לד"ר גרטי

ד"ר גרטי שלום, לפני כמה שבועות התכבתי איתך צדרך האתר. אני בהקרוב עומד לסיים את שירותי הצבאי ומתכוון להתחיל בזמן הקרוב לימודי מכינה מתוך שאיפה להתקבל ללימודי רפואה. כמו כן אושרה לי בחינה פסיכומטרית ממחושבת (מפע"ם). יחד עם זאת אשמח מאוד אם תוכל להשיבס לי על מספר שאלות מאוד מהותיות לעניין הנ"ל: 1. נאמר לי, אני לא בטוח אם גם אתה אמרת, כי בחינה פסיכומטרית ממחושבת היא הבחינה המתאימה ביותר לבעלי לקות למידה כמו ADHD. יחד עם זאת ממה ששמעתי נאמר לי כי הבחינה עצמה אולי היא רק 3 פרקים במקום 8, שזה מהווה ללא כל ספק - הקלה משמעותית. אולם למרות זאת נאמר לי כי הבחינה הזו היא בחינה אדפיטיבית: "תחילה מוצגות למשתמש מספר שאלות בעלות רמת קושי בינונית. בכל שלב בהמשך אומדת המערכת את יכולתו של המשתמש על פי תשובותיו לכל השאלות שהוצגו עד אותו רגע, ובהתאם לכך בוחרת את רמת השאלה הבאה". בהמשך מצויין כי "התאמת קושי השאלות לרמת היכולת של המשתמש מאפשרת לאמוד היטב את יכולתו בעזרת מספר קטן יחסית של שאלות". וכעת לגוף השאלה עצמה - האם דבר זה לו יכול להוות מכשול מהותי בדרך לציון הנדרש ? האם נכון לומר כי מספיק שיהיה לי "בלק אווט" בנניח 3 שאלות ראשונות וכפועל יוצא מכך המערכת "תבין" כי רמתי נמוכה כי לא עניתי נכונה ? האם דבר זה לא יוצר אפלייה כלפי נבחנים אחרים - שבעצם עונים על הרבה יותר שאלות (וגם יותר פרקים)? אשמח מאוד בדגש על המילה "מאוד" אם תוכל לעשות לי סדר בעניין זה. 2. צויין בעלון קבלה למכינה כי ציון מינימלי לקבלה בפסיכומטרי למסלול "מדעי הטבע" (נכון לשנה שעברה) - 425. (ציון מינימום 74 באנגלית ; מינימום 80 באנגלית). במקביל צויין כי הלימודים הם הטקסט המדעי וברמת 4 או 5 יח"ל -מתמטיקה ואנגלית. לגבי מקצוע בחירה הוא יכול להיות 3 או 5 יח"ל. כתשובה לשאלה איך ייקבע אם אני עושה מקצוע ברמה של 5 יח"ל - מותנית בקבלת ציון מתאים בתת המבחן הכמותי ובציון הבגרות במתמטיקה וכמה יחידות נעשו. לעניין זה יש לי בבגרות 3 יח"ל במתמטיקה, ציון 79. האם אני אוכל ללמוד ברמה מוגברת ? השאיפה היא ללמוד את כל המקצועות ברמה של 5 יח"ל ע"מ להשיג ממוצע גבוה מ - 100. 3. איך ניתן להסביר את העובדה ש - 4 מקצועות (לרבות הטקסט המדעי) - מבחינת האוניברסיטה מחליפים את תעודת הבגרות ? 4. האם ידועים לך נתונים כלכליים לגבי המכינה באוניברסיטה העברית ? כוונתי למלגות. אני מסיים שירות חובה בגיל 25.5 ואת הלימודים של המכינה שהם באוקטובר - אני אהיה בן 26 בדיוק. נאמר בעלון המכינה כי ניתן לקבל מלגות רק למי שהוא בגיל 19 עד 26. האם אני אהיה זכאי ? האם ידוע לך מה ניתן לעשות ? האם יש מלגות של המכינה עצמה בלי קשר למגלות משרד החינוך / משרד הביטחון ? 5.האם אתה מאמין שקורס פסיכומטרי יכול לשפר משמעותית את הציון ? האם השקעה רציפה לאורך כ - 4 חודש לפני הבחינה יכולה לעלות את הציון בצורה חדה ? תודה מראש והרבה.... אלון

פסיכומטרי ועוד

מכינה מתוך שאיפה להתקבל ללימודי רפואה. כמו כן אושרה לי בחינה פסיכומטרית ממחושבת (מפע"ם). יחד עם זאת אשמח מאוד אם תוכל להשיבס לי על מספר שאלות מאוד מהותיות לעניין הנ"ל: 1. נאמר לי, אני לא בטוח אם גם אתה אמרת, כי בחינה פסיכומטרית ממחושבת היא הבחינה המתאימה ביותר לבעלי לקות למידה כמו ADHD. יחד עם זאת ממה ששמעתי נאמר לי כי הבחינה עצמה אולי היא רק 3 פרקים במקום 8, שזה מהווה ללא כל ספק - הקלה משמעותית. אולם למרות זאת נאמר לי כי הבחינה הזו היא בחינה אדפיטיבית: "תחילה מוצגות למשתמש מספר שאלות בעלות רמת קושי בינונית. בכל שלב בהמשך אומדת המערכת את יכולתו של המשתמש על פי תשובותיו לכל השאלות שהוצגו עד אותו רגע, ובהתאם לכך בוחרת את רמת השאלה הבאה". בהמשך מצויין כי "התאמת קושי השאלות לרמת היכולת של המשתמש מאפשרת לאמוד היטב את יכולתו בעזרת מספר קטן יחסית של שאלות". וכעת לגוף השאלה עצמה - האם דבר זה לו יכול להוות מכשול מהותי בדרך לציון הנדרש ? האם נכון לומר כי מספיק שיהיה לי "בלק אווט" בנניח 3 שאלות ראשונות וכפועל יוצא מכך המערכת "תבין" כי רמתי נמוכה כי לא עניתי נכונה ? האם דבר זה לא יוצר אפלייה כלפי נבחנים אחרים - שבעצם עונים על הרבה יותר שאלות (וגם יותר פרקים)? אשמח מאוד בדגש על המילה "מאוד" אם תוכל לעשות לי סדר בעניין זה. המערכת הזו מתוחכמת ומביאה בחשבון גם את האופציה של בלק אאוט, ולכן גם 3 שגיאות רצופות בתחילת הדרך לא יגרמו לקביעה שרמתך כזו או אחרת. 2. צויין בעלון קבלה למכינה כי ציון מינימלי לקבלה בפסיכומטרי למסלול "מדעי הטבע" (נכון לשנה שעברה) - 425. (ציון מינימום 74 באנגלית ; מינימום 80 באנגלית). במקביל צויין כי הלימודים הם הטקסט המדעי וברמת 4 או 5 יח"ל -מתמטיקה ואנגלית. לגבי מקצוע בחירה הוא יכול להיות 3 או 5 יח"ל. כתשובה לשאלה איך ייקבע אם אני עושה מקצוע ברמה של 5 יח"ל - מותנית בקבלת ציון מתאים בתת המבחן הכמותי ובציון הבגרות במתמטיקה וכמה יחידות נעשו. לעניין זה יש לי בבגרות 3 יח"ל במתמטיקה, ציון 79. האם אני אוכל ללמוד ברמה מוגברת ? השאיפה היא ללמוד את כל המקצועות ברמה של 5 יח"ל ע"מ להשיג ממוצע גבוה מ - 100. זאת עליך לברר במכינה. 3. איך ניתן להסביר את העובדה ש - 4 מקצועות (לרבות הטקסט המדעי) - מבחינת האוניברסיטה מחליפים את תעודת הבגרות ? כנראה שהם נמצאו כנבאים טובים של הצלחה בלימודים. 4. האם ידועים לך נתונים כלכליים לגבי המכינה באוניברסיטה העברית ? כוונתי למלגות. אני מסיים שירות חובה בגיל 25.5 ואת הלימודים של המכינה שהם באוקטובר - אני אהיה בן 26 בדיוק. נאמר בעלון המכינה כי ניתן לקבל מלגות רק למי שהוא בגיל 19 עד 26. האם אני אהיה זכאי ? נראה לי שכן. האם ידוע לך מה ניתן לעשות ? האם יש מלגות של המכינה עצמה בלי קשר למגלות משרד החינוך / משרד הביטחון ? יש דרך האגודה לקידום החינוך וגופים אחרים. ברר במכינה. 5.האם אתה מאמין שקורס פסיכומטרי יכול לשפר משמעותית את הציון ? המחקרים מראים שבד"כ התרומה של קורס מעבר להכנה עצמית עם ספר תרגול היא שולית. האם השקעה רציפה לאורך כ - 4 חודש לפני הבחינה יכולה לעלות את הציון בצורה חדה ? בצורה חדה- ספק, שפור מיומנות, והורדת חרדה עשויה להועיל בשפור מסוים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר