רפואה ופסיכומטרי

ד"ר גרטי שלום, 1. ראשית כל האם אני יכול להיפגש עמך לשיחת ייועץ במכון הדסה, ואם כן מה עלות הביקור - לחיילים משוחררים - אם ישנה הנחה. 2. דיברתי איתך כאן בעבר לגבי בחינת מפע"ם. לפי מה שידוע לך - האם הציון הסופי הוא יחסי לכל מי שעבר בחינה מותאמת או לכלל הנבחנים. כמו כן ממרכז הארצי לבחינות נאמר לי כי הציון הוא ***אינו*** לפי הנוסחא בה מחשבים את הציון למי שנבחן בשיטת "נייר ועיפרון" אלא נוסחא אחרת "מסובכת" לדבריהם. האם ידועה לך לפי האמור בסעיף זה מה החישוב ? 3. כמו כן האם ידוע לך איפה ניתן ללמוד משפטים ורפואה יחד ? האם הדרישות הם יותר גבוהות מהדרישות ללימודי רפואה ? 4. נאמר לי כי אם אני עושה בחינה עצמית ממחושבת - בדיסק שקיבלתי לאימון ולדגמה ציון מסויים, נניח - 500 (אך ורק לצורך המחשת העניין) - האם ייתכן מצב בו בעצם בבחינה עצמה אני אקבל יותר מ - 500, למרות שאני אמור לקבל לפי התשובות הנכונות 500 - וזאת משום שזה ייחסי למספר רב של נבחנים ? 5. האם ידוע לך מה ההבדלים בדרישות שבין לימודי משפטים ורפואה? 6. האם ידוע לך האם ניתן להגיע לציון ממוצע משוקלל של 11.2 במכינה קדם אקדמאית כמו זו באוניברסיטת ירושלים (האוניברסיטה העברית). 7. האם ידוע לך האם ההבדל בדרישות בין האוניברסיטה העברית לטכניון הוא הבדל מינורי באופן כללי והאם נתוני הקבלה כעת אינם ידועים לך - אזי על פי המועד האחרון. תודה.

רפואה

1. ראשית כל האם אני יכול להיפגש עמך לשיחת ייועץ במכון הדסה, ואם כן מה עלות הביקור - לחיילים משוחררים - אם ישנה הנחה. מטרת הפורום אינה מבחינתי קידום מכירות, לכן איני מקבל אנשים ליעוץ מן הפורום. אל מכון הדסה יכול לפנות כמובן כל אדם המעונין ביעוץ. 2. דיברתי איתך כאן בעבר לגבי בחינת מפע"ם. לפי מה שידוע לך - האם הציון הסופי הוא יחסי לכל מי שעבר בחינה מותאמת או לכלל הנבחנים. כמו כן ממרכז הארצי לבחינות נאמר לי כי הציון הוא ***אינו*** לפי הנוסחא בה מחשבים את הציון למי שנבחן בשיטת "נייר ועיפרון" אלא נוסחא אחרת "מסובכת" לדבריהם. האם ידועה לך לפי האמור בסעיף זה מה החישוב ? בכל בחינה פסיכומטרית ישנו ציון הנקרא "ציון גלם" שהוא חישוב פשוט של סך הנקודות שצברת בבחינה. על מנת למקם ציון זה ביחס לכלל הנבחנים מעבר למועד מסוים יש "לתרגם" את ציון הגלם לציון "נורמטיבי" המבוסס על חישובים סטטיסטים. לצורך חישוב כזה מחשבים את הציון הממוצע של מדגם נבחנים מייצג ואת סטית התקן. על הבסיס הזה מחושב ציון משוקלל לכל נבחן. 3. כמו כן האם ידוע לך איפה ניתן ללמוד משפטים ורפואה יחד ? האם הדרישות הם יותר גבוהות מהדרישות ללימודי רפואה ? למה לך? מה המטרה שאתה שם לעצמך בתוכנית כזו? זו השאלה שעליך לשאול את עצמך. ניתן ללמוד רפואת שינים ומשפטים באוניברסיטה העברית, רפואה ומשפטים בטכניון. על המועמד לעמוד בדרישות הקבלה של כל חוג בנפרד. לפרטים נוספים טלפן אל רחל אפלבוים 048295372. 4. נאמר לי כי אם אני עושה בחינה עצמית ממחושבת - בדיסק שקיבלתי לאימון ולדגמה ציון מסויים, נניח - 500 (אך ורק לצורך המחשת העניין) - האם ייתכן מצב בו בעצם בבחינה עצמה אני אקבל יותר מ - 500, למרות שאני אמור לקבל לפי התשובות הנכונות 500 - וזאת משום שזה ייחסי למספר רב של נבחנים ? הציון בבחינת ההתנסות מבוסס על אותה דרך חישוב ביחס למדגם מייצג מעבר למועדי בחינה שונים. עם זאת צריך לקחת בחשבון שבין בחינה לבחינה חוזרת יכול להיות פער מסוים בציון. 5. האם ידוע לך מה ההבדלים בדרישות שבין לימודי משפטים ורפואה? מה הכוונה? 6. האם ידוע לך האם ניתן להגיע לציון ממוצע משוקלל של 11.2 במכינה קדם אקדמאית כמו זו באוניברסיטת ירושלים (האוניברסיטה העברית). בעקרון כן, תלוי בתלמיד ולא במסגרת. 7. האם ידוע לך האם ההבדל בדרישות בין האוניברסיטה העברית לטכניון הוא הבדל מינורי באופן כללי והאם נתוני הקבלה כעת אינם ידועים לך - אזי על פי המועד האחרון. ההבדלים בדרישות בין המוסדות אינם גדולים, ועשויים להיות בשנת אחת גבוהים יותר במוסד א', ובשנה אחרת במוסד ב'. ההבדלים יכולים לנבוע ממספר המעדיפים בשנה נתונה ללמוד במוסד זה או אחר ,והרכב נתוני הקבלה שלהם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר