שאלה

אני חושב להתחיל ללמוד תסריטאות. האם ניתן בארץ להתפרנס בכבוד מתסריטאות לאחר הוצאת תואר במקצוע? עד כמה גדולה התחרות בתחום ביחס למקצועות אחרים?ושמעתי שרוב התסריטאים מחזיקים בעבודה צדדית נוספת שקשורה (ולעיתים לא) לתחום כהשלמת הכנסה, זה נכון?

תסריטאות

קשה...אין הרבה מקומות מקומות המעסיקים תסריטאים על בסיס קבוע, אלא רק לפי פרויקט, ואלה אינם רבים. הרוב נדרשים למצוא משרות עם או בלי קשר לתסריטאות, כדי להתפרנס, ושמחים אם מדי פעם יש להם פרויקט בתחום התסריטאות.

תשובה ליוגב

אני למדתי תסריטאות (בסם שפיגל לפני שנים לא מעטות) כמו כן כתבתי שטויות לערוצי הילדים והפעוטות השונים פיתחתי במהלך הדרך גם סדרות עם חברים ולבד, פרוייקטים אחדים הגיעו לשלב הפיתוח, פרוייקט אחד אף יצא לאור בקולנוע לא נגעתי כי זה תחום מאד מצומצם מאד תחרותי ועם מעט מאד כסף. הכסף הוא בטלויזיה אתה שואל אם כדאי ללמוד? תראה, בביה"ס אתה מתחיל לכתוב את הביוגרפיה שלך. אני אישית גם מאד נהניתי בחוויית הלימוד אבל זה תלוי במורים ובעמיתים לספסל. לא בכל המקרים אתה מתיישב עם האג'נדה של ביה"ס אם יש לך חברים בתעשייה ואתה כבר בתוך העשייה, דלג על בי"ס למרות שדילגת על חווייה חד פעמית ומעשירה אם אין לך רגל להכניס דרך הדלת, המורים שלך והחברים שלך יתנו לך את פתיחת הידית שאתה כה זקוק לה בתעשייה דואבת בארץ נכחדת זאת אם אתה חושב על עוד מקצוע צדדי אני אומרת- יש יכולת? ברח! עדיף להיות עו"ד ולעבוד בשביל תלוש משכורת מאשר לעשן בשרשרת, ללקק עכוזים ולקום בזיעה קרה בבוקר. :) מקווה שעזרתי

שאלה לגלית

לפני כמה שנים למדת בסם שפיגל? מי היו אז המורים? האם היית ממליצה?

ליוגב. בקשר לסם שפיגל

סם שפיגל בעיניי הוא בית הספר הטוב ביותר לתסריטאות ולבימוי כיום בארץ. אני יודעת כי יצא לי לעבוד עם במאים ויש הבדל משמעותי בין במאים (וצלמים) שלמדו בסם לבין אלה שלמדו בכל המכללות בוטיק האחרות. לא אזכיר שמות אבל בחלק מבתיה"ס (היקרים) לומדים בני עשירים מפונקים שאבא נתן להם כסף ללמוד משהו ואמרו לעצמם: המממ, תמיד אהבתי לראות סרטים. אולי אלך ללמוד קולנוע? ואז הם יושבים על כיסא שמישהו מוכשר יכל לשבת בו, מורידים את הרמה של הכיתה (לא רק המורים חשובים, גם החברים לספסל מלמדים אותך דברים חשובים) וכשהם נפלטים לשוק העבודה לרוב הם לא מוצאים עבודה או שמסיימים בתור עוזרי הפקה, מתייאשים אחרי שנה והולכים לעבוד במפעל של אבא. ובסם וועדת הקבלה בודקת יותר מאת חשבון הבנק שלך מעבר לזה המורים בסם שפיגל הם מורים משכמם ומעלה. עובדים בתעשייה, משנים את פני הקולנוע הישראלי. תכנס לאתר שלהם. אני ממליצה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: mds0
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר