אשמח ליעוץ בנושא עבודה

שלום,

אני בעלת תואר חלקי בחשבונאות + ת. חשב שכר.

כמה עובדות מהשטח:

1. מאוד קשה להשתלב בהנה"ח בוגרות תעודה 2  ללא ניסיון כנ"ל בחשבות שכר ( אומרות את זה מנה"ח מנוסות שלא הצליחו להשתלב כחשבות שכר).

2. יש העוסקות בהנה"ח+ שכר גם יחד למשל אצל רו"ח ויש ארגונים שיש רק חשבות שכר.

3. אומרים שהנה"ח הכי כדאי אצל רו"ח מבחינת צבירת ניסיון

עליי: בת 40

התקבלתי אצל רו"ח  לתפקיד מנה"ח מתחילה ללא תעודה סוג 2   שלכאורה גם עושים שם שכר אבל ממה שראיתי זה לא באמת חשבות שכר מלאה למשל מחשבת לעובד אחד שכר שעתי ומקלידה במערכת. מדווחת למס הכנסה על טופס  תיאום מס.

שכר מינימום למתחילים.

מצד שני  התקבלתי גם לחשבות שכר בארגון. נקודת הפתיחה בשכר היא בהרבה יותר גבוהה.

שאלות:

1. ברור שקורץ השכר הגבוהה משמעותית הציעו לי הכל מקום מעל 6500 אבל האם יש לאן להתקדם כחשב שכר בצוות מבחינת השכר והתפקיד כלומר איך השכר עולה?- האם זה מצריך לעבור לארגון יותר גדול או לתוכנה אחרת? איך נהיים מנהל שכר? או עצמאי? כמה שנים זה לוקח?

2.בהנה"ח האם אהיה חייבת תעודה בהמשך אם ארצה לעבור לחברה? אמרו לי שאף אחד לא מבקש לראות תעודה.

3. ידוע לך האם למנהל חשבונות מדופלם אצטרך תעודה של סוג 2 או שביטלו את זה?

4. איזה מסלול קצר יותר  או שהסיכוי לאייש משרה שכזו גבוהה יותר  עם הנתונים שלי : מנה"ח ראשי או מנהל מדור שכר?

5. האם כדאי להשתפשף בהנה"ח כי השכר נמוך ואם אקפוץ ישר לחשב שכר וארצה הנה"ח אצטרך לרדת בשכר?- שואלת כי יש מקומות שרוצים את 2 התפקידים גם יחד. מצד שני אני ממש פוחדת כי כפי שכתבתי מנה"ח לא מוצאים עבודה בחשבות שכר ולי כבר קראו לכמה ראיונות. השאלה אם כדאי לשים לב לתוכנה ולגודל  העובדים  שאבצע עליהם שכר כי זה מה שקובע את עליית השכר של חשב שכר?

ועוד נקודה חשב שכר עובד בחברה עם כל התנאים הנלווים לעומת מנה"ח בשכר רעב אצל רו"ח.

תודה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה