לימודי הנה"ח במקביל לתואר פיננסי

שלום רב!

התחלתי ללמוד תואר פיננסי באו"פ. בבדיקה הכי שטחית בלוחות הדרושים ניתן לראות שנדרישה במקצועות הפיננסיים היא נסיון . האם יש כדאיות בלימודי תעודה של הנה"ח למשל מסוג 1+2, על מנת לסיים לימודים גם עם תעודה לעתיד וגם לנסות להשתלב בשוק הפיננסי במקביל למסלול של התואר?

בברכת שנה טובה,

סשה.

בכל תחום מקצועי יועדפו בד"כ בעלי נסיון, כיון שהמעסיק נדרש להשקיע יותר בעובד מתחיל וחסר נסיון, כך שאין זה יחודי לתחום הפיננסי.

לא ציינת באיזה מסלול/חוג ספציפית אתה לומד, אבל בחשבונאות ידיעה בהנהלת חשבונות נדרשת בכל מקרה, כך שלקיחת הקורס תועיל, אלא אם כן במסלול אותו אתה לומד מציע קורס כזה בכל מקרה שחלק מהתוכנית.

תודה רבה על התשובה! אני רוצה ללכת על תחום כלכלה עם התמחות בניהול. 

השאלה הנוספת היא האם יש תואר הכולל בתוכו הנהלת חשבונות? 

שלום!

הנהלת חשבונות זה דבר אחר,שייך לתחום החשבונאות ולא כלכלה.

לפי דעתי כן כדאי לקחת קורס כזה! ראשית שתסיים  תוכל לעבוד בתחום במקביל להמשך לימודי התואר בפתוחה שמן הסתם ימשכו זמן רב יותר.

יש גם משרות לכלכלנים ( בוגרי תואר) שלפעמים דורשים ידע בהנהלת חשבונות או שכר מעבר לדרישה של אקסל.

ודבר אחרון אם לא תמצא עבודה עם התואר אז לפחות כבר יש לךמקצוע ביד.

דבר נוסף רצוי מאוד לחפש ולעבוד כסטודנט בפיננסים במשרות  דרושים " סטודנט לכלכלה" והכוונה לא למכירות או טלר בבנק.

השוק קשה אך עדיין ניתן למצוא משרות כאלו וכמו שהד"ר אמר אין כמו הניסיון  להמשך עבודה בסוף התואר כלכלן.

מן הסתם ידע תמיד זה טוב

לימודי חשבונאות כוללים בחלק מהמוסדות גם קורס הנהלת חשבונות.

תודה רבה על התשובות!

כהמשך לשרשור רציתי לשאול בנוגע למשרות שציינת כמו טלר למשל.....למה לא? זה עד כדי כך גרוע מבחינת התנאים?

לא ממש לא:)  אבל טלר זה לא משרה שרוכשים בה ניסיון של כלכלן אם לזאת הכוונה.

בעבר כל אחד יכל להיות טלר או לעבוד בבנק, כיום עם ריבוי התארים מבקשים כעובד בנק, בוגר תואר ראשון במנה"ס או כלכלה או כל מקצוע פיננסי. לרוב אין קשר בין העבודה לכלכלה.

זה בדיוק כמו שהיום לפקידות מבקשים בוגרת תואר... אבל מי רוצה אחרי שהשקיע?

אתה צריך להבין שמשרות כלכלן אמיתי: זה תחזיות, תקציב, דוחות להנהלה, תמחור וכו'...

מאוד קשה בימינו לאייש רוצים אנשים עם ניסיון :(

אני אהיה דוגרית! מעבר לניסיון מעדיפים לחברות גדולות במשק בוגרי אוניברסיטה ( סגורה) ומצטיינים.

אני מכירה הרבה בוגרי כלכלה שאומרים שאין עבודה... אם תלמד בפתוחה רצוי מאוד שתבלוט בממוצע גבוה.

לדעתי האישית, הכי חשוב ללמוד מקצוע ישומי ופרקטי ופחות תואר! משום שהשוק היום ממש קשה . הכי חשוב שבסוף תהיה לך עבודה. כלכלה זה בעצם מקצוע עיוני תאוריות והנהח"ש למשל, ממש מלמדים אותך פרקטית מה עושים בעבודה.

גם בהנהח"ש אפשר להתקדם ואפילו להרוויח יותר מבוגר כלכלה בעלות פחותה יותר של השקעת זמן וכסף. אפשר להגיע למשכורת 6000-8000 ואפילו 10000 ומעלה.. אבל שוב הכל תלוי בוותק שרכשת.

אם המטרה לעבוד בבנק אז חשוב לא להיות פרייאר ולעבוד במקום שהופכים לעובד מן המניין ולא חוזה שאחרי שנה מעיפים אותך.

בתור סטודנט הכל הולך :) אבל רצוי לכוון עצמך למשהו שיתרום לך ניסיון  מקצועי ואז יהיה לך יתרון כשתצא מהלימודים ותחפש עבודה אמיתית. זו דעתי

יעל, אני ממש מקבל ממך השראה:)!!!

אז אם הבנתי נכון ברגע שאני מסיים בהצלחה את לימודי הנה"ח ברמה כזו או אחרת , תואר הופך להיות משהו יותר שולי? יש אז טעם בכלל להשקיע בו? 

ועוד שאלה.... אחרי שנגיד אסיים את הנה"ח סוג 1+2 מה לבחור הלאה? ייעוץ מס? חשב שכר בכיר? חשבונאי מדופלם? לוותר על תואר, או שעדיף אט אט להמשיך גם בו במקביל?

הי,

כתבת: " לימודי הנהח"ש במקביל לתואר פיננסי" ואמרתי שמומלץ!

אינני נביאה ואין לדעת את העתיד! אני מנסה לומר שאין טעם לעשות תואר אם אתה חושב שאח"כ תהיה לך עבודה מעניינת ותפקיד נכבד עם משכורת שמנה! כי עפ"י מה שרואים היום הכל מוצף! תואר הפך לתחליף תעודת בגרות! כלומר אם בעבר שאלו יש לך תעודת בגרות מלאה? היום שואלים יש תואר? או מעדיפים כאלו! אבל שוב השאלה מה הרצון בעתיד להיות!

דוגמא: נניח אתה רוצה להיות ספר אז חשוב ללמוד ספרות ולהוציא תעודה ולא מעניין התואר!  לגבי השכר אפשר להיות ספר מצליח ועשיר כמו מיקי בוגנים למשל ואפשר נניח לסיים תואר בפיסיקה גרעינית באוניברסיטה יוקרתית ולחתום בלשכה! למה? כי כמה מדעני גרעין צריך?

מנסה לומר חשוב ללמוד מתוך אהבה שאח"כ לא תצטער, חשוב ללמוד משהו נדרש בשוק! ושוב השוק קשה כי יש מכללות שפתחו המון מסלולים ויש בוגרים רבים ומשכורות ירדו וקשה כי יש תחרות על קבלה! הדרישות של מעסיקים עולות והשכר נמוך1

לכן אם הכיוון  הנהח"ש אפשר להסתפק בזה בלבד! אם בא לך תואר בשביל התואר אז סבבה.

אם אתה רוצה להיות כלכלן אז צריך תואר והנהח"ש יכול להשתלב גם בזה כבר כתבתי לך יש משרות שישמחו לקבל כלכלן עם ידע בחשב שכר או הנה"חש.

הכל עניין של עלות פר תועלת! כמה אתה מוכן להוציא כסף? כמה זמן  אתה מוכן להשקיע על לימודים עד שתצא לשוק העבודה?

ולגבי השכר! אין ערבות בימנו לכלום!

בהצלחה! ואם אתה חייל משוחרר מגיע לך קורס על חשבון פקדון ובהחלט אפשר להמשיך לסוג 3, שכר וכו'...אבל תזכור התחום הזה  זה לא כלכלה  זה יותר שייך לחשבונאות.

נ.ב

יש לי חברה אבל המון שנים במקצוע הנהח"ש מרוויחה 10000 ולא מסתפקת בזה יש לה תואר בכלכלה וניהול מהפתוחה טוענת שלא קידם ועובדת בהנה"חש  וכעת בזכות התואר נרשמה ללימודי חשבונאות באוני'...רוצה להיות רו"ח.

סוף מעשה במחשבה תחילה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר