בקשה לעזרה בהקדם-רישום ללימודים

שלום,

שמי שירה, אני בת 29, בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ובעלת ניסיון של שנתיים בתחום, בתתי תחומים שונים (טיפול ואבחון). בתקופה של השנים האחרונות כיוונתי יותר לעבודה עם ילדים והורים. תחושתי שזה תת התחום המתאים לי יותר. יחד עם זאת, במהלך 3-4 השנים שלאחר סיום התואר, אני נוכחת לראות כי יש הרבה מקומות עבודה שאין בהם יציבות תעסוקתית. נראה לי כי החברות (למקצוע) ששומרות על יציבות במסגרת העבודה עושות זאת במסגרת עבודה ברווחה או בהוסטלים/דיור מוגן לנפגעי נפש/בחברות סיעוד (אפשר לומר שדיור מוגן יכול לעניין אותי, אך אני נמשכת יותר לעבודה עם אנשים שרמת הקוגניציה שלהם יותר מאפשרת עבודה טיפולית).

אני רואה את עצמי בעלת משיכה, עניין רב ויכולות בתחום הטיפולי. בחודשים האחרונים נכנסתי לעבודה שמאוד רציתי ותפקדתי שם טוב מבחינה מקצועית, אך נראה כי מסיבות אחרות, אני אאלץ לסיים שם את עבודתי- אחרי 4 חודשים בלבד. מצב שמאוד מתסכל אותי.

בחזון שלי אני עובדת בקליניקה, מקבלת מטופלים או בהמשך מקימה קליניקה משלי או מנהלת שירות בתחום טיפולי כלשהו. במציאות, אני מאוד מתקשה להיכנס לעבודה שתאפשר לי לצבור ניסיון ולרכוש הכשרה מקצועית נוספת במקביל.

ההורים שלי רואים שאני נכנסת לעבודה ויוצאת (פעם ראשונה התפוטרתי, פעם שנייה פרוייקט פיילוט שהסתיים, פעם שלישית פרוייקט עבודה זמני והפעם הרביעית מקום עבודה שאומר לי שיש לי יכולות וראש גדול מבחינה מקצועית, אבל על רקע אישי מאחר ומדריכות שם לא מקבלות אותי, אני צריכה לעזוב...המנהל שלי- "לא באתי להיות כאן בייביסיטר" ו"אני מציע לך לא להמשיך פה, בשבילך"). כאב הלב גדול, נלחמתי שם כמו לביאה. ההורים שלי היו עדים לכל מה שעבר עליי בתקופה הזו, שיתפתי הרבה ומתוך רצון שתהיה לי יציבות תעסוקתית ומעמד מכובד יותר, הם מדרבנים אותי ללמוד הוראת אנגלית שתאפשר לי הכנסה טובה, מציאת עבודה יציבה בקלות יחסית וכן עבודה באופן עצמאי. אני מכירה בתכונות אלה של עבודה כחשובות לי בהחלט.

עם זאת, וכאן השאלה שלי, באיזה אופנים/באיזה תחומים בהקשר הטיפולי, יש יותר סיכוי ליציבות תעסוקתית, יש יותר דרישה בשוק ויש יותר הכרה בפרופסיה ?(בעבודה האחרונה מול המדריכות לא היה לי תפקיד של הדרכה ובעיניי זה לא ראוי, כי המדריכות זקוקות להדרכה מקצועית מהמעט שיש לי בתחום...).

שאלה נוספת- אני מרגישה שפתוחות בפניי הרבה אופציות, כמו שהיו לפני שנכנסתי ללימודי התואר הראשון ואני מרגישה שזו ההזדמנות שלי להחליט ללמוד כל דבר, כמה זמן שידרש ובהתאם לנתונים שלי כמובן...כאשר הרעיון הוא לצאת מהבוץ שאני מרגישה שאני תקועה בו- הרבה יכולות ובמקביל חוסר יכולת לממש את היכולות האלה בשל שוק תעסוקה לא יציב וכנראה שיש לי גם איזשהם קשיים בעבודה עם צוות לא מקצועי (מרגישה שלא מקבלים אותי, כך היה גם בעבודה הראשונה). אני מרגישה שאתקבל טוב יותר בעבודה אחד על אחד או במקום עבודה שהעמיתים שלי הינם קולגות למקצוע/ות הטיפוליים.

נמאס לי להיות מאוכזבת כשאני מודעת ליכולותיי וכן לכוח הרצון החזק שיש לי וליכולת התמדה כשהמצב התעסוקתי שלי בכלל לא משקף זאת. אנא עזרתך, אולי גם בהכוונה למקום שייעץ לי לאיזה כיוון ללכת. אני מוצאת את עצמי מתעייפת משיטוט באינטרנט לצד יותר מדי רעיונות ותהיות על מקצוע כזה או על לימודים כאלה ואחרים.

תודה רבה על הקריאה עד כה ועל קיום הפורום הזה.

שירה

באיזה אזור בארץ את גרה?

שלום ד"ר,

נכון להיום, חזרתי לבית הוריי, מתגוררת בקרית גת. נפתחה בפניי מחשבה נוספת ללמוד ולגור במעונות במקביל, ע"מ לפתוח לעצמי אופציות ללימודים. *מעבר לעובדה שהפערים ביני לבין הוריי בתפיסות ובאורח החיים לא מקדמים אותי מבחינה אישית...

שלחתי לך הודעה בפרטי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר