שאלה למנהל/ת הפורם וגם לסטודנטים שלמדו עיצוב תעשייתי

שאלתי היא כזאת. יש לי כישרון יותר בכיוון הציור והאומנות והבנתי שעיצוב תעשייתי זה בכיוון של תכנון והפקת מוצרים שטובים ויעילים יותר מאלה שאנו משתמשים בחיי היום יום,כלומר המצאת מוצר שונה ויפה יותר לא רק בחיצוניות שלו אלא גם בשימושים שלו והדברים שהוא עושה בעת שימושו. ציינתי כבר שיש לי כישרון בציור ואומנות,ולגבי עיצוב תעשייתי אני מאמינה שבקלות אני יכולה להצליח בעיצוב מוצר יפה בחיצוניות שלו,אבל הקושי כאן כמו שכבר אמרתי הוא בפיתוח מוצר טוב גם בשימוש שלו ולא רק בחיצוניות שלו. לאור זאת,שאלתי היא האם כדאי לי לגשת למקצוע הזה,או שהוא קשה ומתסכל מידי???? אני יודעת שכל דבר קשה ולא בא בקלות אבל פה ממש צריך לשבור את הראש כדי לתכנן ולהמציא מוצר חדש שלא קיים בשוק גם מבחינת יכולת השימוש שלו ולא רק המראה שלו. האם למידה במכללה כ"הגליל המערבי" לתעודה של הנדסאי עיצוב תעשייתי ובכלל הלימוד בכללי למקצוע העיצוב תעשייתי נותן כלים ויכולת חשיבה לתכנון והמצאת מוצר יעיל וחדשני מבחינת יכולת השימוש שלו??? ומספיק דמיון וכישרון המצאה מסויים???או שצריך ממש אבל הרבה ממש יכולת דמיון ומקוריות?????בקיצור במקצוע הזה הולך טוב בשוק התעסוקה למיטב ידיעתי אבל צריך להיות ממש גאונים כדי להצליח לעבוד בו לאחר הלימודים חוץ מאשר מפעל וחברות ואריזות של מוצרים כי זו לא חוכמה הכי גדולה ,כי שמעתי מספר סטודנטים שלמדו עיצוב תעשייתי ועובדים כיום בחברות לאריזה של מוצרים אומנם בתפקיד גבוה ,אבל לי אישית זה לא המטרה שבגללה אני מוצאת ששוה ללמוד עיצוב תעשייתי ,כשאפשר להגיע לעיצובים של מוצרים רבים ומגגונים והטופ עיצוב מכוניות.

עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי עוסק, כמו שאמרת, בהפיכת מוצר לייצוגי ויצירתי יותר כך שניתן יהיו לשווקו ולמכור אותו בקלות רבה יותר. אני מכירה כמה וכמה אנשים שמגיעים מהעולם הזה ולמיטב הבנתי המכללות אכן מספקות לך כלים (מעבר לכישרון ההתחלתי שיש לבוא איתו ולפי מה שהבנתי יש לך אותו) כיצד לעצב מוצר פרקטי שגם יהיה יעיל, שמיש וקל לשיווק. מדובר בתחום מאוד רווחי ויש בו עבודה רבה - אם טובים בו, כך שיכול להיות משתלם עבורך לבדוק את האופציה הזו.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר