שאלה לד"ר גרטי - לימודי רפואה

ד"ר גרטי שלום, קודם כל נשאלת השאלה האם לימודי רפואה הם בגדר "אין לא יכול יש לא רוצה" - כדי להתקבל. אם זכורה לך התכתבותינו בזמן האחרון, אני בחור שאובחן עם בעיית קשב וריכוז אך מאידך נקבע כי יש לי אי קיו גבוה למדי (140 משוער) וכל רצוני הוא ללמוד צרפואה באוניברסיטה העברית. בנוסף אושרה לי בחינת מפע"ם - בפסיכומטרי. כעת השאלה הנשאלת היא האם לדעתך הסיכוי שלי להצליח הוא סביר או פחות מכך לאור הנסיבות הנ"ל. כמו כן האם ידוע לך עד כדי כמה המכינה קשה, עד כדי כמה האילוצים בזמן המכינה מאפשרים לעבוד 2-3 בשבוע, ואם נניח אני אקבל ציון פסיכומטרי סביר בהחלט כדי להתקבל למכינה - בסביבות ה - 550 כאשר המינימום הנדרש לקבלה הוא 425, האם אתה רואה שיהיה זה נכון לחשוב שאם אני לא אקבל ציון פסיכומטרי מספק ע"מ להתקבל לרפואה אוכל להשלים אותו תוך כדי הלימודים במכינה תוך כדי שבמקביל אני שואף למצויינות יתרה בלימודי המכינה. בנוסף, במידה והציון בתת הפרקים של הפסיכומטרי לא יקנה לי לכאורה אפשרות ללמוד מקצועות ברמה מוגברת, במיוחד מתמטיקה - האם אני יכול לדרוטש בכל זאת ללמוד מקצוע מוגבר, ע"מ לנסות ולהגדיל את הממוצע ע"י מספר מקצועות מוגברים. האם הרצון שלי נראה לך בר מימוש ???? תודה, אלון

האם לימודי רפואה הם בגדר "אין לא יכול יש לא רוצה" - כדי להתקבל

לימודי רפואה עם דרישות הקבלה המרקיעות לשחקים הן בודאי לא אין לא יכול, הן יותר "רוצה אבל לא יוצא...". רבים וטובים מאד נדחים ובהחלט לא מן הטעם שאינם יכולים לעמוד בדרישות הלימודים, אלא מן הטעם הטכני שמספר המתקבלים מצומצם, ומספר הנרשמים גדול. אין לי שום דרך לדעת מהם סכויי הקבלה שלך ואני רק יכול לאחל לך בהצלחה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר