אילו סוגים של פרקטים קיימים כיום?

אילו סוגים של פרקטים קיימים כיום?

כמעט כל אדם שתעצרו ותשאלו ברחוב מהו הריצוף שהו היה בוחר לו הוא לא היה מוגבל כלל - היה בוחר בפרקט. פרקט הוא אחד מסוגי הריצוף האהובים ביותר שיש בקהל הישראלי, בין השאר בשל המראה הטבעי והמגע הנעים שלו עם הרגליים. חשוב מאד להבין במקביל, כי קיימים בעצם כמה סוגים שונים של פרקטים. כל סוג יכול להתאים למקומות שונים, ולאנשים עם העדפות שונות, ולכן חשוב להיות מודעים להבדלים בין הסוגים.

אז מהם הסוגים שיש?

• פרקט מעץ רב שכבתי - מדובר על פרקטים מעץ טבעי, אשר מורכבים בעצם מכמה שכבות שונות של לוחות עצים שמונחים אחד על השני, עם שכבות בידוד מתאימות. היתרון של פרקטים אלו הוא שהעץ הטבעי הוא חזק למדי, השכבות מאפשרות בידוד איכותי מאד וגם איטום מוצלח למדי, והתוצאה הסופית יפה מאד. שימו לב שככל שיש יותר שכבות - כך הפרקט יהיה איכותי יותר.
  • פרקט מעץ גושני - מדבור על פרקטים שנחשבים ליוקרתיים ביורת. גם פרקטים אלו הם מעץ טבעי אבל כאן לא מדובר על כמה שכבות עם לוחות, אלא בעצם על גוש אחד גדול ועבה במיוחד של עץ - ומכאן הכינוי פרקט גושני. מדובר על פרקטים שמעת לעת אפשר לחשוף שכבה חדשה שלהם ולכן הם נשארים לאורך זמן.
  • פרקט למינציה - מדבור על פרקטים מלאכותיים שאינם עשויים מעץ, אלא לרוב מערבוב בין חומרים מלאכותיים לגריסי עצים, אך המראה שלהם הוא כשל פרקט טבעי לכל דבר, והם גם נחשבים לפרקטים עמידים למדי - ומוצעים לרוב בתמחור הזול ביותר.

מה הסוג שאתם בוחרים?

כל אחד מהסוגים הללו נחשב למעולה, ואנשים מוצאים בפרקטים שלהם לא מעט יתרונות. חשבו בעצמכם איזה סוג יתאים יותר לצרכים שלכם, ואנחנו בטוחים שתוכלו להפיק מהפרקט שלכם את המקסימום.

עוד כמה טיפים חשובים בנושא:

פרקט למינציה (סינטטי) הוא הזול ביותר בשוק, והוא עמיד מבחינת שחיקה, ולכן מאוד מומלץ בחדרי ילדים. לפרקט זה יתרון נוסף והוא קלות ומהירות התקנתו ופירוקו. חשוב לדעת כי יש לנקות אותו  בעזרת שואב אבק או סמרטוט לח, וכי אסור לחלוטין לשפוך עליו מים.

פרקט רב שכבתי עשוי מעץ טבעי, ומיועד למי שאינו מוכן להתפשר על התחליף הסינטטי. כדאי  להתקין פרקט זה בעזרת מומחה - מתקין פרקט – ולא לבצע זאת עצמאית. העץ הטבעי מחייב  אחזקה שנתית שוטפת, מכיוון שהעץ נשחק מהר למדי. לאחר התקנתו חשוב לשייפו מעט ולצבעו בגוון הרצוי. יתרונו הבולט של פרקט עץ טבעי טמון במראהו העוצמתי והחם.
לא חשוב במה תבחרו, ודאו שאתם מקבלים אחריות לחומרי הגלם (נגד תולעים וכו'). חברות אמינות מעניקות אחריות ממוצעת של 10 שנים לפחות".

מקור: המדריך הבא, שעזר לנו בזמנו מאד בבחירת הפרקט

"אם תתחרט פעם אחת על השתיקה, תתחרט על הדיבור פעמים רבות"

הייתי פשוט פונה למובילים בתחום הפרקטים שהם יספקו לכם את העצים הטובים ביותר!

לי בכל הבית פרקט למינציה,כבר 5 שנים,נשפכים עליו מים,מנגבים וזהו

אני ממליץ על חברת עץ ועצה שנחשבת לאוטוריטה בתחום הפרקטים ובכלל עבודה עם כל סוגי העצים. אחלה שירות קיבלתי שם והם עשו לי יופי של פרקט דו שכבתי!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר