עשירים ועניים בשבט צהלה

ניסיתי לתת שם קצת פרובקטיבי כדי שתבואו לקרוא ת'הודעה. יש לי בעיה ואני אשמח עם תעזרו לי ... אני בוגר שבט צהלה בת"א, צהלה זו שכונה צפונית למדי אבל הילדים שבאים לשבט באים גם מצהלה וגם משכונה סמוכה שנקראת נווה שרת שהיא במצב כלכלי נמוך יותר והגוון של אנשיה שונה בכל מיני מישורים. השבט הוא שבט מאד מצליח, הכי טוב בת"א, אבל משום מה לשכבה הבוגרת באופן מסורתי לאורך שנים לא מגיעים אנשים מנווה שרת ועם כן אז מעטים. בכיתה ד, המספרים הם בערך שווים כך שאין סיבה טובה להבדל הענק שיש שמגיעים לשכב"ג. אחת הבעיות הבולטות למשל היא עצם העובדה שקוראים לשבט "צהלה" ומצפים מאנשי נווה שרת לבוא ולצעוק צהלה אימפריה, צהלה עולה, וכד' כדי שיהיה יותר ברור, ההבדלים הם למשל, מצב כלכלי פחות טוב, משפחות עם יותר ילדים, אשכנזים מול מזרחיים גורי, יש לי עוד איזה חודשיים עד לתיחלתו של הפרק הצבאי שלי ואני מאד אשמח לנסות לקדם את כל נושא הרב תרבותיות בצהלה אני אשמח עם תציע לי איך ואפשר להעזר גם באפרת מס, פשוט אין לי כל כך ערוץ תקשורת איתה אני אשמח עם תעזור לי ליצור אחד כזה.

התחלה...

אחד הדברים הראשונים הוא באופן הדרגתי לשנות אולי את שם השבט כך שיתאים לשני פלגים בשבט. בחירה דמוקרטית של שם על ידי חניכים תביא לרגשות שייכות גדולים יותר לשבט. יש לי מספר שאלות: - האם הם לומדים ביחד באותו בית ספר? - כמה גדודים יש בשבט בשכבות הצעירות? - אם הם לא לומדים באותו בית ספר האם הגדודים מעורבים?

אורי באמת העלת נושא מענין תרחיב עליו קצת כמו שתם שאלה

כמה זמן קיים השבט וכו.....

בקשה מאורי, הערה לתם, ואיך משיגים את אפרת מס

קודם כל לפני שאני שוכח האי מייל של אפרת efratmss@mail.netvision.net.il ואני מסכים עם מי שביקש ממך לספר קצת יותר לפני שגם אני אגיב, אז קדימה... ובאותו הקשר להצעה של תם, התשובה "לשנות את השם של השבט" לא מספקת, כי בתיאור שך אורי הפתרון הזה מתבקש, השאלה היא מה עושים כדי שאפשר יהיה לשנות את השם. כדי שחניכי השכב"ג של היום ירצו לשנות את השם של השבט שלהם, או לפחות יבינו שהוא בעייתי.

אורי - העלת נושא מרתק וחשוב !

הודעות כאלו גורמות לי לשמוח מאוד שיש פורום כזה כי בלעדיו לא הייתי יודע על הדברים האלה בחיים ! תרחיב בבקשה כמו שאמרו פה... עילי

תקרא...

אני מניחה שכמו שאורי הבין את זה גם אחרים מבינים את זה ואחרי שתהיה לאורי תוכנית מגובשת לאיך משנים את המצב. הוא יכול ולהעביר פעולה לשכב"ג ששינוי המצב יהיה הנושא המרכזי ואני מניחה שכמו שאצלי שינוי השם היה אחד מהדברים הראשונים שעלו זה יעלה גם אצלם ואם לא א]שר לרמוז על זה...

אורי - העלת נושא מרתק וחשוב !

הודעות כאלו גורמות לי לשמוח מאוד שיש פורום כזה כי בלעדיו לא הייתי יודע על הדברים האלה בחיים ! תרחיב בבקשה כמו שאמרו פה... עילי

אני שמח שהצלחתי לעניין ועכשיו אני ארחיב...

שבט צהלה הוא שבט מאד ותיק ומבוסס (להערכתי מעל 25 שנה), הדברים בשבט עובדים לרוב באופן מסורתי ואין הרבה מחשבה וכיוונון למטרות. השכב"ג בנוי ברובו מאנשי צהלה וכמובן בהתאם גם ראש השבט וההורים ה"פעילים". עד כיתה ו' אנחנו לומדים בנפרד בבתי הספר, החל מכיתה ד' שמגיעים לצופים החניכים נמצאים בקבוצות בנפרד אבל בגדודים מעורבים, הדרכת קבוצה מנווה שרת נחשבת יותר אתגרית מכיון שהיא נחשבת הרבה יותר קשה בעיקר מבחינה משמעתית. לפחות בשכבות הצעירות יש יריבות בין "שתי המחנות", הפעולה הראשונה שלי שמו אותנו בקבוצה מעורבת וזה זכור לי כטראומה רצינית, הרביצו לנו, קיללו אותנו במילים שבקושי הכרנו, בקיצור עולם אחר. גם בשכבות הצעירות מאד יש הבדל במספר החניכים, המחירים בשבט הם יקרים ביותר אבל מי שצריך מקבל סיבסוד, כמובן שלפני זה חודרים לו לחיים (כמה מכוניות? כמה חשבונות בנק? משכורת?) אני שמעתי שנעשה איזה החלטה להשקיע יותר בקבוצות מנווה שרת אבל אני לא חושב שהדבר נעשה בפועל ובכל מקרה לא נעשתה חשיבה מוקדמת מקצועית ומעמיקה ולא נבנתה תכנית עבודה מסודרת, ורק עוד דבר קטן: לפחות מעיניים של צהלון, לא בטוח כמה ההורים ירצו שילדיהם יתערבבו עם "הערסים ממול" וככה גם לא בטוח שהשכב"ג והילדים. ושחושבים על זה המצב נכון גם הפוך. מה לעשות???

אני יכול להגיד לכם שלשם של השבט אין שום השפעה-ואני אפרט

אצלי בשבט יש אותה בעיה בערך לא שכונות-אלא יותר בתי ספר,אבל כמובן שמי שבא ל"אהוד" בא מאזור עמיד יותר ממי שבא ל"דוד ילין" בקיצור-אצלנו תמיד היה בעיה שמדוד ילין באו פחות אבל לשבט שלנו לא קוראים אהוד...קוראים לו צופית וגם אם היו קוראים לו דויד ילין זה לא היה עוזר ואצלינו זה בתי ספר-לא שכונות (שכונות זה יותר קשה ועושה רושם שאצלכים המצב יותר קשה מאצלנו) כי השם הוא סממן של מנטליות-ואותה צריך לשנות אולי גם לשנות את השם צריך-אבל קודם את המחשבה

שינוי שם של שבט עלול להמיט מכת מוות על שבט

שינוי שם הוא דבר מאוד בעייתי. אבל גם המצב הקיים בעייתי. לכן אולי כדאי לשקול בתור צעד ראשון להוסיף לשם שם נוסף שיגזר משם השכונה השניה ? אבל לפני שמתחילים לעשות משהו - מה עמדת השכב"ג ? אורי - כתבת שלא בטוח שהשכב"ג בכלל רוצה שינוי כזה. כנראה טוב להם בתוך עצמם. מה הם צריכים את הערסים ? כאן יש מקום לתהליך של מרכז השבט וראש השבט ביחד עם השכב"ג. מה המטרות שלנו ? מה חשוב לנו בתור צופים ? מה אפשר להרוויח מחיזוק הקשר עם אותם ילדי שכונה ? אם השכב"ג ישתכנע שצריך לעשות מעשה - הדרך הלאה תהיה קלה הרבה יותר... השאלה היא אם זה דבר ריאלי... עילי

עשירים ועניים בשבט צהלה

ניסיתי לתת שם קצת פרובקטיבי כדי שתבואו לקרוא ת'הודעה. יש לי בעיה ואני אשמח עם תעזרו לי ... אני בוגר שבט צהלה בת"א, צהלה זו שכונה צפונית למדי אבל הילדים שבאים לשבט באים גם מצהלה וגם משכונה סמוכה שנקראת נווה שרת שהיא במצב כלכלי נמוך יותר והגוון של אנשיה שונה בכל מיני מישורים. השבט הוא שבט מאד מצליח, הכי טוב בת"א, אבל משום מה לשכבה הבוגרת באופן מסורתי לאורך שנים לא מגיעים אנשים מנווה שרת ועם כן אז מעטים. בכיתה ד, המספרים הם בערך שווים כך שאין סיבה טובה להבדל הענק שיש שמגיעים לשכב"ג. אחת הבעיות הבולטות למשל היא עצם העובדה שקוראים לשבט "צהלה" ומצפים מאנשי נווה שרת לבוא ולצעוק צהלה אימפריה, צהלה עולה, וכד' כדי שיהיה יותר ברור, ההבדלים הם למשל, מצב כלכלי פחות טוב, משפחות עם יותר ילדים, אשכנזים מול מזרחיים גורי, יש לי עוד איזה חודשיים עד לתיחלתו של הפרק הצבאי שלי ואני מאד אשמח לנסות לקדם את כל נושא הרב תרבותיות בצהלה אני אשמח עם תציע לי איך ואפשר להעזר גם באפרת מס, פשוט אין לי כל כך ערוץ תקשורת איתה אני אשמח עם תעזור לי ליצור אחד כזה.

בשבט שלי יש בעייה דומה פחות או יותר

בשבט שלי יש את בערך אותה בעייה רק עם אתיופים הרבה מהם מתים להצטרף לשבט אבל הם לא הצטרפו מבעייה כלכלית או חברתית אני לא מכיר את את השכונה שם אבל אני מאמין שצריך לתת להם סיבה לבוא לשבט ולהרשם להראות להם שהצופים הם הדבר ואז ההורים יסכימו לשלם והורים ישלחו את ילדהם לצופים

ובאיזה שבט מדובר? אם יורשה לי לשאול

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר