מהנדס בניין

שלום רב שוב ד"ר, האם למהנדס בניין יש ביקוש ויציבות תעסוקתית בטווח הארוך? האם זה מקצוע בו ניתן לעבוד כעצמאי? שוב תודה מראש.

הנדסת בנין

האם למהנדס בניין יש ביקוש ויציבות תעסוקתית בטווח הארוך? יחסית למקצועות אחרים מצבו לא רע, יחסית להנדסות אחרות פחות טוב. הביקוש למהנדסי בנין נתון לתנודתיות על פי היקף הבניה בארץ. ישנן תקופות של בניה מואצת (למשל סביב גל עליה) בהן הביקוש גבוה, ותקופות של שפל בבניה בהן הביקוש יורד. האם זה מקצוע בו ניתן לעבוד כעצמאי? כן, בהחלט.

הנדסה באופן כללי

היי ד"ר גרתי, באילו תחומי הנדסה המהנדסים מתוגמלים יחסית טוב ויש יציבות תעסוקתית? ובנוסף- האם כדי שמהנדס בניין יהפוך לעצמאי בתחומו דרוש לו הרבה שנים של ניסיון? שוב תודה

הנדסה

באילו תחומי הנדסה המהנדסים מתוגמלים יחסית טוב ויש יציבות תעסוקתית? חשמל ואלקטרוניקה, חומרים,תעשיה וניהול. ובנוסף- האם כדי שמהנדס בניין יהפוך לעצמאי בתחומו דרוש לו הרבה שנים של ניסיון? יש מהנדסים העובדים באופן פרטי בתפקידי ייעוץ, תכנון, פקוח וכקבלנים בכירים. כדי שמהנדס בנין יהייה עצמאי לא בהכרח נדרש נסיון של שנים. יותר מכך נדרש להיות טיפוס של יזם. בד"כ בתחילת הדרך כמה מהנדסי בנין מתאגדים יחד לפתיחת חברה משותפת.

מה לגבי מהנדסים אחרים?

מה לגבי מהנדסי כימיה, מכונות ותחומי הנדסה אזרחית אחרים חוץ מבניין? האם יש להם ביקוש ושכר טובים יחסית? שוב המון תודה

מישהו יכול לענות?

אני רוצה לדעת גם בקשר למהנדסי כימיה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר