הנדסת חשמל

1) אני מעוניין ללמוד הנדסת חשמל, אבל אני לא יודע איפה יותר כדאי ללמוד אותה - בטכניון או בבן גוריון בב"ש? אמרו לי שבבש תוכנית הלימודים יותר עדכנית והפקולטה עצמה יותר טובה. זה נכון? אני גם מעוניין שהתואר האני אקבל יהיה מאונ' ופקולטה מוכרת, כך שכאשר אסע לעבוד בארה"ב או קנדה, התואר יוכר ולא יהיה סתם תואר ממקום זול ולא מוכר. 2) האם תואר ראשון יספיק כדי למצוא בקלות תפקידים טובים במחקר ופיתוח בתעשיית ההיי טק?

דווקא אני שמעתי

שרמת הלימודים בפקולטה להנדסה בב"ש לא משהו בכלל... במיוחד כשמדובר בהנדסת חשמל, לא נראה לי שניתן להשוות בין הטכניון לב"ש...

הנדסת חשמל

מדובר בשני מוסדות בעלי מוניטין,ניתן להשתלב בעבודה גם עם תואר ראשון בלבד במרבית המקרים.

איפה ללמוד, מה ואיך תשתלב בשוק ?

ראיתי את פנייתך ותשובתי היא להלן : 1. טכניון ואוניברסיטת בן גוריון הם שני מוסדות מאוד מכובדים בארץ ובעולם, וזה אף מנוי וגמור שבשנים האחרונות כל מחלקות ההנדסה של בן גוריון נעשות יוקרתיות הרבה יותר וזאת בגלל הרמה הגבוהה, תוכניות לימודים עדכניות שמתאימות את עצמן לסטנדרטים הגבוהים בארץ ובעולם. הטכניון הוא יוקרתי וזה אחד היתרונות שלו, אבל בכל מה שקשור ללימודים והשתלבות בשוק העבודה לאוניברסיטת בן גוריון אין מתחרים מבחינה סטטיסטית, במיוחד במקצועות ההנדסה המדויקים כמו הנדסת חשמל, הנדסת תקשורת, הנדסת מחשבים וכדומה. 2. בנוגע להשתלבות בשוק העבודה, רוב הסיכוי שתצליח להשתלב בארץ עם תואר ראשון אבל בכדי להשתלב בחו"ל תצטרך שליטה טובה באנגלית ותואר שני (עדיף, תואר שלישי). יש לי תואר שלישי בהנדסת חשמל כאשר את התואר הראשון והשני עשיתי בטכניון ואת הדוקטורט בחו"ל. אני מכיר היטב את תוכניות הלימודים ואת הרכב הפרופסורים ולכן אמליץ לך בחום רב על לימודים באוניברסיטת בן גוריון במיוחד במקצועות ההנדסה המדויקים. מקווה שהייתי לך לעזר.

שאלה נוספת בנושא...

ומה בדיוק נותן התואר? אני בעצם אהיה אחד מאלה שיכולים להנדס חומרה חדשה? או מה זה בדיוק הנדסת חשמל?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר