בעיה רצינית בנוגע לעתידי .

תשמעו , לאחרונה ( לצערי ) נתקלתי בבעיה רצינית , ואני לא ממש יודע מה לעשות . אני בן 24 אוטוטו , ולאחרונה , ניסיתי לעשות מכינה למכללת סמי שמעון , מכינה מקוצרת ( בגלל שיש לי בגרות ) , הכוללת לימודי 5 יח' פיזיקה , 5 יח' מתמטיקה , ואנגלית מתחילים . המכינה עצמה ערכה כ-3 חודשים , ולצערי לא הצלחתי לעבור את המכינה בהצלחה . ( 20 מתוך 70 אנשים הצליחו לעבור ) אנגלית לא היתה לי בעיה לעבור ולקבל 90 פלוס , בכל זאת אנגלית מתחילים.. , כשהתחילה המכינה החלטתי שאני הולך בכל הכח על מטמתיקה ( אם עוברים את מטמתיקה ואנגלית , את מבוא לפיזיקה 1 אפשר להשלים בשנה א' ) והשקעתי שחבל על הזמן , לצערי , ראשי המכינה שינו את השיטה , השיטה שהיתה נהוגה עד למועד הזה היתה ללמוד את החומר במרוכז , ולאחר שלושת החודשים היה מבחן גדול , שעורך 3 שעות , שמתוך 15 שאלות , אמורים לענות על 9 . הם שינו את השיטה , וחילקו את זה ל-3 בחנים , כאשר חייבים לעבור את כל שלושת הבחנים , ובנוסף לוסף לכך , אין בחירה בבחנים . בקיצור , בוחן ראשון קיבלתי 97 , ולצערי בשני הבחנים הנותרים לא הצליח לי ( כמו ל-70 אחוז מהתלמידים..) עכשיו , נתקלתי בבעיה , ממוצע הבגרויות שלי הוא 73 , השאלה שלי היא מה אתם מייעצים לי לעשות ? אני מכיר את אלו שיגידו לך תלמד מה שאתה אוהב.. אף אחד לא יודע באמת מה הוא אוהב עד שהוא לא מתחיל ללמוד את זה.. בנוסף לכך יש לי את המכשול שבהרבה מקומות דורשים פסיכומטרי גבוה וממוצע בגרויות 85 . אני רוצה ללמוד משהו שיתן לי עבודה מסודרת בעתיד , עם קביעות מקום יציב , שהמשכורות ינועו סביב ה - 7-8 אלף . אני בדילמה אם ללכת ללמוד הנדסאי אלקטרוניקה ( יש לי רקע באלקטרוניקה , עשיתי 13 יח' אלק' בתיכון ) , אבא שלי לא מתלהב מכך , הוא אומר שהנדסאים היום זה כלום , הם הראשונים שמפטרים אותם , הם בדרגה הכי נמוכה , שהם עובדים בתור מפעילים . אני מבואס , בגלל שלפני המכינה , עשיתי פסיכומטרי שגם הוא לא הלך לי ( קיבלתי 460 ) ואני בברוח. למישהו יש עצות מה הכי אידיאלי בשבילי לעשות כרגע ? כי אני במצב שאני לא יודע מה אני צריך לעשות , ומה הכי טוב בשבילי לעשות. כל תגובה/עצה/רעיון יתקבל בברכה . תודה מראש .

הי,

קודם כל תפסיק להקשיב לעצות ההורים שלך ותעשה מה שטוב לך... השאלה אם אתה בכלל יודע מה אתה רוצה? נראה שלא!!!!! בכל מקרה בשום תחום אין חב' ביטוח בימינו וזה יפה לחלום על שכר... שנית בכל תחום שתבחר אפילו כפקיד בנק אם תתמיד תתקדם לשכר שציינת... אתה פשוט צריך לחשוב מה אתה אוהב לעשות? ולפי זה ללכת... שנית, כבר היית פה בפורום ואולי הנדסה זה לא אתה.

אופס שנית זה כבר שלישית ועוד משהו

באמת תחשוב עם עצמך מה אתה מסוגל זה שההורים רוצים יופי להם, שהם ילכו ללמוד את" החלום". אני מבינה שהם לוחצים על זה שהם רוצים מהנדס בבית? אוכל לומר לך שהרבה סטוד' עם נתונים טובים שייכלו להתקבל למגוון תחומים למדו מה שההורים רצו ובסוף עשו הסבה אז לא חבל?? ושנית יש סטודנטים שלמדו מקצועות שהם מבוקשים או יותר נכון טרנדים בשוק העבודה ובסוף התואר גילו שהם בכלל לא מוכנים לעסוק בזה... אולי תפנה לייעוץ תעסוקתי?

יעוץ בפורום גרפולוגיה

מציעה לפנות לפורום גרפולוגיה ליעוץ גרפולוגי ראשוני. וגם יש לנו שם את כל היעלות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר