דרושה עצתך וייעוצך

דר' שלום רב!

כאמור אני אח מוסמך במקצועי מזה 8 שנים,גולש וכותב פה בפורום מידי פעם. כיום עובד בקופ"ח  +מוקד חירום של הקופה ערב אחד בשבוע. וביקורי בית בבתים של מבוטחים כ2-3 ביקורים ממוצע לחודש. העניין הוא שבהיבט המקצועי וברמה האישית אני מאוד אוהב ומאוד נהנה ממה שאני עושה. מבחינתי הגעה לעבודה,זה כמו הגעה לאיזה חוג או תחביב.אלא שאני מאוד מוטרד כלכלית. השכר בלשון המעטה לא מספק כלל. ובהתייחס לוותק,השכלה(תואר ראשון),קורסים והשתלמויות רבות,ונסיון מקצועי עם ידע רב,השכר אפילו הייתי כותב יחסית נמוך. בעיקר מה שמטריד אותי שאין עקומת שכר או סולם/מדרג שכר הגיוני. אם במקצועות אחרים כגון:ראיית חשבון,עריכת דין,מהנדסים ,השכר עולה מכפיל את עצמו או אפילו משלש את עצמו עם הוותק וההשכלה ,אצלנו זה ממש לא ככה. כל הקורסים ההשתלמויות,התארים מוסיפים ממש גרושים למשכורת וכל אחד יושב על חוזה אישי ויכול להיתקע עם אותו ערך שעה במשך כמה שנים טובות. נשאלת השאלה מה עושים? אני אבא ל-3 ילדים ,אשתי אמנם גם עובדת,אבל 80% משרה.לא משרה מלאה. האם עליי להתרוצץ בהשלמות הכנסה עד הפנסיה? אני מתכוון למוקד ולביקורי בית...

יש לציין שבעברי עבדתי בבי"ח ממשלתי,אך התפטרתי כי אורח החיים של המשמרות לא התאים לי יותר בחיים. מתחבר לעבודת בוקר.

כמו כן לתפקידי ניהול מעולם לא פניתי ,כי אני איש טיפול במקצועי ולא איש ניהול וניהול  לא מושך אותי.

חשבתי לעשות במסגרת הקופה קורס הדרכה קלינית של סטודנטים לסיעוד,אך גם במקרה הזה ירד לי קצת החשק,אחרי ששמעתי שגם על ההדרכות הללו ,מקבלים תוספת זעומה למשכורת.

חשבתי ללמוד תחום ברפואה משלימה שאולי ייקנה לי אופק כלכלי טוב יותר ממה שיש לי כיום. אך גם פה הלימודים יקרים,מרבית הבוגרים עצמאים וההצלחה אינה מובטחת.

יש לך רעיונות מה אני יכול לעשות במצבי? מה אפשר לעשות כדי לשפר את ההכנסה החודשית? 

כדי ליעץ לך על  מסלול נדרשת הכרות מקיפה איתך מכל ההיבטים הרלבנטיים להחלטה. נראה לי שנכון יהייה לפנות ליעוץ קריירה מקיף באחד הגופים העוסקים בכך כדי לבחון את מכלול האופציות אל מול צרכייך, כישורייך ומאוויך.

זה יהייה לא מקצועי ולא אחראי מבחינתי לזרוק סתם אופציות בלי הכרות מקיפה איתך.

תראה אני יודע מה מתאים לי ולאופי שלי.

אני יודע מה הכישורים,יכולות והתכונות אופי שלי. ובעבר עשיתי ייעוץ וברור לי כשמש שאני מתאים למקצועות טיפוליים.

הנקודה היא שלא חלמתי שהשכר יהיה כזה נמוך ללא כל אופק כלכלי ומקצועי. יכולת ההשתכרות לטווח ארוך ורחוק במקצוע הזה,זה משהו שלא בדקתי ולא ידעתי.

נראה לי טבעי והגיוני שעם הוותק,השכלה,דרגה,נסיון,קורסים,תארים וכן הלאה,השכר צריך לקפוץ ,כמו שהדבר קיים בשלל מקצועות חופשיים אחרים. יש לי לא מעט מכרים,ידידים וחברים של ההורים שלי,אף אחד מהם לא מקפץ בין 3 מקומות עבודה ומתרוצץ לחפש השלמות הכנסה.

כולם בלי יוצא מן הכלל עובדים במקום אחד ומתפרנסים יפה מאוד.

אני מבין שאתה יודע מה מתאים לאופיך וכישוריך, אבל נדרש לעשות תיכלול- אינטגרציה בין כל השיקולים הרלבנטיים להחלטה כולל שיקולים מעשיים כמו הכנסה אפשרויות קידום וכו'. את זה אתה , כך נראה, מתקשה לעשות, שכן כבר זמן ניכר אתה מחפש דרך לשיפור מצבך וטרם גיבשת החלטה  לגבי המשך הדרך.

אני מבין שהיית פעם ביעוץ, אבל אין זה אומר שאים מקום ליעוץ נוסף. כשם שלא היית אומר  כבר  הייתי פעם אצל רופא עם הבעיה הזו. אם הבעיה נמשכת מן הסתם היית חוזר לרופא זה או אחר.

אני בהחלט מבין את התיסכול לגבי רמת ההכנסה בסיעוד, ביחוד לאור ההשקעה בעבודה לא קלה, ולכן צריך לבדוק את מכלול האפשרויות על היתרונות והחסרונות של כל אופציה ולגבש החלטה לגבי ההמשך. גם   כשאתה ער לכישוריך ואישיותך ,יועץ טוב יוכל לסייע בניתוח האופציות ובתהליך של קבלת ההחלטה. 

הבנתי אותך תודה רבה.

האם יש איזשהו תחום מסויים או קורס קצר שאני יכול ללמוד ולהקנות לי מקצוע נוסף לעסוק בו על מנת להגדיל את ההכנסה?

אולי למשל מסחר בשוק ההון,מניות,בורסה. משהו שאני יוכל אפילו לעבוד בו מהבית ולהביא הבייתה עוד 1500-2000 ש"ח בחודש.

אולי קורס שדרני רדיו,זה משהו שמאוד מעניין אותי.. אולי אפשר לעבוד בזה 10 שעות שבועיות לערך ולהביא עוד משכורת טובה הבייתה. מה המשכורות בתחום הזה בכלל?!

יש לך רעיונות כלשהם? משהו שאתה יודע ומכיר שהוא מכניס אבל לא דורש לימודים ארוכים של מספר שנים...

אני בסך הכל רוצה להמשיך לעשות מה שאני טוב בו ואוהב אותו מאוד את הטיפול בחולים,רק מעוניין להגדיל את ההכנסה לבית....

תודה והמשך יום נעים.

העסקה בשוק ההון דורשת למעשה השכלה בתחום כלכלה /חשבונאות/מינהל עסקים. בוגר קורס ללא רקע אקדמי לא יוכל להערכתי להשתלב במציאות של שוק העבודה היום. בנוסף, אין זה עיסוק שניתן לעסוק בו באופן חלקי.

שדר- מוצעים קורסים בתחום לכל דיכפין. רק אחוז אפסי מבוגרי הקורסים מצליח להשתלב בעבודה, כך שזה תחום שיש בו סיכון של לימודים שלא יבשילו לכדי עיסוק שישפר את הכנסתך.

נראה שיתאימו יותר קורסים שמאפשרים עיסוק חלקי בתחום. לדוגמא-  מורה נהיגה, מורה דרך, סוכן ביטוח.

כיון שהתחום הטיפולי מענין אותך אולי לבדוק קורסים בכיוון כזה כמו- הידרותרפיה, רכיבה טיפולית וכו'.

לגבי שוק ההון ומסחר: אז איך זה שיש את מכללת פסגות שמפרסמת ללא הפסקה ברדיו,שכל אחד יכול ללמוד שם,ומצמידים לו אנליסט בכיר לשנה ושאם לא הרווחת לא שילמת....  האם זה בולשיט והפרסומת נועדה רק למשוך אנשים ללמוד ולהעשיר את קופת המכללה?

לגבי קורסים של הידרותרפיה,רכיבה טיפולית האם יש לזה ביקוש? יש עבודה בתחום? האם השכר הולם?

אפשר קצת פרטים בבקשה...

נדמה שהקורס שעליו אתה מדבר מיועד למי שרוצה להשקיע את כספו שלו  בצורה קצת יותר מבוססת ומלומדת, ולא למי שרוצה להכשיר עצמו להשקיע את כספם של לקוחות.

לגבי שני התחומים אין ביקוש היסטרי אבל כן יש ביקוש סביר שהולך וגדל לאורך זמן. היום ניתן כבר לקבל טיפול ברכיבה לילדים ונוער גםבמימון קופות החולים, והידרותרפיה גם. מעבר לכך מה שאני חשבתי על נסיון שלך להשתלב בתחום לא כעובד במשרה אלא כפרילנס  באופן חלקי לפי יכולתך כיון שאתה רוצה להמשיך לעסוק בסיעוד.

באשר לשכר הוא נע בין 50 ש"ח לשעה ועד כפולות של זה לפי מוניטין המטפל. הנה הזדמנות לברר:

נושא : דרושים דחןף מורים לשחיה והידרותרפיסטים למרכז של אילנה לם בתל אביב

משרה חלקית או מלאה לשעות אחר הצהרים פעמיים בשבוע מינימום 
לפרטים נוספים 
אילנה לם 052-2756989 

כנ"ל לגבי רכיבה טיפולית.

הבנתי אותך

שווה בהחלט לבדוק את זה. למרות שאיזור המרכז קצת רחוק לי.

תוכל לרשום לי בבקשה את המוסדות בהן ניתן ללמוד את 2 התחומים רכיבה טיפולית והידרוטרפיה?

עוד דבר: סתם רק בשביל להביע תסכול אישי ומרמור כלכלי

מאוד מצער שרק תחומים מסויימים בודדים זוכים למשכורות גבוהות במשק כגון:ראיית חשבון,הייטק,עריכת דין,מהנדסים ועוד.

באיזה מקצוע או תחום ממקצועות הבריאות אתה יכול לאמר שיכולת ההשתכרות לטווח הארוך היא הטובה ביותר ,כלומר שיש אופק כלכלי לא רע?

אתה יכול אפילו לדרג לי את זה מהמקצוע עם יכולת ההשתכרות לטווח רחוק הטובה ביותר לגרועה ביותר.

אני בטוח שאחיות-סיעוד יהיה איפושהוא בתחתית הרשימה עם טכנאי רנטגן קרוב לוודאי...

סליחה שאני ממשיך לשגע אותך

אבל האם ניתן לעשות דירוג שכזה גם במקצועות/תחומים מהרפואה המשלימה?

כלומר המקצוע או התחום עם יכולת ההשתכרות הטובה ביותר לגרועה ביותר...

כמו שציינת מעטים המקצועות והתחומים בהם השכר גבוה דיו כדי להתפרנס יפה ממשרה.

כאשר מדובר במקצועות הטיפוליים המצב הוא  קשה ומתסכל למדי. בשרות הציבורי אין הבדלים גדולים בין שכר פסיכולוג לזה של אח, לזה של קלינאי תקשורת או מרפא בעיסוק וכל השאר.

זה מחייב ליזום כדי להגיע לרמת שכר טובה, ולא להסתפק במשרה סטנדרטית. גם בתחומים שציינתי כמו הידרותרפיה ורכיבה טיפולית, השכר במשרה אינו גבוה, אבל מי שבונה לעצמו בהדרגה מוניטין ועובד באופן פרטי משתכר יפה.זה נכון גם לגבי פסיכולוג/ קלינאי תקשורת וכו'.

פרוש הדבר שגם בתחומים אלה עליך לשאוף לעבודה פרטית, בה השכר נקבע על פי המוניטין והביקוש.

באשר למסגרות לימוד, עשה גוגל לקורס רכיבה טיפולית ותגיע לרשימה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר