ייעוץ לימודים

שלום,

אני נמצאת בשלב של החיים בו אני מתלבטת מה לעשות.

אני עובדת באותו מקום כבר מעל 13 שנים, שכר טוב, מאוד נוח ועבודה די נחמדה.

רק שלאחרונה יש חוסר ודאות לגבי המקום ומה יהיה איתו בעתיד. אני מאוד חוששת מפיטורים או קיצוץ בשכר ורוצה לחשוב לעבור לעבוד במקום בטוח עם קביעות או משהו שיתן לי בטחון.

יש לי תואר במדעי החברה והרוח וגם תעודה של ניהול משאבי אנוש. זה לא קשור למה שאני עוסקת ועכשיו שאני רוצה לדעת מה יהיה איתי אין לי מושג מה לעשות....

אני עוד מעט בת 37 ומרגישה חוסר בטחון אחרי כל כל הרבה שנים בענף.

מתלבטת בין לימודי ניהול/ייעוץ בתחום החינוך (לא יודעת אם יש מסלול כזה ומה כדאי לעשות) או משהו שקשור לבנקאות.

אין לי משהו שאני מאוד רוצה או בא לי לעשות... רוצה רק לעבור למקום בטוח.

אם הבנתי נכון העבודה הנוכחית שלך טובה לך -"שכר טוב, מאוד נוח ,ועבודה די נחמדה". הסיבה המרכזית לשקול מכבר הוא כי את רוצה בטחון תעסוקתי.

ספק אם אכן במצב זה שינוי  רצוי. אין כמעט מקום עבודה שהוא כזה בטוח , ושאין בו סכנה של סגירה, צמצומים וכו'.

עליך לדעת שתחום כמו יעוץ חינוכי ידרוש לימודים ממושכים ו(תואר שני ביעוץ לאחר קורסי השלמה מהתואר הראשון +תעודת הוראה) רמת הכנסה בעקבות זאת נמוכה יותר, ללא ספק, מרמת ההכנסה הנוכחית.

בתחום הבנקאות יעדיפו גילאים צעירים יותר כשהם חסרי נסיון תעסוקתי.

בכל מקרה הסבה מקצועית היא תהליך מורכב שצריך להביא בחשבון מכלול גדול של שיקולים ונתונים, וכדאי לשקול פניה ליעוץ באחד הגופים העוסקים בכך.

סליחה שנדחפתי, אבל עד איזה גיל היית ממליץ לאדם לצאת להסבה?

מצד אחד הרבה לומדים תואר ראשון ושני ואז יוצאים חוצה ועם המצב של היום לפעמים זה מצריך הסבה מקצועית. והגיל כבר עבר את ה-30. מעסיקים מעדיפים צעירים ואז שוב בבעיה.

מצד שני מתפרסמות כתבות שלא לפחד לעשות שינוי! וכולם מדברים על הבעיה של תואר לאחר לימודים. שאנשים לא כמו פעמים מחליפים עבודות.

אז מה המסקנה מכך? לשמור על הקיים ולהתפשר אם עברת את גיל ה-30?

חלק לא מבוטל מההסבות נעשות דוקא בשנות הארבעים. גיל הוא רק אחד המשתנים בהחלטה על הסבה.בכל מקרה הסבה היא תהליך מורכב כשבחלק ניכר מהמקרים ההסבה מובילה לירידה (בשכר, במעמד במקצוע החדש בו מתחילים מבראשית וכו'), ויש לשקול הסבה באופן אישי על בסיס הנתונים, הצרכים והשיקולים של כל אדם.

במקרה הזה, מיכל מדווחת על כך שהעבודה נעימה לה, אבל יש חוסר בטחון לגבי עתיד החברה.מה שעניתי הוא שבטחון כזה שבחברה לא יהיו פיטורים, החברה לא תסגר וכו' קשה ביותר להבטיח, ולכן ספק אם זו סיבה מספקת לשינוי. בהנחה שישנם גורמים נוספים שיש לברר, אל מול האופציות הפתוחות בפניה הצעתי לשקול פניה ליעןץ אישי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר