ייעוץ

ייעצו לי לבדוק את המכינה האקדמית המקומית להשלמת בגרויות והסתבר שהרישום נסגר מכיוון שהם כבר התחילו ללמוד לפני חודש וחצי.

קיבלתי הצעה מאחד משני הבתי-הספר הגדולים (אני מניח שאתם יודעים על מי מדובר) והיקרים יותר להשלמת בגרויות. המכינה הבאה שהיא יותר נוחה מבחינת הגעה וגם הרבה הרבה הרבה פחות יקרה תפתח רק בשנה הבאה ואני לא מעוניין לחכות עד אז, מכיוון שבמקום לסיים את זה כבר עד שנה הבאה אני אצטרך לסיים את זה עד עוד שנתיים וחצי וזה לחכות יותר מדי זמן. הציעו גם לימוד מקצוע (חשבונאות, חשבות שכר, דברים כאלה) והבנתי שבאוניברסיטה לא מייחסים לזה חשיבות וזה יותר בגדר "שיהיה בצד". אני מוצא לנכון להשלים כמה יחידות בגרות כיותר יעיל.

מעבר לכמה שאלות קטנות, אני כותב יותר בשביל לקבל ייעוץ כללי למצב. נראה לי קצת מיותר ללכת לבית-הספר הגדול השני לבגרויות ולקבל הצעה כי שניהם יקרים מאוד וזה נראה לי באותו טווח מחירים פחות או יותר (בית-הספר השני קבע לי לפני חודשיים לעוד חודש וחצי (אמרו שתפוס כל החודש וחצי האלה) ובסוף לא הלכתי כי לא יכלתי  וגם זה מאוד מוזר שבשביל פגישת ייעוץ אני צריך לחכות חודש וחצי (בכל זאת מדובר ברבע שעה שיחה). גם בתי-הספר הגדולים הללו, מעבר למחירים, לא הכי נוחים גיאוגרפית כי הבנתי שהלימודים לפעמים נמשכים עד 10 בלילה וזה קצת חופר מבחינת דרכי הגעה, לחזור מכזה רחוק בעשר {יש לך מושג כמה פעמים בערך זה באמת קורה? שהלימודים נגמרים בעשר? זה קורה לעתים תכופות?} וזה קצת בעייתי גם כאן). איך לתמרן מכאן פחות או יותר?

המכינות הקדם אקדמיות במכללות והאוניברסיטאות שונות מאד מהשלמת בגרויות בבי"ס אקסטרני. ישנן מכינות מסוגים שונים , וברובן ממוצע הציונים שלך בסיום המכינה. יחשב במקום ממוצע בגרות לצורך קבלה ללימודים. זהו יתרון חשוב המקל לרוב על הקבלה ללימודים.

אם בכל זאת אתה הולך על אקסטרני חשוב לברר שיש לך אפשרות להשלים במקצועות שאתה צריך, ובהיקף היחידות שאתה מעדיף. לא תמיד יש...

מעבר לכך חשוב שתבקר במוסדות בשעותהלימודים ובהפסקה תתפוס תלמידים ותשוחח איתם. מהם תלמד בצורה הטובה ביותר, על טיב המורים, טיב ההוראה, וכל מה שיש להם לומר בעד ונגד המקום.

האמירה הזו אינה ברורה- "הציעו גם לימוד מקצוע (חשבונאות, חשבות שכר, דברים כאלה) והבנתי שבאוניברסיטה לא מייחסים לזה חשיבות וזה יותר בגדר "שיהיה בצד". אני מוצא לנכון להשלים כמה יחידות בגרות כיותר יעיל."

חשבונאות הוא חוג לימודים במוסדות להשכלה גבוהה שדרישות הקבלה אליו מן הגבוהות.חשבות שכר אינו מקצוע אקדמי אלא קורס .

והעיקר- לא ציינת מה ברצונך ללמוד. השלמת בגרות (באילו מקצועות, ובאילו היקפי יחידות) צריכה להיות מותאמת לנדרש בקבלה לחוגים שאתה שוקל.

בעיקרון אני מעוניין ללמוד לבגרות במתמטיקה והיסטוריה, אני לא לגמרי סגור על זה עוד. צריך להתחיל עם שלוש יחידות מתמטיקה ואז לעבור הלאה ממה שהבנתי. בהיסטוריה 2 יחידות. הבנתי שמן-הסתם עושים את זה בהדרגה. ז"א, לבחור מקצוע או שניים וללמוד אליהם.

לגבי בתי-הספר:: המכינה הקדם אקדמית באזור שלי כבר החלה ותפתח מחדש רק לקראת שנה הבאה. גם לי היה יותר נוח ללמוד במכינה, גם גיאוגרפית וגם שם הם לומדים גם בבוקר ולא רק בערב. אני מניח שאתה מתכוון לבתי-הספר חיצוניים כגון יואל גבע ולחמן כשאתה אומר בתי-הספר אקסטרנים. לגבי הממוצעים - אני מכיר את הפרומולה בה יש מבחן בגרות עצמו ומבחן נוסף שממנו אתה עושה ממוצע על כל מקצוע ואז אתה עושה ממוצע של כל המקצועות יחדיו. אשמח אם תפרט על הסוגיה שלא כ"כ הבנתי איך זה הולך ועל ההיתרון שיש לה בקבלה ללימודים אקדמאים {לא מקבלים את אותה התעודה בסיום הלימודים?}.

לגבי חשבונאות:: התכוונתי לקורסים, כן.

ממוצע הבגרות מחושב קצת אחרת במוסדות שונים. בגדול לוקחים את הציון בבחינת הבגרות(נניח לצורך הדוגמא 80) , מוסיפים בונוס לפי מספר היחידות (בונוס ניתן רק על 4 או 5 יחידות), ומכפילים את הציון במספר היחידות. כך למשל ציון 80 בבחינה של 4 יחידות יחושב כציון 90 ויוכפל פי 4  לצורך החישוב. באתרי המוסדות מחשבים עבורך את הממוצע. למשל:

http://www.ims.tau.ac.il/md/ut/bagrut.aspx

בחלק מהמכינות (למשל מכינת חיילים משוחררים) לוקחים את ממוצע הציונים בסיום המכינה ומתייחסים אליו כאל ממוצע בגרות.

מכינה הכי מומלץ לעשות באוני' או במכינות מטעם צה"ל תפנה להכוונה לחיילים משוחררים ( אם עשית צבא) ויסבירו לך את הזכויות שלך. יתכן ואפילו תקבל מלגות.

חבל לפנות סתם למוסדות עם "שם" ולשם הון עתק ולא דווקא המורים הם מהשורה הראשונה או עם ניסיון .

עדיף ללמוד בזול עם מורים ספציים בתחומם למשל, באוני' מלמדים אותך מרצים.

בבהצלחה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר