מענין, שיטה למניעת הצטברות קרח במקפיא, אך אח"כ המקפיא מגמגם

המקרר לא נוא פרוסט, וכלומר שאחת לכמה חודשים מצטבר קרח. מסיבה מסוימת הרבה זמן לא הפשרתי כמה שנים, והצטבר הרבה קרח, אבל המקרר והמקפיא עבדו טוב. לאחרונה הפשרתי, ומכיון שהיה המון קרח, הצבתי במקפיא כלים עם מים רותחים, וזה זירז את המסת הקרח.

ואחרי הפעלת המקרר מחדש, כדי למנוע הצטברות קרח פעם נוספת, שמתי לוחות פוליגלים על קירות המקפיא, שכשיצטבר קרח, הוא יצטבר על הלוחות, ואוכל להוציא אותם עם הקרח.

אבל אבוי!  פתאום ראיתי שהמקפיא עובד חלש. או יותר נכון - מגמגם, מקפיא ואח"כ יורדת רמת ההקפאה משמעותית.   כמובן שהסרתי מיד את לוחות הפוליגל, והיה נדמה שעזר, אבל אחרי זמן קצר חזרה הבעיה.

וחשבתי שאולי אדי המים הרותחים, או הפוליגל, גרמו להצטברות לחות בצנרת, וניתקתי את המקרר לכמה ימים, ואף שמתי סדין חשמלי במקפיא כדי לחמם את הצנרת והשארתי את דלת המקפיא פתוחה, בתקווה שאם יש לחות שם זה יתאדה. אבל גם אחרי כמה ימים כאלו שהמקרר מנותק והמקפיא מחומם בסדין חשמלי והדלת פתוחה, כשהפעלתי שוב את המקרר המקפיא שוב מגמגם.

אודה על תשובה.

בימים שניתקתי את המקרר וחיממתי את המקפיא, השתמשתי במקרר עצמו לשמירת קור, וזאת ע"י הנחת כלים עם קרח במקרר בתוך שקיות, ולידם בתוך השקיות שמתי את המאכלים. אני מתחיל לחשוב שאולי זה מנע את פתרון הבעיה.

המקרר של BIG CHEF, קטן יחסית.

הפלא שזה מקפיא ומפשיר ושוב מקפיא וחוזר חלילה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר