זיהוי חוטי חשמל בדירה ישנה

זיהוי חוטי חשמל בדירה ישנה

איך ניתן לזהות את חוטי החשמל בדירה ישנה (הכוונה היא איזה מהחוטים הוא הארקה וכד'...) חוטי החשמל הם בצבעים הבאים: צהוב, אדום, שחור ולבן. בהמשך לשאלה. אם אני רוצה לחבר נקודת חשמל (שקע), באיזו צורה לחבר את החוטים? (קיימים שלושה חיבורים בשקע שקניתי, 2 עליונים ואחד תחתון) תודה מראש, נ'

זיהוי חוטים ישנים

ובכן: לבן=הארקה שחור=0 אדום שווה פאזה חוטים חדשים חום/אדום =פאזה שחור/כחול=0 צהוב ירוק =הארקה סגול =החוט שמחובר מהמפסק למנורה בעיקרון פאזה תמיד בצד ימין כשאת עומדת מול השקע שחור =ס שמאל הארקה תמיד למאטה ירוק צהוב. אל תעשי זאת בעצמך תני למישהו שידריך אותך בזמן העשייה,ובעלל כל התעסקות עם חשמל דורשת מיומנות ,ונתקי את החשמל בבית לפני כל פתיחה ואו נגיעה בחוטים

חיבור חשמל

אני מופתע שמיעצים לך בכלל. עבודות חשמל בכלל וחיבורים בפרט יבוצעו רק ע"י חשמלאי מוסמך ואני מבין מהשאלה שלך שאת/ה בכלל לא מבינ/ה אפילו איך לחתוך את החוטים..... שימרי על עצמך.

אתה צודק, ואני חושב שכדאי להמנע מייעוץ בעינייני חשמל

שאם את/ה לא מבין בחשמל-אל תיגע והשאר זאת לבעל מקצוע.

פירקתי מנורה ישנה בתיקרה ויש לי 3 חוטים,  שחור,  כחול ואדום,  במנורה החדשה שקניתי יש  מקום להכנס 2 חוטים L ו N,  מה מחבאים למה?  תודה

שחור הארקה ,השנים האחרים לא משנה איך תחבר המנורה החדשה תעבוד

בקשר לכל זהוי החוטים ,קל לזהות בלוח החשמל,

המאמטים מחוברים לפאזה,כלומר הטסטר ידלר ,כל שאר הנצבעים,מחוברים ביחד על ףפסים נפרדים,

אחד להארקה ואחד לאפס

דרוש לבדוק עם טסטר,שלא ידלק בהם,

רצוי גם להרכיב ממסר פחת

הבנתי שלאוריאל שי יש שירות עד הבית.. זה נכון?

למה לכם לשבור את הראש,לפי ה חוק רק חשמלאי מורשה רשאי לחבר נקודה וכו

חשמל זה לא משחק,מתים תוך שניה,  למשל אם עובי החוטים לא לפי התקן  כלומר קטן הבית יכול להשרף

מלחיץ פיני.
הבנתי שיש היום מכשירים שמגלים את זה.. לא?
פה למשל:

http://www.nifr.co.il

אתרים שאני אוהבת: סילברגייט - שעוסק בעבודות אלומיניום. דף מתוק - דפי טרנספר לאפייה. שופ סוויד - מציע מוצרים בתחום.

מוזמנים:

https://plus.google.com/u/2/101864780741402962158

חוט כחול למה מתחבר ל N או לL?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: i.g.shipuzim
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך
בחר
בחר