מכללת תל חי

אני עדין חיילת אבל חושבת ללמוד מיד אחרי הצבא. רציתי חוות דעת על מכללת תל חי...

אני נמנע מהבעת דעה על מוסדות לימוד

היות ואני לא מנוע מלהגיב אגיב:)

הבעיה של תל חי היא כמו של כולן. ריבוי מוסדות לימוד, תחרות קשה ועקב כך גם הבטחות לכל עבר. איכשהו בסוף הרוב מוצאים את עצמם מעיפים קורות חיים לאורטל , מנפאור או כל חברת כוח אדם אחרת בתקווה למצוא עבודה שיכלו למצוא גם בלי אותם "לימודים". טלר בבנק עם תואר, וואו:) כך שמה שאני מציע זה לבדוק טוב טוב, כמו גם להגדיר לעצמך מה הציפיות שלך מהלימודים? עבודה או לימודים להנאה והעשרה...

ממש לא מדויק

נכון שהרבה אקדמאים עובדים בעבודות שלכאורה לא דורשות תואר - אדמיניסטרציה, טלר בבנק, שירות לקוחות וכו'. ואז נראה כי כביכול למדו את התואר סתם. אבל זה ממש לא ככה. במציאות של היום כדי להתקבל גם לעבודות כאלו רצוי מאוד להיות בעל תואר ראשון, ובודאי שעל-מנת להתקדם לתפקידים קצת בכירים יותר באותה מערכת. כך שלמרות שהתואר לא הכרחי על-מנת להתקבל לעבודות הללו, הוא מגדיל משמעותית סיכוי להתקבל וגם מאפשר אופציות קידום. רבים מהאנשים שמתבכיינים שלמדו תואר סתם לא היו מתקבלים לתפקידים כמו טלר או מזכירות רצינית אם לא היה להם תואר. ההשכלה האקדמית היא לא סוג של השכלה מקצועית ברמה גבוהה. לימודים באוניברסיטה מרחיבים אופקים, מעלים רמת אינטליגנציה, בונים יכולת לימוד ומשמעת עצמית וכו'. כך שאדם עצמו קצת משתנה וקל לו יותר להתקדם בחיים. במציאות של היום תואר זה לא תעודת ביטוח לעיסוק טוב ולשכר נאה. זה רק עוד נקודת זכות לטובת אדם המחפש את עצמו בחיים. זה לא דבר הכרחי - אם לאותו בן אדם יש הרבה נקודות זכות אחרון (קשרים יוצאי דופן, כישורים מרשימים, הון גדול וכו') הוא יכול לפעמים להסתדר ללא השכלה אקדמית, אבל לאדם ממוצע בהחלט כדאי ללמוד תואר וכך להגדיל את אפשרויות תעסוקה. מה שכן - אם כבר לומדים, אז עדיף ללמוד תחום שמבוקש בשוק, וכך לקבל יתרון גדול הרבה יותר מסתם תואר כללי. אבל תחומים מבוקשים בד"כ דורשים תנאי קבלה גבוהים יותר והשקעה רצינית יותר לעומת תארים כליליים.

סליחה על ההתפרצות, אך איך זה מתקשר למה שהבחורה שאלה???

הי, בגדול בגדול... תואר עדיף על חסרי תואר ולטווח הרחוק מי יודע אולי זה יהווה תחליף לעודת בגרות. שנית, תואר לא פותח יותר דלתות אלא ניסיון תעסוקתי. תואר גם לא בהכרח מקפיץ משכורת.. אם את רוצה תחום עיסוק עלייך ללמוד משהו פרקטי כמה שיותר ורצוי גם במקום עם מוניטין גבוהה דג' אוני'. כן יש אלפי מכללות ואלפי בוגרים וזה לא עושה אותם יותר "חכמים" או מוכשרים מאלו שלא למדו.. כי מעסיקים יודעים טוב מאוד מה איכות הסטודנטים מכל מוסד... מצד שני לא חסר שמתברגים בכל מיני תפקידים... וגם טלר בבנק מתקדם הן בתפקיד והן בשכר...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר