זקוקה לעצה בקשר לבחירת מוסד לימודים

לד"ר גרתי ויושבי הפורום שלום, אני עובדת במשרה מלאה ודי נחשבת בשוק העבודה מזה כמה שנים אך עלי לציין שאינני בעלת תואר אקדמי. אני יודעת בוודאות שאני מאוד רוצה לסיים לפחות תואר ראשון אבל המצב הנוכחי מקשה עלי לבחור מוסד לימודים מתאים מכמה סיבות: 1. אני מרגישה שהאפשרויות שלי מוגבלות בגלל שאני עובדת בבקרים , ז"א אני יכולה ללמוד רק לימודי ערב. 2. אין באפשרותי להקדיש 4-5 ימים בשבוע ללימודים אפילו בערב כיוון שאני יוצאת תכופות לחוץ לארץ. חשבתי רבות על העניין והגעתי למסקנה שהמוסדות המתאימים לי הם או האו"פ או שלוחות למיניהן כגון דרבי. מעניינים אותי הרבה תחומים אך הייתי מעדיפה ללמוד תיירות, לשלב מדעי החברה והרוח (יש מסלול באו"פ שבו ניתן לשלב את שניהם) או ללמוד משהו מתחום העיצוב. מה האפשרויות שלי, בהנחה ואני מעוניינת ללמוד באזור המרכז? אם מישהו מכיר את השלוחה של אונ' דרבי אשמח לשמוע דעות , כנ"ל לגבי האונ' הפתוחה. כמו כן אשמח לקבל פרטים לגבי לימודי תיירות ועיצוב לתואר ראשון באזור המרכז (ושוב, רק לימודי ערב). תודה! מימי.

בקשר לעצה לבחירת מוסד לימודים (דרבי , אוניברסיטה פתוחה)

אני גם כן ,נמצא באותם לבטים אולם לאחר בירור בשלוחת דרבי הבנתי שאוכל להתקבל ללימודי ערב ובוקר שישי במדעי המחשב B.SC, אולם מה שמרתיע אותי בקשר לכך זה: 1.התואר שלהם לא מוכר ז.א. שאין פיקוח עליהם כמו באוניברסיטה רגילה כמו כן נתקלתי בסעיף שאומר "שהלימודים כפופים לשינויים שעליהם יחליט המוסד "(מה זה צריך להיות האם במקום ללמד X , Y ,Z הם ילמדו רק X,Y) 2. כמו כן נאמר לי שניתן להמשיך עם התואר שלהם במוסד אקדמי ישראלי האם זה נכון ? והאם מוסד ישראלי ירצה לקבל סטודנט יוצא שלוחה שרמת הלימודים בה למד לא כל כך ברורה ? 3. לסיכום ארצה לקבל תשובה האם ארשמה ולימוד במוסד שכזה כדאית וזה לא יהיה ביזבוז של כספים ומאמצים לשווא 4. או האם החלופה הטובה עבורי הינה האוניברסיטה הפתוחה ?(נ.ב. רציתי לדעת האם זה נכון שאחוז המסיימים באוניברסיטה הפתוחה עומד על פחות מ-10% ושהלימודים שם בעצם נמשכים בממוצע בין 4 ל 6 שנים ?) לתשובה בהקדם האפשרי , מודה מראש המתלבט ....

לימודים אקדמיים

המסגרת הכי גמישה היא האוניברסיטה הפתוחה, המאפשרת לך פרישת לימודים לקצב שלך. לימודי עיצוב לתואר אקדמי- ערב, חלקי- פשוט אין. גם לימודי תירות בתנאים אלה אין. מסלול של לימודי מדעי הרוח או מדעי החברה קיים במכללת יהודה ושומרון באריאל- לא יודע כמובן מה עמדתך לגבי לימודים במסגרת זו. אם הבנתי נכון את פניתך, הרי שיש לך משרה ממנה את מרוצה, ואינך שוקלת לימודים לצורך הסבה מקצועית. אם את מעונינת ברכישת תואר אקדמי אולי כדאי לשקול אופציות אחרות שמאפשרות לימודי ערב במרכז. למשל במכללה למינהל קיים מסלול ערב לתואר במינהל עסקים עם התמחויות שונות: מכון הדסה ליעוץ בבחירת מקצוע ת"ד 1406 ירושלים 91013 רח שטראוס 24 טלפון 6244344 02 פקס 6221287 02 מינהל עסקים - אקדמי מכללה למינהל, ראשון לציון, לימודים אקדמיים כתובת: ת.ד.9153 שד' יצחק רבין 7 ראשון לציון 75190 טלפון:03/9634111 מועד הרשמה: לסמסטר חורף: 1.1.01 - 4.4.01 גם הרשמה מאוחרת. לסמסטר אביב:אוגוסט-אוקטובר מועד תחילת הלימודים: סמסטר חורף: אוקטובר (לימודי יום או ערב). אביב: מפברואר (לימודי יום בלבד) גובה שכר לימוד: 67,845 ש"ח צמוד נכון ל- 7/2000 . שכר לימוד הוא לכל התואר - 3 שנים. משך הלימודים: שלוש שנים שעות לימוד: לימודי יום: כל ימות השבוע. לימודי ערב: ארבע שנים , 3-4 פעמים בשבוע. דרישות מוקדמות: תעודת בגרות+ פסיכומטרי ארצי תעודה בסיום: "בוגר בעסקים" BACHELOR OF BUSINESS בציון ההתמחות מועד אחרון לפסיכומטרי: לסמסטר חורף 4/5.4.2001 מידעת סיכויי קבלה(אתר אינטרנט):http://academia.nite.org.il תנאי קבלה: א. תעודת בגרות מלאה. לחלק מציוני הבגרות ניתנות תוספות (בונוסים). ב. בחינה פסיכומטרית ארצית. פטורים מהבחינה הפסיכומטרית - בעלי תואר אקדמי. ג. בחינת מיון במתמטיקה של המרכז הארצי - פרטים בחוברת מדריך לנרשם. ד. ציון המיון המשוקלל מחושב לפי: ממוצע תעודת בגרות, הציון במרכיב הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית, הציון במרכיב המילולי של הבחינה הפסיכומטרית. ה. לא יתקבלו מועמדים אשר ציונם באנגלית בבחינה הפסיכומטרית נמוך מ - 84 . ו. תנאי קבלה מיוחדים לבעלי תעודת הנדסאי תעשיה וניהול של המכללה למינהל. פרטים בחוברת מדריך לנרשם. ז. קיימת מכינה קדם אקדמית להשלמת ושיפור ציוני הבגרות. פרטים בחוברת מדריך לנרשם. ח. מועמדים בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות: ציון בחינה פסיכומטרית ברמה הנדרשת - חובה. ראיון אישי במידת הצורך. מכתבי המלצה יצורפו כחלק מהבקשה להתקבל ללימודים. יש להגיש בקשה מנומקת להתקבל ללימודים. החלטת הועדה היא סופית ואים אפשרות לערער עליה. מועמד מעל גיל 30 שהתקבל ללימודים, ייבדקו הישגיו בלימודים במהלך שנת הלימודים הראשונה. הועדה תהיה רשאית להפסיק את לימודיו אם לא יעמוד בתנאים שקבעה בעת קבלתו ללימודים. ט. מכינה ייחודית: מיועדת לתלמיד המבקש ללמוד במסלול האקדמי. התוכנית כוללת לימודי מתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 - 4 יחידות לימוד ועוד 4 מקצועות אקדמיים, ממגוון לימודי היסוד של שנה א' במסלול האקדמי של המכללה למינהל. פרטים נוספים במוסד. תוכנית לימודים: 1. מינהל עסקים - תואר ראשון. התוכנית מאפשרת בחירה בין מספר התמחויות. ההתמחויות המרכזיות: חשבונאות. מימון. שיווק. מחשבים ומערכות מידע. ניהול משאבי אנוש. נושאי הלימוד בהתמחויות: -- חשבונאות: דיווח בתאגידים וענפים מיוחדים. ביקורת מערכות מידע ממוחשבות. משפט מסחרי. מאזנים מאוחדים. מיסים. דיני חיובים. חשבונאות ניהולית ועוד. -- מימון: ניתוח דוחות כספיים. ניהול סיכונים פיננסים. סדנה בהערכת שווי חברות. אופציות וחוזים עתידיים. ניתוח ניירות ערך. סדנה בשוק מעו"ף ועוד. -- שיווק: ניהול מותגים. ניהול תקשורת שיווקית. היבטים משפטיים בשיווק. סדנה במיומנות שכנוע והבעה. מחקרי שוק. ניהול רכש ולוגיסטיקה ועוד. -- מחשבים ומערכות מידע: תכנות. היבטים משפטיים במערכות מידע. גליונות אלקטרוניים מתקדמים. יישומי אינטרנט בניהול. מחוללי יישומים. ניתוח מערכות. מערכות סימולציה. סדנה במולטימדיה ועוד. -- ניהול משאבי אנוש: ניהול צוות ותהליכים קבוצתיים בארגון. מיון והערכת עובדים. מנהיגות בארגון. דיני עבודה. ניהול הדרכה. ניהול משא ומתן עסקי ועוד. 2. תוכניות לימודים משותפות ודו-חוגיות: א. תוכנית משולבת במינהל עסקים ובמשפטים: התוכנית משלבת הכשרה עסקית והשכלה משפטית ומכוונת למבקשים לעסוק בשילוב שבין עולם המשפט והעיסוק המשפטי ובין התחום העסקי. התוכנית מציעה שני מסלולים: (א) לימודי משפטים ולימודי מינהל עסקים בהתמחות בחשבונאות - מסלול זה מכשיר את בוגריו לגשת הן לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון בישראל והן לבחינות של לשכת עורכי הדין. (ב) לימודי משפטים ולימודי מינהל עסקים - במסגרת מסלול זה ניתן להתמחות באחת מההתמחויות שמציע בית הספר למינהל עסקים: מימון, שיווק, מחשבים ומערכות מידע וניהול משאבי אנוש. בוגרי מסלול זה יהיו רשאים לגשת לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. משך הלימודים: 8 סמסטרים למתמחים בחשבונאות. 7 סמסטרים ליתר ההתמחויות. מספר המקומות בתוכנית מוגבל. יתקבלו המועמדים בעלי הנתונים הגבוהים ביותר. ב. תוכנית דו-חוגית לתואר ראשון במדעי המחשב ובמינהל עסקים: בתוכנית שני מסלולים: מסלול של 6 סמסטרים, לימודים בחוג למדעי המחשב ובחירה באחת מבין ההתמחויות שמציע בית הספר למינהל עסקים. ומסלול בן 8 סמסטרים, לימודים בחוג למדעי המחשב ובית הספר למינהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. לבוגרי התוכנית יוענק תואר "בוגר תוכנית דו-חוגית במדעי המחשב ובמינהל עסקים" או "בוגר תוכנית דו-חוגית במדעי המחשב ובמינהל עסקים, בהתמחות בחשבונאות. ג. תוכנית משותפת במינהל עסקים ובהוראת הטכנולוגיה: התוכנית מציעה לימודים לקראת תואר ראשון במינהל עסקים ותעודת מורה מוסמך בכיר. (א) "בוגר בעסקים" בהתמחות בחשבונאות או במערכות מידע, מטעם בי"ס למינהל עסקים. (ב) "מורה מוסמך בכיר" לחשבונאות או למערכות מידע, בחינוך העל יסודי, מטעם המכללה להוראת טכנולוגיה ומטעם משרד החינוך והתרבות. משך הלימודים: 4 שנים. הלימודים מתקיימים בקמפוס המכללה להוראת טכנולוגיה בת"א. הבחינות במקצועות של מינהל עסקים מתקיימות בקמפוס בראשון לציון. 3. תוכנית לימודים ייחודית: לימודי תעודה בחשבונאות לבעלי תואר אקדמי. התוכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי (בוגר ומעלה) המעוניינים בלימודי ההתמחות בחשבונאות כדי להשיג רשיון של רואה חשבון. הערה: תנאי הקבלה לחוגים המשותפים מותנית בעמידה בתנאי הקבלה של שני החוגים. שכר הלימוד גבוה יותר בתוכניות המשותפות. ראו במדריך לנרשם. מידע נוסף (מלגות, מעונות וכו'): מילגות - פרטים במוסד. אתר באינטרנט: www.colman.ac.il נכון ל- תשס"ב

בקשר לעצה לבחירת מוסד לימודים (דרבי , אוניברסיטה פתוחה)

אני גם כן ,נמצא באותם לבטים אולם לאחר בירור בשלוחת דרבי הבנתי שאוכל להתקבל ללימודי ערב ובוקר שישי במדעי המחשב B.SC, אולם מה שמרתיע אותי בקשר לכך זה: 1.התואר שלהם לא מוכר ז.א. שאין פיקוח עליהם כמו באוניברסיטה רגילה כמו כן נתקלתי בסעיף שאומר "שהלימודים כפופים לשינויים שעליהם יחליט המוסד "(מה זה צריך להיות האם במקום ללמד X , Y ,Z הם ילמדו רק X,Y) 2. כמו כן נאמר לי שניתן להמשיך עם התואר שלהם במוסד אקדמי ישראלי האם זה נכון ? והאם מוסד ישראלי ירצה לקבל סטודנט יוצא שלוחה שרמת הלימודים בה למד לא כל כך ברורה ? 3. לסיכום ארצה לקבל תשובה האם ארשמה ולימוד במוסד שכזה כדאית וזה לא יהיה ביזבוז של כספים ומאמצים לשווא 4. או האם החלופה הטובה עבורי הינה האוניברסיטה הפתוחה ?(נ.ב. רציתי לדעת האם זה נכון שאחוז המסיימים באוניברסיטה הפתוחה עומד על פחות מ-10% ושהלימודים שם בעצם נמשכים בממוצע בין 4 ל 6 שנים ?) לתשובה בהקדם האפשרי , מודה מראש המתלבט ....

מדעי המחשב

בתשובה לפניתך: אני גם כן ,נמצא באותם לבטים אולם לאחר בירור בשלוחת דרבי הבנתי שאוכל להתקבל ללימודי ערב ובוקר שישי במדעי המחשב B.SC אולם מה שמרתיע אותי בקשר לכך זה: 1.התואר שלהם לא מוכר ז.א. שאין פיקוח עליהם כמו באוניברסיטה רגילה כמו כן נתקלתי בסעיף שאומר "שהלימודים כפופים לשינויים שעליהם יחליט המוסד "(מה זה צריך להיות האם במקום ללמד X , Y ,Z הם ילמדו רק X,Y) סעיף כזה בא להגן על המוסד מפני שינויים בתוכנית, והוא אכן מגן על המכללה ולא על הלומד בה, אלא אם כן ישנם סעיפים נוספים בהם יש תשובה לענין שבאה להגן גם על הלומד. 2. כמו כן נאמר לי שניתן להמשיך עם התואר שלהם במוסד אקדמי ישראלי האם זה נכון ? והאם מוסד ישראלי ירצה לקבל סטודנט יוצא שלוחה שרמת הלימודים בה למד לא כל כך ברורה ? ההחלטה אם להכיר בתואר של דרבי לצורך קבלה לתואר שני היא החלטה של כל אוניברסיטה באופן עצמאי. טוב תעשה אם תפנה לאוניברסיטאות בהן אתה עשוי לרצות להמשיך לימודיך על מנת לברר אם התואר מוכר.יש ספק בענין. 3. לסיכום ארצה לקבל תשובה האם הרשמה ולימוד במוסד שכזה כדאית וזה לא יהיה ביזבוז של כספים ומאמצים לשווא 4. או האם החלופה הטובה עבורי הינה האוניברסיטה הפתוחה ?(נ.ב. רציתי לדעת האם זה נכון שאחוז המסיימים באוניברסיטה הפתוחה עומד על פחות מ-10% ושהלימודים שם בעצם נמשכים בממוצע בין 4 ל 6 שנים ?) לאוניברסיטה הפתוחה יש גם שם טוב וגם תואר ישראלי מוכר. איני יודע מהו שעור הבוגרים וספק אם הוא עומד על שעור כה נמוך. יחד עם זאת עליך להביא בחשבון שהאוניברסיטה מקבלת ללימודים כל אחד ללא שום דרישות קבלה, כך שישנם בודאי לא מעטים שמנסים ועוזבים. כמו כן היא פונה יותר לקהל שעובד ולומד ופורש את לימודיו משום כך על תקופה ארוכה יותר. אם תוכל להקדיש את מרבית זמנך ללימודים כמו שאתה נדרש באוניברסיטה רגילה אין סיבה שהלימודים ימשכו 6 שנים. אגב, מה לגבי מכללות ישראליות, האם אתה עומד בדרישות הקבלה שלהן?

לימודי מחשב בשלוחת אונ' דרבי בישראל

אוניברסיטת דרבי פועלת בישראל ברשיון המועצה להשכלה גבוהה האוניברסיטה השקיעה במהלך השנה האחרונה מעל 1.5 מליון דולר לטכנולוגיה ללמידה מכוונת (e-learning) ונחשבת בין המוסדות המובילים בעולם בטכנולוגיה זו. בתחום המחשבים גייסה השלוחה בישראל את דיקן ביה"ס למחשבים של אונ' חיפה, ובקיצור תוכנית האונ' רצינית מאד וטובה. באשר לשינויים בתוכניות הלימודים, הדבר מקובל בכל מוסדות הלימוד במגבלת דרישות המל"ג וכך הדבר גם בדרבי אז רוצו להרשם נציג דרבי

אמיר מנצל הפורום לפרסומת.

דרבי? חבל על הזמן ועל הכסף

רייטינג של אוניברסיטת דרבי לשנת 2001

באנגליה (כמו בארה"ב) כל שנה מפרסמים רייטינג מכובד של כל האוניברסיטאות. אוניברסיטת דרבי שהוקמה בשנת 1992 נמצאת בתחתית הרשימה המונה קרוב ל-100 אוניברסיטאות. לפי ספר הרייטינג - התחום הלימודים המוביל של אוניברסיטת דרבי הוא גיאוגרפיה!!! המסכנה שלי-האוניברסיטה שהוקמה לא מזמן ולא מוכרת כמעט באנגליה, למה שתהיה טובה בארץ!? בארץ לא מפרסמים נתונים אלה!!!

אמיר מנצל הפורום לפרסומת.

דרבי? חבל על הזמן ועל הכסף

אפקט הבומרנג

והוא קבל את התגובות ההולמות מכם...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר