לימודי מתמטיקה ועוד

מספר שאלות: מה ניתן לעשות עם תואר במתמטיקה ואילו קורסים ניתן לקחת? האם קיים סיכוי כלשהו להתקבל ללימודי וטרינריה? תודה

מתמטיקה

מתמטיקאים עוסקים בכמה תחומים: א. מחקר - מחקר מתמטי מתנהל באוניברסיטאות, במכוני מחקר, בטכניון,במחלקות מחקר של רשויות ממלכתיות וציבוריות ושל חברות תעשייה,מסחר ושירותים.המחקר יכול להיות גם ישומי באופיו, נניח בפיתוח אמצעי לחימה. ב. הוראה - במוסדות להשכלה גבוהה, במכללות השונות, בבתי-ספר להנדסאים ובבתי- ספר תיכוניים. ג. במקצועות קרובים שונים כמו סטטיסטיקה,כלכלה, אקטואריה, חקר ביצועים ומדעי המחשב. מתמטיקאים משתלבים בעבודת צוות עם מומחים במקצועות שונים במפעלים תעשייתיים, בחברות, בנקים, ואירגונים שמפתחים מוצרים ומייעלים שירותים.

וטרינריה

את/ה שואל/ת : "האם קיים סיכוי כלשהו להתקבל ללימודי וטרינריה ?", וזאת בלי לומר משהו על הנתונים האישיים שלך הרלבנטיים לקבלה. סכוי בודאי יש, כל שנה הרי מתקבלים פונים. הדרישות הן: רשאי להציג את מועמדותו רק מי שממלא אחר כל התנאים הבאים: א. תואר בוגר בארץ במוסד אקדמי באחד מהתחומים: חקלאות, ביולוגיה, רפואה, רפואת שיניים, רוקחות, מדעי הרפואה הבסיסיים. תלמידי שנה ג' לבוגר בשנת תשסא בתחומים אלה רשאים להרשם גם הם. קבלתם מותנית בהצגת אישור זכאות לתואר בוגר עד15/9/01 . ב. הקורסים הבאים נכללו בתוכנית הלימודים והציון בכולם חיובי: ביוכימיה; ביולוגיה (ביולוגיה של התא, זואולוגיה, ביולוגיה כללית וכו'); גנטיקה (טיפוח, השבחה, גנטיקה מולקולרית); כימיה (כללית, אורגנית, אנליטית או פיסיקלית). מיקרוביולוגיה; מתמטיקה; סטטיסטיקה; פיסיולוגיה של בעלי חיים או אדם; פיסיקה. החל משנת תשס"ג יתווספו קורסים לרשימת חוגים אלה: היסטולוגיה כללית, אימונולוגיה בסיסית, אימבריולוגיה ואנדוקרינולוגיה. ג. בחינה פסיכומטרית בציון 600 לפחות. ד. "פטור" באנגלית. ראו במדריך לנשרם בפרק בחוברת מדריך לנרשם "רמת אנגלית". ה. "פטור" בעברית - לבעלי תעודת בגרות שאינה ישראלית. ראו בפרק "רמת עברית". ו. אזרחות ישראלית. ז. בחירת מועמדים: מספר המקומות בביה"ס מצומצם מאוד ולפיכך מתקבלים רק מועמדים בעלי נתוני הקבלה הגבוהים ביותר. ציון הסף לקבלה משתנה משנה לשנה בהתאם למספר הנרשמים, לציוניהם ולמספר המקומות בתחום. עשויים להיות שינויים גדולים משנה לשנה.

סיכויי קבלה...

אז בעצם נתונים גבוהים הם בין השאר ציון הפסיכומטרי?

הבנתי אותך...

ויש לך במקרה מושג לגבי טווח הציונים שיגדיל משמעותית את סיכויי להתקבל? תודה

סכויי קבלה לוטרינריה

תוכל לראות מה נקודת החתך באתר מידעת שקישור אליו מצורף. הזן ולו גם נתונים פיקטיביים כדי לראות את השפעתם על סכויי הקבלה. כל למשל הזן כציון בפסיכומטרי 640 פעם, 680 פעם נוספת ותראה את השפעת העליה במדד זה על הקבלה. בדרך דומה לגבי ממוצע ציונים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר