כמה באמת כדאי להגשים חלום ולהמשיך לוטרינריה?

שלום ד"ר מזה חודשים רבים אני נמצאת בהתלבטות מאוד מאוד קשה. מקצוע הרפואה מאוד קוסם לי (בין אם מדובר בבע"ח או בבני אדם). כיום אני מסיימת תואר ראשון במדעי בע"ח ומרגישה מאוד לא שלמה עם ההחלטה להמשיך ללימודי וטרינריה, בגלל העבודה הקשה הצפויה במהלך הלימודים והעובדה שלאחר מכן מאוד קשה להתפרנס במקצוע. (רק 35% מהוטרינרים עוסקים באמת במקצוע לפי נתון שקראתי!). כמו כן שקלתי לעבור לביה"ס לרפואה אבל כאן אצטרך להתחיל מבראשית (כיום כולם מתבקשים להתחיל משנה א' ולעיתים קרובות לחזור על קורסים שכבר נעשו בתואר אחר). גם כאן צפויה תקופת לימודים ארוכה וקשה יותר כאשר המקצוע מתחיל להיות מתגמל רק בשלבים מאוד מאוחרים (עד לסיום התמחות, והעבודה בקליניקה..) בקיצור, אני מאוד רוצה להימנע משינוי בכוון מקצועי אך יש בי המון חששות, עד כמה באמת עלי לחשוש והאם באמת וטרינר בסיום לימודיו יכול למצוא עצמו מחוסר עבודה? אודה לך על כל עזרה!

וטרינריה

הנתון הזה שאת מצטטת(רק 35% מהוטרינרים עוסקים באמת במקצוע לפי נתון שקראתי!), לא מוכר לי, וגם נשמע מוגזם. נכון שבתחום הקליניקות הפרטיות המטפלות בחיות מחמד יש תחרות קשה, ולחדשים לא קל להשתלב בו.העוסקים בתחום גם אומרים שמשום כך המחירים נמוכים, ובהתאם הרווחיות בענף אינה גבוהה. עם זאת, יש לזכור שרק מוסד אחד בארץ מכשיר לתחום ומספר הבוגרים אינו רב.

ועוד שאלה שמסקרנת אותי

בנוגע לנתונים על 1800 וטרינרים מובטלים לעומת 1000 שעוסקים במקצוע (~ 35%), מצאתי אותם בכתבה שבאתר "יורם", בה גם נאמר כי בעוד ובארץ מסיימים כ-45 סטודנטים את לימודיהם, מחו"ל מגיעים עוד 70 כך שסך הכל נוספים הרבה וטרינרים בכל שנה... אני מניחה שאצטרך לגלות כישורים יוצאי דופן ולעבוד מאוד קשה בתחילת הדרך. מה שרציתי עוד לשאול, ושיכול להשפיע על ההחלטה שלי, הוא האם מספר שעות העבודה בהיי טק ובמקצועות ההנדסה למיניהם ארוכות משל וטרינרים? ואם יש נתון כזה, עד כמה אנשים העוסקים במקצועות אלו באמת מרוצים מהעבודה (ולא רק מהמשכורת)?

וטרינריה

מה שכתוב שם הוא:"במדינת ישראל כ-1,000 וטרינרים פעילים וכ-1,800 לא פעילים. כ-60 וטרינרים עובדים עם חיות משק .כל שנה מסיימים את הלימודים באוניברסיטה העברית כ-45 בוגרים וכ-70 ישראלים חוזרים מלימודים בחו"ל מדי שנה." לא פעילים אינו זהה למובטלים. לא פעילים משמעו אינם עובדים במקצוע. חלק מהלא פעילים הם גימלאים שסיימו לעבוד, חלק אינם עוסקים במקצוע מסיבות שונות (חלק לא מבוטל מהם נשים שבחרו לא לעבוד לאחר נישואים, לידות) כמו מיצו את הנושא ובחרו לפתוח בדף חדש בתחום אחר, החיים הובילו אותם לכיוונים אחרים וכו'. בכל מקצוע גם במבוקש ביותר ישנו חלק של לא פעילים. כתוב כאמור:"כל שנה מסיימים את הלימודים באוניברסיטה העברית כ-45 בוגרים וכ-70 ישראלים חוזרים מלימודים בחו"ל מדי שנה." מה שלא כתוב שלרוב מועדפים בוגרי האוניברסיטה העברית בקבלה לעבודה. עם זאת, כמו שכבר כתבתי, יש בעית תעסוקה במקצוע אך פחות חריפה ממה שניתן להבין מהנתונים הללו. בהכללה, שעות העבודה בהי טק ארוכות יותר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר