הנדסה

שלום רב, האם בתחום של הנדסה או מדעי המחשב לבוגרי אוניברסיטאות קל יותר למצוא עבודה מאשר בוגרי מכללות? האם יש בוגרי מכללות שלא ימצאו עבודה בתחום? והאם בוגרי אוניברסיטאות מקבלים את המשרות האטרקטיביות יותר- כלומר עם תנאים טובים יותר, שכר טוב יותר ותפקידים טובים יותר? שוב תודה מראש, אני מעריך אותך.

הנדסה

האם בתחום של הנדסה או מדעי המחשב לבוגרי אוניברסיטאות קל יותר למצוא עבודה מאשר בוגרי מכללות? בתחום ההנדסה העדפה ברורה לבוגרי אוניברסיטאות בתחום מדעי המחשב הדברים פחות חדים. ישנן מכללות שבנו לעצמן מוניטין בתחום זה ובוגריהן מבוקשים. האם יש בוגרי מכללות שלא ימצאו עבודה בתחום? נדיר.מי שלא משתלב זה או כיח הישגיו הלימודיים נמוכים מאד, או כי הוא לא מרשים בלשון המעטה במבחני/ראיונות קבלה לעבודה. והאם בוגרי אוניברסיטאות מקבלים את המשרות האטרקטיביות יותר- כלומר עם תנאים טובים יותר, שכר טוב יותר ותפקידים טובים יותר? כהכללה זה די נכון, אבל לא באופן החלטי. שוב, צריך לזכור שהמעסיק בודק את המועמדים לעבודה במכלול רחב של שיקולים, ולא רק על פי מקום הלימוד. להערכת המועמד בראיון או מבחני מיון יש משקל גדול יותר מאשר למקום הלימודים, בהכללה.

על מבחני מיון וידע

ישנה טענה שבוגרי אוניברסיטאות (ובעיקר טכניון) לומדים חומר ברמה גבוהה יותר ויוצאים לשוק עם ידע גדול יותר וברמה גבוהה יותר ממהנדסים או בוגרי מדעי המחשב שלמדו במכללות. האם הדבר נכון לדעתך? ואם הדבר נכון אז זה אמור להשפיע על מבחני המיון והידע ולגרום לכך שבוגרי אוניברסיטאות יצליחו בהם יותר, הלא כך?

בהכללה נכון, אבל זו הכללה...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר