מידע על תנאי קבלה ללימודי סיעוד ? אני בת....

34. ומתעניינת לגבי לימודי סיעוד. אני נ + 2 ואין לי השכלה אקדמאית. האם זה אפשרי ?

סיעוד

ראשית , ניתן ללמוד בשני מסלולים- האחד לאחות מוסמכת, והשני לבעלת תואר אקדמי בסיעוד. בחלק מהמוסדות יש אפילו מסלולים מיוחדים לבעלות משפחה- היינו הלימודים מתקיימים במקביל לזמני הלימודים בבתי הספר. כשהילידים בחופשה- גם את תהיי בחופשה. לא ציינת היכן את גרה. אני מצרף דוגמא אחת בבית חולים מאיר בכפר סבא.

מכון הדסה : בי"ס לסיעוד, כפר סבא, בי"ח מאיר

מכון הדסה ליעוץ בבחירת מקצוע ת"ד 1406 ירושלים 91013 רח שטראוס 24 טלפון 6244344 02 פקס 6221287 02 סיעוד - אח/ות מוסמכ/ת בי"ס לסיעוד, כפר סבא, בי"ח מאיר כתובת: כפר-סבא 44100 טלפון:09/7471508 מועד הרשמה: מינואר/מפברואר - יוני/יולי. מועד מדויק של סיום ההרשמה נא פנו למוסד. מועד תחילת הלימודים: אוקטובר גובה שכר לימוד: 7,900 ש"ח נכון ל- תשס"ב משך הלימודים: שלוש שנים שעות לימוד: חמישה-שישה ימי לימוד מלאים בשבוע. דרישות מוקדמות: תעודת בגרות+ פסיכומטרי ארצי תעודה בסיום: אח/אחות מוסמך/ת תנאי קבלה: תנאי קבלה למסלול 3 שנים לתעודת אח/אחות מוסמך/ת: א. תעודת בגרות. ב. מועמדים מעל גיל 30 רשאים להתקבל ללא תעודת בגרות בתנאים מסויימים. פרטים במוסד. ג. תעודת בגרות מחו"ל או כל תעודה אחרת שרמתה שווה לרמת תעודת בגרות ישראלית. ד. מועמדים שנגשו למבחני בגרות וטרם קבלו תוצאות הבחינה, יתקבלו כתלמידים שלא מן המנין, עד לקבלת תעודת בגרות ולא יאוחר מסיום שנת הלימודים הראשונה בבית הספר לסיעוד. ה. בחינה פסיכומטרית ארצית של המרכז הארצי להערכה. ו. ראיון אישי. ז. מצב בריאות תקין. בדיקות רפואיות. ח. גיל מכסימלי לקבלה - נא פנו למוסד. ט. מבדקי התאמה במידת הצורך. תוכנית לימודים: מסלול לקראת תואר אח/ות מוסמך/ת - מסלול של 3 שנים: תוכנית הלימודים מתוכננת ע"י משרד הבריאות, אגף לסיעוד, ומחייבת את כל בתי הספר בארץ. על תוכנית זו קיים פיקוח של משרד הבריאות. הלימודים בשנה הראשונה והשניה מתוכננים במתכונת של לימודים עיוניים ונסיון לימודים קליני. חלק מהשנה השלישית מיועד לתקופת אימון מתקדם, סטאז'. מסלול מיוחד לבעלות משפחה! נושאי לימוד: בתחום מדעי החברה: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, כלכלת בריאות, מחשבים, סטטיסטיקה וכו'. בתחום מדעי הטבע: אנטומיה. פיזיולוגיה, כימיה, מיקרוביולוגיה, תזונה וכו'. בתחום הרפואי: כל סוגי המחלות - מחלות פנימיות, כירורגיה, מחלות ילדים, עיניים וכו'. בתחום הסיעודי: עקרונות הסיעוד וכד'. בריאות הציבור. בריאות הנפש. הנסיון הלימודי הקליני מתבצע במוסדות אישפוז ובקהילה, בהתאם לתוכנית המוכתבת על ידי משרד הבריאות. פרטים נוספים: בירושלים, במשרד הבריאות, אגף לסיעוד טלפון 02/6705097 . בתל-אביב: 03/5345755 מידע נוסף (מלגות, מעונות וכו'): א. קיימת אפשרות לקבלת הלואה עומדת או מילגה מקרנות שונות החל ממחצית השניה של שנת הלימודים השניה. ב. המעונות מיועדים לבנות בלבד. נכון ל- תשס"ג
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר