לימודים במכללות והנדסה בפרט

קודם כל רציתי לדעתעד כמה בסופו של דבר זה חשוב אם למדת באוניברסיטה או במכללה, בהנחה שבשניהם מדובר בתואר B.SC? באופן פרטי יותר יש לי 2 בעיות: 1). אני מתלבט כרגע בין 2 מכללות, באיזה מהן ללמוד בשנה הקרובה והזמן קצר מאוד: האחת היא מכללת אפקה, המכללה להנדסה בתל אביב והשנייה היא מכללת סמי שמעון, המכללה להנדסה בבאר שבע - איזה מהן עדיפה מבחינה אקדמית? איזה מהן מוכרת יותר בשוק העבודה? 2). הבעייה השנייה היא: מה עדיף ללמוד - הנדסת תוכנה או הנדסת תעשייה וניהול {שניהם מענינים אותי במידה שווה}? בתודה מראש , יניר.

הנדסה

בין מוסדות שונים (כולל בין האוניברסיטאות לבין עצמן) יש הבדלים במוניטין וביוקרה. ברור שמועמד שסיים לימודיו במוסד בעל מוניטים רב, יראה כמועמד עדיף על פני מי שלמד במוסד פחות נחשב. עם זאת, יש לזכור שמקום הלימודים הוא רק שקול אחד מיני רבים העומדים בפני המעסיק הפוטנציאלי בבואו לבחור את עובדיו. שני המקצועות שאתה שוקל דורשים מאפינים וכישורים זה מזה, ואין לי דרך לדעת מה עשוי להיות מתאים יותר לך. כך למשל בתפקידים רבים שמהנדס תעשיה עשוי למלא נדרש כושר הבעה טוב בכתב ובעל פה, כושר לנהל משא ומתן,יכולת שכנוע ועוד. מאפינים שפחות חשובים בד"כ למהנדס תוכנה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר