אני ממש ממש ממש מתלבטת... אשמח להצעות

אני ב ט ו ח עושה ש"ש. אני חושבת שכמו שכשאתה בשכב"צ אתה שוא להיות בשכב"ג ולא משנה באיזה תפקיד... ככה כשאתה בשכב"ג צריך לשאוף לש.ש. בכל מקרה... הייתי בשבת שמיניות והכל ממש בילבל אותי. אני רוצה להקים שבט חדש בבקעה אבל לא רוצה שוב צופים...חושבת על תמורה אבל כל הזמן אנשים אומרים לי לא... רציתי פנימיות אבל אין בחירה בין טיפוליות לחינוכיות... והכח אני רוצה...עתיד. אבל לצערח נבחרים רק ארבעה. אולי אני אעשה ש.ש לא במסגרת הצופים??? =)

זאת אפשרות מאוד לגיטימית לא דרך הצופים אבל...

איך זה מתקשר לדילמות שלך? כי לא דרך הצופים לא יפתור אותן
21:06 03-12-2001|%%posterlink.535625%%

מה לגבי קיבוץ צעיר?

דן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מה המצב מאמי??? איך היה בשבת שמיניות? יש כוסיות במרחב צפון?! שחר מוסר ד"ש... דרך-אגב אתה יוצא בסוף לחנוכה?

זאת אפשרות מאוד לגיטימית לא דרך הצופים אבל...

איך זה מתקשר לדילמות שלך? כי לא דרך הצופים לא יפתור אותן

לא ממש מתקשר, זה פשוט יותר אופציות ויותר דברים להתלבט עליהם...

אני ב ט ו ח עושה ש"ש. אני חושבת שכמו שכשאתה בשכב"צ אתה שוא להיות בשכב"ג ולא משנה באיזה תפקיד... ככה כשאתה בשכב"ג צריך לשאוף לש.ש. בכל מקרה... הייתי בשבת שמיניות והכל ממש בילבל אותי. אני רוצה להקים שבט חדש בבקעה אבל לא רוצה שוב צופים...חושבת על תמורה אבל כל הזמן אנשים אומרים לי לא... רציתי פנימיות אבל אין בחירה בין טיפוליות לחינוכיות... והכח אני רוצה...עתיד. אבל לצערח נבחרים רק ארבעה. אולי אני אעשה ש.ש לא במסגרת הצופים??? =)

הצעה שלי......

תלכי לתמורה. בתמורה את לא חייבת להיות בשבט צופים. אצלנו דווקא הסביר ממש טוב על תמורה והרבה התלהבו מזה. אני מאה אחוז הולכת לתמורה בגלל שלא מכתיבים לי מה לעשות. תהנו בהופעה!!!!!! אני לא אוכל להגיע כי אין לי איך להגיע לכפר סבא.... :-( גלית - שבט משוטטי בכרמל הנהגת חיפה

יו, איך שנמאס לי לשמוע את זה...

פעם אחת ולתמיד, אני חייבת להבהיר משהו. (טוב, סביר להניח שזאת לא תהיה הפעם האחרונה, אבל לא חשוב). גרעין תמורה הוא גרעין אוטונומי. זה לא אומר שגרעינים אחרים הם לא!!! אני לא כל כך יכולה לספר לך מה קורה בגרעינים האחרים, אבל ברעים, הבחירה מה ולאיפה להכנס היא רבה מאד. הדבר היחיד שנקבע מראש הוא מי ירכז(הדרכה ושבט), ואיפה ועם מי תהיי. נכון, אלו שני דברים משמעותיים, מצד שני, אני שמחה מאד שלא שאלו אותי, כי לא הייתי בוחרת את מה שיצא לי, בעיקר מתוך חוסר ידיעה ו/או הכרות. הבחירה אם וכמה להכנס למועדונית/בתי ספר/אחר, היא של הקומונה. נכון, בהתאם לצרכי הקהילה, והקומונה, אבל קשה לי להאמין שיש איזשהו גרעין אחר שפועל בצורה מנותקת מצרכי הקהילה אליה הוא משתייך. חשוב לי מאד שתביני שאני לא פוסלת את גרעין תמורה. בכלל בכלל לא. העבודה שלהם ושל רעים הרבה פעמים דומה מאד, שילוב של קהילה עם עבודה בשבט צופים. ובסך הכל, כולנו מקדמים את אותו הדבר. אבל לפסול את רעים כי "הוא לא אוטונומי" זאת שטות מוחלטת, ומעידה על הרבה מאד חוסר הבנה.

דבר ראשון לא רציתי להכעיס אותך....אז סליחה....דבר שני....

אני הולכת לתמורה כי אני רוצה לחוות את החוויה של איך זה לשלם את החשבונות לבד. אני רוצה שנה של ניסיון איך זה לא להיות תלויה בהורים. זה הכל. אז סליחה אם עצבנתי. אין לי שום דבר נגד אף גרעין. גלית משבט משוטטי בכרמל

גלית!

תשמעי, גם אני שמעתי את הדברים האלה הרבה פעמים כשדיברתי עם אנשים שבכיוון של תמורה על רעים, אבל קחי בחשבון שזה איזה שהוא פאק בהסברה. אז נכון, זה לא בעיה של הש"שים ברעים אם תמורה מייח"צנים את עצמם על ידי "שלילה" של רעים (והם אכן עושים את זה, לפי מה ששמתי לב), אבל באמת תשתדלו לשים יותר דגש על הדברים שא-ת-ם בוחרים לעשות בקומונה, כי כנראה שהמסר לא מועבר כ"כ טוב. זה לא משהו שמופנה אישית כלפייך - אני דווקא דיברתי איתך בשוק מגזרים ובגלל זה הדעה שלי שונה, אבל בפעולה של רעים לא ממש הדגישו את זה. אז שימו לב.

אני הולכת לתמורה כי אני רוצה לחוות את החוויה של איך זה לשלם את החשבונות לבד. אני רוצה שנה של ניסיון איך זה לא להיות תלויה בהורים. זה הכל. אז סליחה אם עצבנתי. אין לי שום דבר נגד אף גרעין. גלית משבט משוטטי בכרמל

סליחה שאני מתערב ( בתור אחד שלא מבין ).....אבל את שני הדברים תמצאי גם ב"רעים".

נכון שאת רוב החשבונות של הקומונה משלמת התנועה, אבל את כל השאר הקומונה קונה במשותף, אז את החוויה הזו תקבלי. ובנוגע לשנה שלא להיות תלויה בהורים......האמת שבשני המקרים המצב זהה, או שאת לא תלויה בהם.......או שכן........ אבל אחלה, תעשי מה שבא לך, זאת סך הכל שנת השרות שלך.

אני רוצה לחוות את החוויה של איך זה לעבוד כדי להתקיים....ולדעת שיש לי את הגב של התנועה.....

ואני לתומי חשבתי שעושים ש"ש בשביל לתרום לחברה................

תעשי כמוני.....

נינה, אם חיי הקומונה כמו ברעים לא מתאים לך רחי דוגמה ממיכל - המרכזת של שבט בני היער - חדרה (נראה לי במקור מהשבט שלך) היא בגרעין אתגר ובגלל שהשבט שלה כבר מבוסס היא גם מתנדבת בבית ספר, אז ככה היא גם עושה שנת שירות בצופים וגם מחוצה, עם תמיכה של התנועה. אני מתכנן לעשות דומה...

נשמח לראותך בכוחותינו.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר