מקצוע

שלום אני חייל משוחרר בן 22 שמתגורר במרכז הארץ. אני לא כל כך בקיא בכל הנושא של קבלה למוסדות אקדמאים אני מתלבט מה ללמוד... רציתי מאוד ללמוד באוניברסיטת ת"א או בר-אילן. הבעייה היא שממוצע הבגרות שלי הוא 90 ופסיכומטרי 550. אני מתכוון להתחיל ללמוד באוקטובר 2007 כנראה. יש לי 3 כיוונים עיקריים... 1. ראיית חשבון 2. כלכלה וניהול 3. מדעי המחשב אני מאוד אוהב את כל נושא שוק ההון. 1. על איזה מסלול כדאי לי ללכת? 2. מכיוון שאני אוותר כנראה על שיפור בגרויות ופסיכומטרי אז אני מתכוון ללכת למכללה. איזה מכללה מומלצת למקצועות האלה במרכז הארץ? 3. נגיד ואני רוצה לעבור אחרי תקופה לאוניברסיטה. זה אפשרי? מה זה דורש? תודה מראש!!!

לימודים

אני מאוד אוהב את כל נושא שוק ההון. 1. על איזה מסלול כדאי לי ללכת? חשבונאות-כלכלה בעדיפות ראשונה, כלכלה-ניהול עדיפות שניה. 2. מכיוון שאני אוותר כנראה על שיפור בגרויות ופסיכומטרי אז אני מתכוון ללכת למכללה. איזה מכללה מומלצת למקצועות האלה במרכז הארץ? אני נמנע ממתן המלצות על מוסדות לימוד. 3. נגיד ואני רוצה לעבור אחרי תקופה לאוניברסיטה. זה אפשרי? מה זה דורש? עמידה בדרישות הקבלה הרגילות לשנה א' באותה אוניברסיטה בהבדל אחד- במקום ממוצע בגרות יתיחסו לממוצע שנה א' במכללה+פסיכומטרי.

המשך

דוקטור שלום! קודם כל אני רוצה להודות לך המון על העזרה. יש לי עוד כמה שאלות שצצו בעקבות זה. 1. באיזה מקצועות אני יכול לעבוד אם יש לי תואר ראשון בראיית חשבון? וכמה אני יכול להתקדם בתפקיד? 2. איך מקומות עבודה מסתכלים על תואר במכללה לעומת תואר באוניברסיטה? תואר באוניברסיטה נחשב ליותר יוקרתי? (אני מדבר על 3 המקצועות שאותם ציינתי בתגובה הראשונה שרשמתי) 3. נגיד ואני עושה עכשיו 2 קורסים בפתוחה שקשורים לראיית חשבון. אז אחר כך שאני אתחיל ללמוד במכללה אז יהיה לי פטור מאותם קורסים? 4. נגיד ואני שנה ראשונה לומד במכללה ומשנה שנייה אני ממשיך באוניברסיטה אז אני מקבל תואר של אוניברסיטה בלי זכר לזה שלמדתי במכללה? ושוב אני רוצה להודות לך המון על העזרה!!!

תשובות...

כרואה חשבון אתה יכול במקצוע הזה, כחשב בחברה, כמנהל כספים, כיועץ כלכלי/עסקי, בבנק ועוד. באופן עקרוני אוניברסיטה נחשבת ליוקרתית יותר ממכללה, אך תלוי באיזה מכללה מדובר ובאיזה אוניברסיטה ספציפית. למשל, המכללה למנהל נחשבת למאוד איכותית בנושא ראיית חשבון. אם תעבור ממכללה לאוניברסיטה תקבל תואר מהאוניברסיטה בלי זכר ללימודים במכללה, אך קח בחשבון שלא בהכרח תיהנה מפטורים בזכות הקורסים שלמדת במכללה.

חשבונאות

1. באיזה מקצועות אני יכול לעבוד אם יש לי תואר ראשון בראיית חשבון? וכמה אני יכול להתקדם בתפקיד? יש להבחין בין מקצועות לתפקידים. בוגר חשבונאות יכול כמובן למלא את תפקידי רואה החשבון: תפקידיו של רואה החשבון: ביקורת - פונקצית הביקורת נועדה הן לגופים חיצוניים - (בכל מקרה שנדרש אישור מרואה חשבון עבור גוף חיצוני בקשר לביצוע חוקי מסים, חוק עידוד השקעות, השקעות הון, מימון ממשלתי ועוד.) והן לצרכים פנימיים - דו"ח המבקר נועד לחוות דעה ביחס לדו"חות כספיים ופעולות משקיות הערוכים ע"י מנהלי החברה. שירותי ניהול - שהם פונקצית לוואי של הביקורת ונועדו לענות על פונקצית הפיקוח והתכנון של ההנהלה. הם כוללים הצעות והמלצות לשיפורים בתחומים כמו תיקצוב, ניתוח כדאיות, בקרה, שיקולי אלטרנטיבות וכו'. שירותים הקשורים במיסוי: המשימה של ביצוע לצרכי מס מוטלת על רואה החשבון ע"י המחוקק. בתוקף תפקיד זה מייצג רואה החשבון את לקוחו בכל הדיונים בפני שלטונות המס. רואי החשבון עובדים כעצמאיים או כשכירים בפירמות של רואי חשבון, בחברות עסקיות פרטיות, במשרדים ממשלתיים, במוסדות ציבור, בבנקים וכד'. יש בעלי השכלה בחשבונאות העוסקים בתפקידי ארגון וניהול, והשכלתם משמשת להם כבסיס לביצוע תפקידים אלה. רואה החשבון עוסק בניתוח דו"חות של המוסד בתחום התמחיר, בהכנת דו"חות כספיים שוטפים, בהכנת דו"חות לצרכי מס, בעריכת תחזיות ותקציבים, בביקורת פנימית של הפעילויות הכספיות ובריכוז הנתונים הדרושים לקבלת החלטות בעניינים משקיים וכספיים. חלק משמשים בתפקידים כמו מבקר פנים בארגונים, חשבים, גזברים, מנהלי כספים ועוד. בהמשך הדרך חלק מגיעים לתפקידי ניהול כולל מנכלות של חברות. 2. איך מקומות עבודה מסתכלים על תואר במכללה לעומת תואר באוניברסיטה? תואר באוניברסיטה נחשב ליותר יוקרתי? (אני מדבר על 3 המקצועות שאותם ציינתי בתגובה הראשונה שרשמתי) בהכללה, תואר אוניברסיטאי נחשב יותר בעיני מעסיקים. 3. נגיד ואני עושה עכשיו 2 קורסים בפתוחה שקשורים לראיית חשבון. אז אחר כך שאני אתחיל ללמוד במכללה אז יהיה לי פטור מאותם קורסים? בתנאי שתכני הקורסים והיקפם זהים בשני המוסדות, וגם שהציון בסיום היה טוב. 4. נגיד ואני שנה ראשונה לומד במכללה ומשנה שנייה אני ממשיך באוניברסיטה אז אני מקבל תואר של אוניברסיטה בלי זכר לזה שלמדתי במכללה? כן.

חשבונאות לעומת ראיית חשבון

אז מה ההבדל בעצם בין ראיית חשבון לחשבונאות?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר