ליצחק גרתי - לימודים למדעי המחשב בגיל 35

שלום אני שוקל לימודים באחרונה ולמרות גילי 35 אני שוקל לימודים למדעי המחשב באו"פ או במכללה אחרת. רציתי לדעת האם זה מומלץ בגילי ללמוד תחום כזה או שכדאי לוותר בגלל שבגילי אין לזה הרבה סיכויים בשוק העבודה. תודה. בכלל האם יש משהו בגיל 35 שאפשר ללמוד ועדיין זה יהיה משהו שתופס בשוק העבודה?

לימודי מחשבים לאחר 35

שלום לך, 1. אפשר בהחלט ללמוד מדעי המחשב לאחר גיל 35. 2. סיכויי מציאת עבודה כמפתח תוכנה ללא ניסיון בגיל 38-40 הם לכל היותר בינוניים. 3. בגיל כזה, אפשר למצוא תעסוקה אחרת בתחום המחשבים אולם בכל מקרה, השמת בוגר לעבודה בגיל בוגר יחסית אינה פשוטה. 4. אני ממליץ לך ללמוד מדעי המחשב, רק אם תהנה מתהליך הלימוד עצמו ולא לפתח ציפיות מוגזמות. 5. אם ברצונך ללכת על לימוד כתחביב - האוניברסיטה הפתוחה היא פתרון מצויין. אם זה כמקצוע - עדיף לסיים בהקדם האפשרי, כלומר אוניברסיטה או מכללה. בהצלחה בלימודים.

לישראלי - שאלה לגבי גילאים...

אני בן 25 ולאחר שירות קבע לא קצר (כשלוש שנים +) האם יש לגילי המתקדם :) חשיבות בבחירת מקצוע? כלומר, אני בכל מקרה מתחיל ללמוד באוקטובר 05', ובשאיפה הנדסה (שאלתי כבר משהו בנושא וענית למעלה...) אז אני ייצא בגיל 30 בדיוק לשוק העבודה - האם יהיה לרזומה הצבאי יתרון (קצין, גם ביחידה קרבית וגם במודיעין) או חיסרון כי עדיף "ילד" מעודכן (בן 25, לדוגמא :) מה אתה אומר? תודה מראש...

תשובתו של עמוס מקובלת גם עלי

לישראלי - שאלה לגבי גילאים...

אני בן 25 ולאחר שירות קבע לא קצר (כשלוש שנים +) האם יש לגילי המתקדם :) חשיבות בבחירת מקצוע? כלומר, אני בכל מקרה מתחיל ללמוד באוקטובר 05', ובשאיפה הנדסה (שאלתי כבר משהו בנושא וענית למעלה...) אז אני ייצא בגיל 30 בדיוק לשוק העבודה - האם יהיה לרזומה הצבאי יתרון (קצין, גם ביחידה קרבית וגם במודיעין) או חיסרון כי עדיף "ילד" מעודכן (בן 25, לדוגמא :) מה אתה אומר? תודה מראש...

בוגר בן 30

גיל 30 הוא לדעתי בהחלט אפשרי מבחינת השתלבות בתעשייה. קשה מאוד להשוות בוגר "גנרי" עם קצין שהוא מבוגר יותר. לקצין יש יתרונות רבים כקצין וגיל מבוגר יותר שאולי יחשב כחסרון. במפגש עם מעסיק פוטנציאלי קובע מכלול התכונות שתציג, כולל עברך הצבאי והשגיך בלימודים (גליון הציונים) כמו גם סוג תפקיד, כללי המעסיק ואישיות והעדפות המראיין. המלצתי: פנה ללימודים אם זוהי העדפתך התעסוקתית. נסה לפתח אפיקי תעסוקה במהלך המחצית השניה של לימודיך, כגון תעסוקת סטודנטים וכדומה. בהצלחה.

אוקיי תודה

זה מה שחשבתי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר