התלבטות קשה לגבי לימודים לקראת עיסוק ביעוץ ארגוני

שלום ד"ר גרטי! ברצוני לעסוק בתחום היעוץ הארגוני - מכיוון מדעי ההתנהות, לא מהכיוון הפיננסי. מכיוון שאין לי נסיון בתחום, מבדיקות שערכתי הבנתי שאני חייבת ללמוד תואר שני. אני בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וב"א כללי מאוני' ת"א. נרשמתי והתקבלתי ללימודי עבודה בת"א, אך אינני בטוחה שזהו המסלול המתאים ביותר. עד סוף החודש באפשרותי להרשם לשני מסלולים רלוונטיים נוספים לשנת הלימודים הקרובה: 1. MBA (אשכול במדעי התנהגות) של האוניברסיטה הפתוחה שנלמד במכללת רעננה. 2. מסלול חדש של המכללה למנהל: MA ביעוץ ופיתוח ארגוני (פרטים נוספים כאן: http://www.colman.ac.il/behave/behave_ma/aboutus.htm) ההתלבטות בין שלושת המסלולים נובעת מהשיקולים הבאים: 1. לימודי עבודה בת"א - תואר "נחשב", אבל כללי מידי ומחייב תיזה (אני מעדיפה להימנע מתיזה - אם אפשר) 2. MBA של האוני' הפתוחה - דגש על מנהל עסקים ופחות על מדעי ההתנהגות, דורש לימודי השלמה קשים 3. מסלול חדש לחלוטין, תואר של מכללה - פחות "נחשב", כמו-כן, מכיוון שזה מסלול חדש, אני חוששת להיות "שפן ניסוי". שכ"ל גבוה מאוד (אם כי, אם המסלול יוביל אותי מהר יותר לעיסוק בתחום - אני מניחה שהמחיר שווה את זה) אני חייבת להחליט תוך מספר ימים ומתקשה מאוד בכך. מה לדעתך המסלול המתאים לי ביותר? תודה מראש על תשובתך!

הייתה לי התלבטות דומה...

הי, אז ככה הייתה לי התלבטות דומה,אני מעוניינת להמשיך בתחום של משאבי אנוש עם אופציה ליעוץ ארגוני,ואני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. שתי האופציות שעמדו בפני היו לימודי עבודה ומנהל עסקים עם התמחות במדעי ההתנהגות לבסוף החלטתי ללכת על כיוון של מנהל עסקים מכיוון שלימודי עבודה ראשית מאוד תובעניים מבחינת שעות הלימודים +תיזה שזה לא עניין פשוט בכלל ושמעתי על כאלו שנתקעו איתה שנתיים וכן הלימודים מעט מנותקים מנעשה מהשטח,כמו כן כיוון שהתואר יחודי לת"א לא הרבה מכירים את התואר (למרות שהיום יש קצת שיפור בנושא)והיתרון שהתואר באמת נחשב "יוקרתי" לעומת זאת תואר במנהל עסקים עשוי לתת ראייה רחבה יותר ולכן גם אופציה תעסוקתית אולי יותר רחבה אם כי הוא ללא ממקצע. לסיכום כדאי לך לעשות ממש טבלה של יתרונות וחסרונות וכך לבחון זאת... ליעוץ ארגוני אפשר להגיע ממגוון תחומים... שיהיה בהצלחה!

הייתה לי התלבטות דומה...

הי, אז ככה הייתה לי התלבטות דומה,אני מעוניינת להמשיך בתחום של משאבי אנוש עם אופציה ליעוץ ארגוני,ואני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. שתי האופציות שעמדו בפני היו לימודי עבודה ומנהל עסקים עם התמחות במדעי ההתנהגות לבסוף החלטתי ללכת על כיוון של מנהל עסקים מכיוון שלימודי עבודה ראשית מאוד תובעניים מבחינת שעות הלימודים +תיזה שזה לא עניין פשוט בכלל ושמעתי על כאלו שנתקעו איתה שנתיים וכן הלימודים מעט מנותקים מנעשה מהשטח,כמו כן כיוון שהתואר יחודי לת"א לא הרבה מכירים את התואר (למרות שהיום יש קצת שיפור בנושא)והיתרון שהתואר באמת נחשב "יוקרתי" לעומת זאת תואר במנהל עסקים עשוי לתת ראייה רחבה יותר ולכן גם אופציה תעסוקתית אולי יותר רחבה אם כי הוא ללא ממקצע. לסיכום כדאי לך לעשות ממש טבלה של יתרונות וחסרונות וכך לבחון זאת... ליעוץ ארגוני אפשר להגיע ממגוון תחומים... שיהיה בהצלחה!

ייעוץ ארגוני

גם אני מתלבט בנושא ואף הוספתי הודעה בנידון. יש לי תואר ראשון במשפטים (אני לא עוסק יותר בעריכת דין) ואני שוקל ללמוד הנחיית קבוצות וייעוץ ארגוני. גם אני מעדיף לתת משקל רב יותר לנושאים מסויימים. האם אתם מכירים עוד מסלולים בהם ניתן ללמוד? האם במכללה למנהל בירושלים יש גם מסלול לייעוץ ארגוני? ואיפה לומדים הנחיית קבוצות?

יעוץ ארגוני

האם אינך עומדת בדרישות הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית? עוד מסלול אפשרי הוא תואר שני בסוציולוגיה במסלול התנהגות ארגונית. כל השקולים שאת מעלה נכונים ורלבנטיים לגבי שלוש האפשרויות. אני אישית היייתי מעדיף את לימודי עבודה באת"א.יש נסיון מצטבר המראה שבוגרי חוג זה יכולים להשתלב בתחום היעוץ הארגוני.

ייעוץ ארגוני

גם אני מתלבט בנושא ואף הוספתי הודעה בנידון. יש לי תואר ראשון במשפטים (אני לא עוסק יותר בעריכת דין) ואני שוקל ללמוד הנחיית קבוצות וייעוץ ארגוני. גם אני מעדיף לתת משקל רב יותר לנושאים מסויימים. האם אתם מכירים עוד מסלולים בהם ניתן ללמוד? האם במכללה למנהל בירושלים יש גם מסלול לייעוץ ארגוני? ואיפה לומדים הנחיית קבוצות?

שלום רון

כבוגר משפטים עדיפה עבורך האופציה של מינהל עסקים, בה תדרש לפחות השלמות מאשר בלימודי עבודה.מסלולי לימוד ראה בנפרד.

מכון הדסה: יעוץ ארגוני

א. בסוציולוגיה - מגמת לימודי הארגון. ב. בפסיכולוגיה - מגמת פסיכולוגיה חברתית. מידע נוסף ראו בחוג המבוקש. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 02/5882882 הר הצופים 91905 אונ' עברית, פקולטה למדעי החברה, י"ם מידע נוסף במוסד תשס"ד במינהל עסקים - התמחות התנהגות ארגונית ויחסי עבודה. מידע נוסף ראו במינהל עסקים. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 02/5882882 הר הצופים 91905 אונ' עברית, בי"ס למינהל עסקים, י"ם מידע נוסף במוסד תשס"ד בחוג למדעי ההתנהגות והניהול, א. מסלול בפסיכולוגיה תעשייתית - הדגש בפסיכולוגיה תעשייתית ארגונית ב. מסלול בחקר ארגונים. מידע נוסף ראו בחוג לפסיכולוגיה. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 04/8292111 קרית הטכניון 32000 טכניון חיפה מידע נוסף במוסד תשס"ד א. בפסיכולוגיה - מגמה תעסוקתית ארגונית. ב. בסוציולוגיה - מגמה ארגונית יישומית. מידע נוסף ראו בחוג המבוקש. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 04/8240325 דרך אבא חושי 31905 אונ' חיפה, פקולטה למדעי החברה מידע נוסף במוסד תשס"ד בפסיכולוגיה - מגמת פסיכולוגיה חברתית-תעשייתית. בסוציולוגיה - מגמת סוציולוגיה ארגונית. במינהל עסקים - מגמת התנהגות ארגונית. מידע נוסף ראו בחוג המבוקש תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 03/5318520 52900 אונ' בר אילן, פקולטה למדעי החברה, רמת גן מידע נוסף במוסד תשס"ד א. בפסיכולוגיה - במגמה חברתית. ב. נלמדים קורסים במסגרת לימודי עבודה. מידע נוסף ראו בחוג המבוקש. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 03/6405550 ת.ד.39040 רמת אביב 69978 אונ' תל אביב, פקולטה למדעי החברה מידע נוסף במוסד תשס"ד התנהגות ארגונית - התמחות במסגרת מדעי הניהול. מידע נוסף ראו התנהגות ארגונית. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 03/6405550 ת.ד.39040 רמת אביב 69978 אונ' תל אביב, פקולטה לניהול, בי"ס לניהול מידע נוסף במוסד תשס"ד במדעי ההתנהגות: פסיכולוגיה ארגונית. סוציולוגיה ארגונית. מידע נוסף ראו בחוג מבוקש. תואר שני שנתיים לימודי יום תואר ראשון 08/6472788 ת.ד.653 וולפסון 4 84105 אונ' בן גוריון, פקולטה למדעי הרוח והחברה, באר שבע מידע נוסף במוסד תשס"ד יעוץ ופיתוח ארגוני. נלמד ברשל"צ. טעון אישור סופי של המועצה להשכלה גבוהה לקראת תואר שני ביעוץ ופיתוח ארגוני. פעמיים בערב + יום שישי. בהליך לקראת תואר שני שנתיים לימודי ערב תואר ראשון 03/9634111 ת.ד.9153 שד' יצחק רבין 7 רשל"צ 75190 מכללה למינהל רשל"צ, ת"א, גבעתיים, אקדמי

ייעוץ ארגוני - תודות

יצחק שלום, תודה רבה עבור המידע והשירות. אני מעריך מאוד את העזרה.

איחולי להצלחה!

יעוץ ארגוני

האם אינך עומדת בדרישות הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית? עוד מסלול אפשרי הוא תואר שני בסוציולוגיה במסלול התנהגות ארגונית. כל השקולים שאת מעלה נכונים ורלבנטיים לגבי שלוש האפשרויות. אני אישית היייתי מעדיף את לימודי עבודה באת"א.יש נסיון מצטבר המראה שבוגרי חוג זה יכולים להשתלב בתחום היעוץ הארגוני.

תשובות ושאלות המשך

קודם כל - תודה רבה על התשובה. לגבי פסיכולוגיה ארגונית - הבעיה היא בחינת המתא"ם. כשהחלטתי להרשם ללימודי תואר שני, היה כבר מאוחר מידי להתחיל ללמוד לבחינה זו (בפרט שאת התואר הראשון סיימתי לפני 6 שנים, ו"ריענון" החומר הוא משימה לא פשוטה) לגבי סוציולוגיה - נרשמתי גם לסוציולוגיה ארגונית באוני' ב"ש ולצערי לא התקבלתי. ולשאלות ההמשך: החלטתי לותר על מנהל עסקים, ואני עדיין מתלבטת בין האפשרויות שנותרו. בהקשר לכך, יש לי שתי שאלות נוספות: 1. בהנחה שהמסלול של המכללה למנהל יקבל את האישור הסופי מהמועצה להשכלה גבוהה, וש"מחלות הילדות" יהיו "נסבלות", האם, בנסיונותי להשתלב בתחום לאחר סוף לימודי, תהיה מבחינת המעסיק העתידי עדיפות לאחד משני המסלולים: תואר בלימודי עבודה של אוני' ת"א, לעומת תואר בייעוץ ארגוני של המכללה למינהל? ההנחה שלי היא שהראשון יותר יוקרתי והשני יותר פרקטי וממוקד בתחום. 2. במסגרת הבירורים שאני עורכת בנושא, שמעתי היום על מסלול MA בניהול משאבי אנוש של הטכניון, שיילמד באזור המרכז, ושאמור להיפתח בסימסטר השני של שנה"ל הקרובה. לא הצלחתי למצוא באתר האינטרנט של הטכניון (וגם לא באתרים אחרים) פרטים על המסלול. האם ידוע לך משהו עליו? אם כן - האם מסלול זה עדיף על-פני שני המסלולים הנ"ל? ועוד שאלה קטנה: ראיתי את מסלולי הלימוד שפירטת בתשובתך לרון רון. במסלול של המכללה למנהל מצויין שהוא כולל לימודי ערב פעמיים בשבוע + יום ו', בעוד שבאתר האינטרנט שלהם, מצויין לימודי ערב פעם בשבוע +יום ו'. מהו המידע הנכון? תודה מראש על התשובות!

הייתה לי התלבטות דומה...

תודה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר