התנהגות ארגונית

שלום רב, אני לקראת סיום התואר הראשון ושוקל ללמוד תחומים הקשורים לייעוץ ארגוני על היבטיו הרכים, קרי, הדרכה, ייעוץ למנהלים, עבודה קבוצתית וכיו"ב וכן תחומי יחסי העבודה - מיון וגיוס עובדים, כל זאת תוך העמקה ושימוש בידע ומיומנויות הלקוחות מתחומי מדעי ההתנהגות (שכן אני מסיים את התואר בע"ס). שאלתי היא, מהו מסלול הלימודים המועדף, שמחד יקנה לי כלים וידע יישומי ומאידך, יהיה מעניין ורלוונטי עבורי. האם כדאי לי לפנות לחוג ללימודי עבודה באונ' ת"א שהמוקד שלו הוא בתחום יחסי העבודה וניהול משאבי אנוש (שפחות מעניינים אותי), או לחוג לסוציולוגיה במגמה הארגונית (שאולי יהיה תיאורטי מדי) או למנהל עסקים -התמחות בהתנהגות ארגונית. מה מבין אלו יפתח בפניי יותר דלתות ואפשרויות תעסוקה, ומי מבניהם מועדף ויוקרתי יותר בשוק העבודה. 2. מהו ההבדל בין "מוסמך במדעי הניהול" לבין מוסמך במנהל עסקים, כאשר שניהם בהתמחות של התנהגות ארגוניתMBA(שניהם נלמדים באוניברסיטת ת"א. מאחר ואיני חזק בתחום הריאלי ובמתמטיקה, האם זו תהיה בחירה נכונה לפנות לבי"ס למנהל עסקים- מגמת התנהגות ארגונית. 3. חשבתי על האפשרות להתחיל ללמוד בסמסטר ב' של שנת הלימודים תשס"ו. במידה וחוג הלימודים מאפשר זאת, היש בכך חיסרון כלשהו? אשמח לקבל גם אינפורמציה מסטודנטים שלומדים/למדו/ילמדו או בקיאים בנושא. בעבר השבתי באריכות על תשובתי,תודה מראש.

התנהגות ארגונית

1.שאלתי היא, מהו מסלול הלימודים המועדף, שמחד יקנה לי כלים וידע יישומי ומאידך, יהיה מעניין ורלוונטי עבורי. האם כדאי לי לפנות לחוג ללימודי עבודה באונ' ת"א שהמוקד שלו הוא בתחום יחסי העבודה וניהול משאבי אנוש (שפחות מעניינים אותי), או לחוג לסוציולוגיה במגמה הארגונית (שאולי יהיה תיאורטי מדי) או למנהל עסקים -התמחות בהתנהגות ארגונית. מה מבין אלו יפתח בפניי יותר דלתות ואפשרויות תעסוקה, ומי מבניהם מועדף ויוקרתי יותר בשוק העבודה. המסלו המתאים יותר הוא תואר שני בפסיכולוגיה אבל הוא מחייב תואר ראשון בפסיכולוגיה. תואר שני במינהל עסקים נחשב יוקרתי יותר, אבל ניתן להשתלב בתחום גם מתואר שני בסוציולוגיה. לימודי עבודה- עדיפות אחרונה. 2. מהו ההבדל בין "מוסמך במדעי הניהול" לבין מוסמך במנהל עסקים, כאשר שניהם בהתמחות של התנהגות ארגוניתMBA(שניהם נלמדים באוניברסיטת ת"א. מאחר ואיני חזק בתחום הריאלי ובמתמטיקה, האם זו תהיה בחירה נכונה לפנות לבי"ס למנהל עסקים- מגמת התנהגות ארגונית. מדעי הניהול- עיוני-מדעי יותר, מינהל עסקים- יישומי יותר. 3. חשבתי על האפשרות להתחיל ללמוד בסמסטר ב' של שנת הלימודים תשס"ו. במידה וחוג הלימודים מאפשר זאת, היש בכך חיסרון כלשהו? החסרון היחידי הוא שתלמד שלושה סמסטרים ברציפות. המתחיל בסמסטר ב' ממשיך לסמסטר קיץ וכך מסיים שנה א' וממשיך ישר עם אלה שהתחילו בסמסטר א' לשנה ב'.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר