בחירת מקצוע בהתאם לכישורים או לרצון , או בהתאם למה שמתאים או למציאות

אנני יודעת האם כדאי לי או יש לי סיכוי ללמוד אומנות, זה העדפותי המקצועית אני מאוד אוהבת ציור אך אני לא יודעת אם יש לי את הכשרון הענק שנדרש, בכל מבחן שעשיתי בסוף יצא גרפיקה ממוחשבת או בתחום, האם כדאי לבחור זאת כפשרה כמקצוע שדעתי ביונית עליו? או כדאי לי ללכת על אומנות ז"א ציור סירטוט וכו למרות שאין הרבה רווח מזה, לפחו אם אין ברצוני להיות מורה.. תביעו דעה בבקשה..

אמנות

בחירת מקצוע בהתאם לכישורים או לרצון , או בהתאם למה שמתאים או למציאות אנני יודעת האם כדאי לי או יש לי סיכוי ללמוד אומנות, זה העדפותי המקצועית אני מאוד אוהבת ציור אך אני לא יודעת אם יש לי את הכשרון הענק שנדרש, בכל מבחן שעשיתי בסוף יצא גרפיקה ממוחשבת או בתחום, האם כדאי לבחור זאת כפשרה כמקצוע שדעתי ביונית עליו? או כדאי לי ללכת על אומנות ז"א ציור סירטוט וכו למרות שאין הרבה רווח מזה, לפחו אם אין ברצוני להיות מורה.. תביעו דעה בבקשה.. אינני יודע אילו מבחנים עשית ומה טיבם, אבל כללית אני יכול לומר לך שאין לא בארץ ולא בעולם מבחנים מהמנים שניתן לסמוך עליהם באופן מלא להערכת יצירתיות- היבט מרכזי לעיסוק אמנותי. את מתלבטת בין שני תחומים - אמנות (ציור וכו') וגרפיקה. אין ספק שגרפיקה מכשירה אותך לעיסוק יותר יישומי, ושניתן יחסית למצוא בו תעסוקה, בעוד אמנות מנסה לפתח אותך כאמן, ואינה מכשירה לעיסוק שמוביל למשרה, הכנסה מסודרת וכו'. הנסיון מראה שניתן להתפתח בשני אופנים: 1. יש הבוחרים ללמוד גרפיקה בשל ההיבט התכליתי, למרות העדפתם לאמנות. בסיום לימודיהם הם מועסקים בגרפיקה אבל במקביל ממשיכים בשעות הפנאי לעסוק בעשיה אמנותית כלשהי (ציור , פיסול וידאוארט וכו'). כך הם משלבים בין השנים בהיקפים שיכולים להשתנות במהלך החיים לפי הצרכים, הרצונות וכו'. 2. יש הבוחרים ללמוד אמנות. בגמר הלימודים בשל הצורך להתפרנס הם משתלבים בעשיה בתחומים אחרים. חלקם עוסקים בסופו של דבר לפרנסתם ב...גרפיקה או תחומים אחרים, ושוב משלבים בין אמנות לגרפיקה. וכך בסופו של דבר שתי האפשריות נפגשות...

תודה ושאלה..

תודה על התשובה המהירה, אז בקיצור, הברירה נשארת אחת.. או ללמוד גרפיקה מבחינה מקצועית, או ציור מקצועי ולעבוד בגרפיקה. מה הם תנאי הקבלה לגרפיקה? עוד שאלה .. אם השלמתי בגרות השנה במועד הקיץ, הבגרות היחידה שחסרה לי לתעודה, אני יכולה להתקבל למרות שלא קיבלתי ציון עדיין? הבגרות היא בהשלמת 4 ל5 יחידות של מגמה

גרפיקה

גרפיקה ניתן ללמוד במיגוון של מסלולים , החל במסלולים אקדמיים המעניקים תואר אקדמי, וכלה בקורסים קצרים. במוסדות האקדמיים ספק אם ניתן עדיין להרשם לשנת הלימודים הבאה. במוסדות הלא אקדמיים בחלקם ניתן, ואף להתקבל ללא תעודת בגרות מלאה. כתבי לי במה את מעונינת, ובאיזה אזור בארץ, ואוכל לפרט לגביו.

בחירת מקצוע בהתאם לכישורים או לרצון , או בהתאם למה שמתאים או למציאות

אנני יודעת האם כדאי לי או יש לי סיכוי ללמוד אומנות, זה העדפותי המקצועית אני מאוד אוהבת ציור אך אני לא יודעת אם יש לי את הכשרון הענק שנדרש, בכל מבחן שעשיתי בסוף יצא גרפיקה ממוחשבת או בתחום, האם כדאי לבחור זאת כפשרה כמקצוע שדעתי ביונית עליו? או כדאי לי ללכת על אומנות ז"א ציור סירטוט וכו למרות שאין הרבה רווח מזה, לפחו אם אין ברצוני להיות מורה.. תביעו דעה בבקשה..

תגובה לשאלה חשובה

היי קרין שמי אורן בן 28 בעל תואר ראשון בסוציולוגיה (התואר הוא רק להציג את עצמי וללא שום התמחות או סמכות מקצועית כזו או אחרת) אני מתלבט בתחום אחר אך שורש השאלה שלך רלוונטי לעולמי גם אני אשתף אותך בדעתי: את הבעת חלוקה ל2 קטיגוריות בעלות 4 פרמטרים: כישורים, רצון,מתאים,מציאות אגע בכל אחד: כישורים-את טוענת שאינך יודעת אם את מתאימה וטענת שעשית מבחנים לדעתי עלייך ללכת לחוגי ציור לראות אם יש לך כישרון, לקבל חוות דעת מהמורה ומהלמידים לדבר עם חברים שמכירים אותך בקיצור להתנסות בפועל!!! וגם לחפש מקורות שיגידו לך אם יש לך את זה או לא רצון- יש לך וזה המפתח לכל בחירת מקצוע כזה או אחר לדוגמא: אם תלכי כעת ללמוד מחשבים כי זה מקצוע טוב אבל תסבלי כל הלימודים וגם בעבודה ואחר כך תעשי הסבה מה הרווחת? רצון זה הבסיס!!!! מתאים-מה הכוונה מתאים? לכל אחד מתאים משהו אחר לא לכולם יש אמפטיה מספקת והבנה לצרכי הזולת אלו שכן-הולכים ללמוד פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכו'.. יש בינינו אנשים שיש להם ראש מתמטי והבנה במדעים ולכן הולכים ללמוד מחשבים פיסיקה וכו...' ויש אנשים שהם יצירתיים ובעלי הגשמה אומנותית כמוך(כך אני מבין ממך)ש(אולי) ילמדו אומנות מציאות- הכוונה בארץ, בחו"ל .... האם שקלת ללמוד בישראל אולי במוסד יוקרתי בחו"ל כך שתשארי שם או שתחזרי לישראל יהיה לך יותר קל להתברג פה בציור אני מבין שאת כמו כולנו חושבת מה יהיה בסוף? כסף לפחות למחיה סבירה יצא מזה? אני מציע גם לדברר עם סטודנטים לציור באוניברסיטה/מכללה שקרובה לביתך או בכמה מוסדות לדבר עם מורים/מרצים לציור (אולי בסוף תשתלבי כד"ר בפקולטה לאומנויות באחת האוניברסיטאות בארץ?..... בכל מקרה מה שתעשי או לא תעשי כרוך בפשרה :רגשית,כלכלית,חברתית ואולי לא? אולי את תהייי כל כך מוצלחת שתרוצי בין גלריות העולם ותהיה מכובדת?! מקוהה שעזרתי ולא בקצת אורן

תגובה לתשובה החשובה

שלום אורן, קודם כל תודה על ההתיחסות, באמת עזרת לי ולא בקצת.. דבר שני.. יכול להיות שבמה שאתה אומר יש אמת וצדק אבל המציאות הייא לא כ"כ בהתאם, יש מעטים מאוד שהיו יכולים להגיע למצב אופטימלי שהצגת.. אני מקווה שאני אחת מהם, אבל רובם אינם, לכן התאמה ורצון הם אינם ביחד, גם מי שמאוד אוהב מחשבים אבל אין לו חשיבה ראלית אלא הומנית יתקשה בלימודים ובמקצוע הזה בעתיד. אז צריך את ההגיון שיחבר בין הדברים ולכן אני אקח את עצתך ואלך לבדוק בחוגי ציור ובמקומות דומים אגב אם אפשר לשאול אותך, מה ההתץלבטות שלך ואיך קשורה לנושא זה? תודה שוב

גרפיקה

גרפיקה ניתן ללמוד במיגוון של מסלולים , החל במסלולים אקדמיים המעניקים תואר אקדמי, וכלה בקורסים קצרים. במוסדות האקדמיים ספק אם ניתן עדיין להרשם לשנת הלימודים הבאה. במוסדות הלא אקדמיים בחלקם ניתן, ואף להתקבל ללא תעודת בגרות מלאה. כתבי לי במה את מעונינת, ובאיזה אזור בארץ, ואוכל לפרט לגביו.

גרפיקה

אני מעונינת בלימוד לתואר אקדמאי, קרוב לכפ"ס עד מתי היו הרישומים למוסדות האלו? תודה מראש

חמש דקות מכפר סבא...

לתואר ניתן ללמוד במקומות אלה: תקשורת חזותית. תואר ראשון ארבע שנים לימודי יום תעודת בגרות+ מבחן ו/או ועדת קבלה 02/5893313 ת.ד.24046 הר הצופים 91240 בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים תשס"ד המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית. (ההסמכה להענקת תואר ראשון, מטעם המועצה להשכלה גבוהה הינה זמנית לשלוש שנים החל מ - 1/2002). תואר ראשון ארבע שנים לימודי יום תעודת בגרות+ מבחן ו/או ועדת קבלה 03/5026555 ת.ד.305 גולומב 52 58102 מכון אקדמי טכנולוגי, חולון פרטי מסלול תשס"ד המחלקה לעיצוב גרפי, תקשורת חזותית ודיגיטלית. טעון אישור סופי של המועצה להשכלה גבוהה לקראת תואר ראשון B.ED "בוגר בהוראה". בהליך לקראת תואר ראשון ארבע שנים לימודי יום תעודת בגרות+ פסיכומטרי או מבחן סף או מצרף 04/8562555 ת.ד.9034 רח' הגנים 21 31090 מכללת ויצו לעיצוב ולהכשרת מורים, חיפה פרטי מסלול תשס"ד טעון אישור סופי של המועצה להשכלה גבוהה. עיצוב גרפי: מגמות - תקשורת חזותית, איור, עיצוב למדיה אינטראקטיבית. בהליך לקראת תואר ראשון ארבע שנים לימודי יום תעודת בגרות+ מבחן ו/או ועדת קבלה 03/7521133 אנה פרנק 12 52526 שנקר, בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב, רמת גן ספק אם ניתן עדיין להרשם. בדקי ישירות עם המוסדות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר