בקשה!

בקשה!

טוב אז כך אני וחברי שוקלים לעשות שנת שרות יחד אבל היינו רוצים לדעת עוד ואנחנו לא יודעים למי לפנות. ויש לנו מלאה שאלות לגבי זה

ובכן גרעין נח"ל הוא הפתרון!

אנחנו יצאנו 8 חברה ביחד לגרעין נח"ל שם פגשנו עוד מישהו מההנהגה שלנו ולא פחות חשוב עוד 2 בנים ממעלות ו4 בנות מהצפון (הצטמצם ל3) את גרעין הנח"ל שלנו התחלנו באיחור מה (בנובמבר) בגלל שתנועת הצופים קצת חרבנה עלינו ועבדנו די קשה כדי למצוא לעצמנו קיבוץ (זה לא המצב האידיאלי האידיאל זה שהצופים יעשו את זה) אבל בסופו של דבר הגענו לקיבוץ יראון שבצפון הארץ ועשינו שנה מטורפת, אין ספק שפרק ההכנה היה מצויין, היתרון בנח"ל הוא שאתה יוצא עם חברים שלך (אני הולך להתגייס עכשיו לגדוד 50 עם עוד 7 חברים טובים לאותה מחלקה) וגם באמצע הצבא אתה יוצא לפרק משימה-שהיא שנת שירות על מדים על חשבון הפז"מ. המסלול הוא באמת מדהים אבל אתם חייבים להיות גרעין חזק של אנשים כי מנסיון הצופים יכולים לשבור אותכם (כמה שהצופים לא ישמחו להודות בזה הם לא כ"כ בעד גרעיני נח"ל בקיבוצים (חלק כי הם חושבים שכל מה שאנחנו רוצים לעשות השנה זה לעשן סמים וחלק מסיבות אחרות) אם תהיו גרעין חזק ולא תתפרקו תוכלו למצוא לעצמכם קיבוץ ולעשות את מסלול חייכם בנח"ל עם החברה-גם כיף גם תרומה וגם צבא עם החברה. זה היה על קצה המזלג אם את רוצה עוד פרטים ספציפיים את יכולה לפנות אלי (אבל אני יוצא היום ל3 ימים בערבה אז אולי אני אענה רק בסופ"ש)

ירדן, בניגוד למה שדוכובני אומר לך - אין יותר נח"ל קיבוצים בצופים.

לכן, האופציה היחידה שיש לכם לצאת כקבוצה, זה גרעין "ביחד". אם תדפדף פה בפורום ( יש גם קישור למעלה ), תמצא הרבה הסברים על הגרעין הזה. גם אם תדבר עם שרון מהמחלקה, הפון של המחלקה גם למעלה, תמצא הרבה מידע. כמו כן, בוא לכל סמינרי השמיניות, ויענו לך על כל שאלותיך.

סופית אין יותר נח"ל קיבוצים בתנועה?

ואם יבוא קיבוץ ויבקש גרעין? או לחילופין גרעין שיבקש להיות בקיבוץ? או שניהם אפילו?

שוב מחלקת דרך המשך מאכזבת

אני לא אכנס בכלל להשלכות של אם יהיה או לא יהיה נח"ל (לדעתי הטעות הגדולה ביותר של דרך המשך זה היחס של לנחל)... העניין הוא הקצר בתקשורת הנוראי שלוקים בו חברי דרך המשך... לנו מסרו שיהיו עוד כמה גרעינים בקיבוצים ושזה עוד לא נסגר רשמית ושיש דיונים עם התק"ם. ניחה, אבל אל תסתירו את המידע! גרעיני יחד זה בעצם כמו המסלול של שאר תנועות הנוער וזה כן נח"ל! רק לא בקיבוץ, שזה חבל אבל לא נורא... תציגו את האפשרות של לעשות מסלול נחל (כולל פרק צבאי) כמו שצריך! כי הפירסום לזה שואף לאפס ואנשים בכלל לא מכירים את המסלולים האלה! וחוץ מזה אני מקווה שידיד ורעי דניאל טועה ולא מפסיקים עם הנח"ל קיבוצים בגלל ענייני מגוכחים כמו חשש מסמים וכאלה, אלא כי החלטתם שאין לזה מקום יותר מבחינה ערכית וחינוכית או איזו שטות אחרת בנוגע להפרטת משקים...

תיקון קטן

לא שמתי לב להודעה בכותרת על גרעין יחד אבל זה לא מספק מבחינת פירסום על המסלולים האלה לדעתי...

סופית אין יותר נח"ל קיבוצים בתנועה?

ואם יבוא קיבוץ ויבקש גרעין? או לחילופין גרעין שיבקש להיות בקיבוץ? או שניהם אפילו?

אין יותר נח"ל קיבוצים, נקודה.

תיקון קטן

לא שמתי לב להודעה בכותרת על גרעין יחד אבל זה לא מספק מבחינת פירסום על המסלולים האלה לדעתי...

אלון, אתה ממש טועה. התנועה בכלל ודרך המשך בפרט, שמו להן דווקא כמטרה

את חיזוק מסלול הנח"ל כאופציה ליציאה לדרך המשך. אנחנו מנסים לפתוח לפחות 2-3 גרעיני "ביחד" ומנסים גם עם הצבא לשנות את המסלול ככה שהוא יתאים יותר לצרכים של היוצאים ושל התנועה. במקרה הזה נבחת על העץ הלא נכון.....

אין יותר נח"ל קיבוצים, נקודה.

אוקיי

תודה אל התשובות הייתי רוצה לדעת אל נח"ל יותר כי בשבת מגזרים ממש לא שמעתי מזה נח"ל? משנת השירות ועד לצה"ל. תודה מראש!

אני כבר מבולבלת

אני באמת לא מבינה גרעין יחד זה בנח"ל או שזה שני דברים שונים לגמר אני צריך שמשהוא יסדר לי את העינינים בראש.

אני אנסה לעשות לך סדר בבלגאן.....

אז ככה....גרעין ביחד הוא גרעין נח"ל לכל דבר ועניין. ההבדל בינו לבין גרעיני הנח"ל שהיו עד עכשיו, היא העובדה שגרעיני נח"ל ( שאנחנו קוראים להם נח"ל קיבוצים ) עושים את פרק ההכנה ( לפני הצבא ) בקיבוץ, בו בזמן שגרעין "ביחד" עושה את פרק ההכנה בקהילה, כמו שנת שרות לכל דבר. אחרי שהגרעין מסיים את פרק ההכנה, הוא מתגייס לנח"ל. נח"ל גרעינים הוא שונה מנח"ל בקו"מ בעיקר בעובדה שכל חיילי הגדוד מורכבים מבני גרעינים. פה המקום לציין שאחד מהיתרונות של מסלול הנח"ל, כמו שאמר דניאל קודם, זאת העובדה שאתה עושה צבא עם החברים שלך מימים ימימה. המסלול מורכב מכמה פרקים, אבל כדי לקצר יש פרק "צבאי" שהבנים עושים שנתיים והבנות שנה וחצי. בתום הפרק הצבאי מתחיל "פרק המשימה" במשך שנה. בפרק הזה עושים מעין "שנת שרות" אבל על מדים הפעם....בגרעין ביחד הכוונה היא שהגרעין יחזור לישוב שבו הוא היה בפרק ההכנה. שאלות ספציפיות ? אשמח לענות.

בקשה!

טוב אז כך אני וחברי שוקלים לעשות שנת שרות יחד אבל היינו רוצים לדעת עוד ואנחנו לא יודעים למי לפנות. ויש לנו מלאה שאלות לגבי זה

ירדן לשאלתך

תפנה אלינו למחלקה ותציג את בקשתך נעזור לכם לחשוב דבר עם שרון מילר רכזת ההדרכה של הנח"ל או נטע רכזת ההדרכה של המחלקה

שוב מחלקת דרך המשך מאכזבת

אני לא אכנס בכלל להשלכות של אם יהיה או לא יהיה נח"ל (לדעתי הטעות הגדולה ביותר של דרך המשך זה היחס של לנחל)... העניין הוא הקצר בתקשורת הנוראי שלוקים בו חברי דרך המשך... לנו מסרו שיהיו עוד כמה גרעינים בקיבוצים ושזה עוד לא נסגר רשמית ושיש דיונים עם התק"ם. ניחה, אבל אל תסתירו את המידע! גרעיני יחד זה בעצם כמו המסלול של שאר תנועות הנוער וזה כן נח"ל! רק לא בקיבוץ, שזה חבל אבל לא נורא... תציגו את האפשרות של לעשות מסלול נחל (כולל פרק צבאי) כמו שצריך! כי הפירסום לזה שואף לאפס ואנשים בכלל לא מכירים את המסלולים האלה! וחוץ מזה אני מקווה שידיד ורעי דניאל טועה ולא מפסיקים עם הנח"ל קיבוצים בגלל ענייני מגוכחים כמו חשש מסמים וכאלה, אלא כי החלטתם שאין לזה מקום יותר מבחינה ערכית וחינוכית או איזו שטות אחרת בנוגע להפרטת משקים...

אלון בוא לעזור לנו בשבת מגזרים

אלון יש כ"כ הרבה סוגיות לא פשוטות בעניין הקיבוץ יהיה נח"ל והרבה הצורך הלאומי של מדינת ישראל הינו חינוך ותמיכה בקהילה ולא יותר התיישבותי והקמת קיבוצים או שמירה על הגבולות אשמח לשמוע את דעתך אתה מוזמן להתקשר ולהיות מעורב

שלא תתאכזבו...

קובקוב החמוד ושאר גרעין קאקו שלום, מה שלומכם? מאוד עצוב לי לקרוא איך מחלקת דרך המשך מאכזבת אבל מזמן הבנתי שעם רגשות לא מתווכחים ולכן אנסה כאן לתת את כל המידע שאני יכולה למסור כעט בנושא הנח"ל. בימים אלה ממש מתקיימים דיונים על מסלול הנח"ל - האם קיבוץ או קהילה? אולי בכלל שינוי המסלול ואפילו יש מי שמדבר על ביטול הנח"ל בכלל (מה שאני מאמינה שלא יקרה אם יהיה ביקוש לנח"ל). נכון להיום הכיוון הוא ללכת לנח"ל קהילתי ולא קיבוצי מכיוון שקיבלנו הרבה פידבקים מחברי גרעינים על כך שהזמן בקיבוץ היה זמן מבוזבז שלא איפשר תרומה לקהילה, אנחנו רואים הרבה גרעינים שלא מצליחים להבין מה זה גרעין ומה זה נחל ולמה הם בכלל שם וזו בעיה. נכון שהרבה כרוך בהדרכה נכונה - על זה אנחנו עובדים עכשיו ולרוב הגרעינים כבר יש הדרכה מתאימה אבל זה תלוי גם בעשיה, ואם יש עשיה שהיא לא קשורה לערכי התנועה, זה גורם לגרעינים לתחושות חוסר משמעות וביטול זמן. בכל מקרה, כרגע הולכים לכיוון נח"ל קהילה, אשמח לשמוע הצעות לרעיונות אחרים שיגשימו את ערכי התנועה. חוצמיזה ובלי שום קשר גרעין קאקו הוא גרעין באמת נפלא, העשיה שלכם בקיבוץ ומחוץ לקיבוץ ראויה להערכה. אני מקווה להמשיך ולעבוד איתכם בצמוד בעוד פרוייקטים.... אוהבת אתכם, שיהיה שירות קל בצבא, תהיו בקשר ואשמח לראות עוד תגובות בפורום ושיהיו כנות וישירות כמו זו. תודה קובה שרון

ח"ח ענק לשרון-ככה עושים את זה

הלוואי והיו עוד תגובות מפורטות והסברים כאלה אני מקווה שהמידע הזה באמת יגיע לכל המתלבטים והמתעניינים בנח"ל שבינתיים זוכים לתגובות לא רשמיות, מעורפלות ובעיקר מבלבלות. אני מקווה שהתנועה תשכיל ליצור צורה נבונה של גרעינים עם הדרכה מובנת ומסודרת מפוקחת וטובה (שדרך אגב לנו בינתיים אין בכלל... שרון?), ותדע לשמור על קשר עם בני הגרעינים שלה ולדאוג להם לאו דווקא בצורה של עניינים בירוקרטיים אלא בעיקר שיתוף במפעלים השונים ובפעילות השוטפת. מקווה עדיין תישאר הבחירה לגרעינים אם ללכת לקיבוץ או לקהילה. תודה שרון.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר