלפת האוויר והקירור. מישהו יודע האם השיטות הנ"ל שוות משהו, ובאמת מושג קירור שניתן להרגיש אותו? אם כן איזו שיטה יותר טובה, וכמה מומלץ (כמה רעפים או כמה ואיזה ווניטות למטר מרובע גג בכיוון דרום). תודה מראש, רם גולדמן.

ונטות

בתור אדם שהתקין כאלו לפרנסתו אני יכול להבטיח לך כי הן יעילות להורדת הטמפ' בגג ואיורורו ישם כמה סוגים שונים של ונטות לרוב המלצנו על התקנת ונטה רגילה ללא שום תוספת הסיבה לכך הפשטות בהחזקה שלה גירוז קל לפני ההתקנה מחזיק לשנים עוד דבר חשוב שצריך לקחת בחשבון הוא רוחות במידה ואין משב רוח באזורך הונטה אינה יעלה וכי אתה יכול להישתמש בארובת איורור (אותו פתח של ונטה רק שבמקום ונטה ישנו כובע שמוגבה מעל הפתח ונותן כיסוי נגד חדרית מים בחורף) אם יש משב רוח אז ונטה היא פתרון טוב לבעיתך במידה ויש רוחות חזקות באזורך ממולץ לבדוק עם היצרן את המידות הונטה ברוח יכול להיוצר מצב שממהירות גבוה של סיבובים הונטה תברח מהציר שלה ואז תתקע או תפגע ולסיכום ונטה יכולה להועיל בהורדת הטמפ' בגג במהלך היום אבל אינה נותנת 100% פתרון ישנן כמה סוגי ונטות וגם כמה גדלים והכי חשוב לפני הקניה הוא לבדוק לגבי הרוח לגבי מחירים בזמנו(שנתיים שלוש המחירים היו באזור 300-500 ש"ח ליחידה ללא התקנה ) במידה ואתה מאזור מרכז ישנו בית עסק בשם ויספרקולר שיושב באזור תעשיה כורזין בגבעתים לא זוכר את הכתובת במדויק תבדוק איתו ותתרשם. בהצלחה

איוורר גג רעפים

שלום הפתרון המירבי לבעיה שהצגת זה התקנת יונק הגג על הגג זהו מפוח אקטיבי עם מנוע מאוד שקט, שמופעל ע"י טרמוסטט הנמצא באופן קבוע בגג כשהטמפטרורה בגג עולה על 30 מעלות המפוח נפתח ויונק את האוויר החם מחלל הגג עד שעות הערב, כשהטמפרטורה בגג חוזרת ל30 מעלות הטרמוסטט מכבה את המפוח. צריכת החשמל כ - 100W , כמו מנורת תאורה. המפוח הוא של חברת יגר פתרונות לאיוורור וצינון בע"מ והקיץ הפך ללהיט. טל 0523738820

בידוד אינו יעיל . רכשתי והתקנתי את הבידוד הטוב ביותר של BTI  עובי 7 ס"מ , התוצאה מאכזבת במקרה הטוב מוריד את הטמפרטורה בחדרים במעלה אחת .

בימים אלו אני במצע מחקר בנושא מפוח לגג , האם מישהו יכול להמליץ מנסיונו?

שלמה

גלאון מאווררים תעשייתיים נותנים מגוון פתרונות יעילים ומקצועיים, בנוסף הם מוכרים וונטות, מערפלי מים, מפוחים ועוד מגוון מוצרי איכות!

תקשר למומחה נראה לי שעדיף

בהצלחה

בנוסף לבידוד BTI התקנתי וונטה בגודל "16 , אשר תפוקתה 4200 מטר קוב לשעה, מחוברת לטרמוסטט הפעלה , הטמפרטורה בחלל הגג  ובחדרים הגובלים בגג ירדה בקיץ בצורה משמעותית , השקעה כלכלית טובה , אין צורך להפעיל מזגן כל יום וכל לילה , אלא רק בימים חמים . ממליץ החום.

לי יש חדר עם גג רעפים, עשיתי בדוד קל מתחת לרעפים,

קניתי מזגן וכל הקיץ אני עם שם ,מדליק אותו,

כל פתרונות האוורור מתחת לגג אדום נדונו לכשלון,

הרי אם בחוץ שלושים מעלות,את כל האוורור לא יכול לקרר יותר,

רעפים מתאימים לארצות עם שלג ,ארופה וכו,לכאן מתאים מזגן בבית

גם אני בימים אלו בונה גג רעפים והתרשמתי מאד מפתרונות האוורור שניתנו בפורום הזה כמו כן רציתי לשאול אם מישהו יודע את ההבדל בין התקנת תקרת גבס לבין סגירה מבפנים על ידי לייסטים מעץ וכל זאת לגבי בידוד טרמי אשמח לתגובות

גבס מבודד מצוין ועמיד

לייסטים יותר יפה,פחות יעיל

לא יודע להגיב בנושא הגג, רק ממליץ לך וללדא כי פתחי האיוורור חסומים לכניסת יונים.. ברגע שיונים נכנסות לך לגג, אתה בבעיה.. 

אל תגזים,לי היתה בעית יונים חמורה,החלפתי את פתחי האוורור לרעפים רגילים,

היונים שבגג מתו ואלה שבחוץ מבכות אותן

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר