מספר שאלות

לאחרונה החלטתי שאני רוצה ללמוד לימודים אקדמאים. מפני שאין לי בגרות מלאה החלטתי ללכת למכינה. ופה מתחיל הבלבול .. איך אני יודעת באיזו מכללה לומדים מכינה למקצוע מסויים. ? למשל אני רוצה לעסוק במדעים.. ביולוגיה או מדעי הסביבה ואפשרות נוספת היא עבודה סוציאלית.. איך אני יודעת איזה מקצועות משלימים לכל מכינה?? ודבר שני מה זה פסיכומטרי? האם זה בא על חשבון הגרות? כמה זמן לימודים זה והיכן לומדים את זה? ואני מעוניינת בכתובות או מספרי טל של מרכזי מידע באיזור השרון..נתניה תודה עדי

תשובות

לאחרונה החלטתי שאני רוצה ללמוד לימודים אקדמאים. מפני שאין לי בגרות מלאה החלטתי ללכת למכינה. ופה מתחיל הבלבול .. איך אני יודעת באיזו מכללה לומדים מכינה למקצוע מסויים. ? למשל אני רוצה לעסוק במדעים.. ביולוגיה או מדעי הסביבה ואפשרות נוספת היא עבודה סוציאלית.. איך אני יודעת איזה מקצועות משלימים לכל מכינה?? ישנם שני סוגי מכינות- האחת למקצועות רוח וחברה (ועו"ס בתוכם), ואחת למדעים (לא משנה איזה מקצוע ספציפי מתכוונים ללמוד לאחר מכן). ודבר שני מה זה פסיכומטרי? רציני? את לא יודעת מה זה?? האם זה בא על חשבון הגרות? הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה מבוססים על ממוצע בגרות (50% בד"כ) ועל ציון פסיכומטרי (50%). כמה זמן לימודים זה והיכן לומדים את זה? לפסיכומטרי ניתן ללמוד לבד עם ספרי הכנה שניתן לרכוש או בקורס הכנה. ישנם קורסים באורך שונה. רשימה של מכוני הכנב תוכלי למצוא בדפי זהב. מידע על פסיכומטרי בקישור המצורף. ואני מעוניינת בכתובות או מספרי טל של מרכזי מידע באיזור השרון..נתניה

האם זה אומר ש..

אם אין לי בגרות מלאה ואני עושה מכינה אין לי תועלת בפסיכומטרי?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר