תואר שני – במגמת אקטואריה

אוניברסיטת חיפה מזמינה בוגרי תואר ראשון לתוכנית לימודים ייחודית, מאתגרת ויחידה בארץ

תואר שני – במגמת אקטואריה


אקטואריה:מדע העוסק בהערכת סיכונים פיננסים עתידיים ובכלים להתמודדות אתם.

מטרת התוכנית: להכשיר בוגרים לניהול סיכונים ולפתרון של בעיות המיוחדות לענף הביטוח, לענף הבריאות, לקרנות פנסיה, לבנקים ולחברות השקעות.

הצורך באקטואריה:מאז המשבר העולמי ב- 2008 שנבע מכשלים בניהול סיכונים, יש דרישה הולכת וגוברת לאנשי מקצוע בתחום זה. בשנים האחרונות הביקוש לבוגרי התוכנית באקטואריה עולה על מספר המסיימים את התוכנית.

אקטואריה בחיפה: באוניברסיטת חיפה קיימת התוכנית היחידה בארץ המכשירה אקטוארים והמעניקה להם תואר אקדמי (מ.א.). בוגרי התוכנית מקבלים הכשרה עשירה ומגוונת המייחדת אותם כאנשי מקצוע. התוכנית, המתואמת עם אגודת האקטוארים בישראל, פועלת על פי הנחיות המכון הבריטי https://www.actuaries.org.uk. המכון מפקח על מרבית הבחינות שניתנות בתוכנית ובאותן בחינות מעניק פטור (הכרה) לאותם תלמידים שציונם מעל סף הנקבע בכל בחינה ובחינה, מה שמאפשר, לאחר השתלמות נוספת, עבודה בבריטניה. בנוסף לקורסים הנדרשים על ידי המכון הבריטי, התלמידים יוכלו לרכוש ידע ומיומנות בתחום מדע הנתונים.

תנאי קבלה וימי לימודים: התוכנית מיועדת לבעלי תואר בוגר שסיימו לימודיהם בציון 80 ומעלה. מועמדים שאינם בעלי רקע סטטיסטי מספק יידרשו לשנת הכנה. הלימודים מתקיימים בימי ב' (למעט שני קורסי בחירה במסלול ללא תיזה, או קורס בחירה אחד במסלול עם תיזה, הניתנים בימים אחרים) – מה שמאפשר לשלב עבודה עם לימודי המשך.

 

למידע נוסף אודות התוכנית ואופן ההרשמה:

מזכירות החוג לסטטיסטיקה: 04-8240563

Info.Actuary@services.hevra.haifa.ac.il

POSTER.pdf
הערה לקובץ
(44.29 KiB) עדיין לא הורד
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה