מעצבים את המטבח בעצמכם-חשוב חשוב,לפני הכל!!

מעצבים את המטבח בעצמכם-חשוב חשוב,לפני הכל!!

 

לפני הכל: חד-פאזי או תלת-פאזי?

 

אנו נמצאים בעידן מודרני ומשתמשים בכמות עצומה של מכשירי חשמל, שחלקם מופעלים במקביל. כדי לא לסבול מעומס חשמל, וכדי שכל המכשירים יוכלו לפעול בצורה תקינה בו-זמנית, חשוב לתכנן את החשמל בצורה נכונה עם חשמלאי. באופן כללי, עבור דירה עם חדר אחד או שניים ההמלצה היא לחד-פאזי של 40 אמפר, עבור דירה של 3-4 חדרים - תלת-פאזי של 25 אמפר ועבור דירה גדולה יותר - תלת-פאזי של 40 אמפר.

חשוב מאוד לא לשכוח לדאוג שיהיו מספיק שקעי כח במטבח. זהו החדר עם כמות צרכני החשמל הכי גבוהה בבית, וההמלצה היא לדאוג מראש ל-10 שקעי כוח. אם לא עושים זאת, לא ניתן להפעיל במקביל מספיק מוצרים בעלי הספק גבוה, אחרת הפיוז יקפוץ.
  (להרחבה ראה:https://www.youtube.com/watch?v=17sJ7nNG_ho)

כדאי גם להתחשב באופציה,שכיום נהיית נפוצה יותר ויותר, מעבר לבישול על כיריים חשמליות או אינדוקציה, הצורכים שקע כוח תלת-פאזי. כמו כן, כדאי להתקין שקעים כפולים על הקיר, כדי למנוע שימוש במפצלים.

היכן כדאי למקם את השקעים? כמובן שבהתאם למוצרי החשמל שלנו, בייחוד במטבח, חשוב מראש לדעת מה יהיה המיקום של כל המוצרים החשמליים, ולהשאיר כמה שקעים למוצרים שנרצה להוסיף בעתיד.

כדאי למקם את מרבית השקעים באזור השיש (ליד הגז או הכיריים החשמליים). בנוסף, כדאי למקם 2 שקעים מתחת לכיור (לטוחן האשפה ולמדיח הכלים), שקע ליד המקרר ותנור האפייה ולדאוג להכנה לתאורה נסתרת של לדים מתחת לארונות המטבח.

כדאי מאוד להכין זאת מראש כדי למנוע קידוחים בחיפויי הקיר בעתיד, או מצב של מתגים מכוערים או כל מיני פתרונות עם כבלים בולטים שמכערים את המראה הכללי של המטבח. לכן תכנון חשמל מראש הוא חלק בלתי נפרד מהנראות של המטבח שלכם.
לפרטים נוספים:לחץ כאן

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך