יש לי שאלה חשובה ואינ צריך תשובה ממשהוא שמבין

העם מרכז צעיר יכל לאחליט אחלטות מבלי להתיעץ בשכב"ג?

מה פתאום??????.

מרכז צעיר הוא קודם כל חבר שכבג. הוא צריך להוביל את השכבג וביחד איתו את השבט, ולא לתפקד כדיקטטור לעת מוצא. שלא תבין אותי לא נכון, אני לא חושבת שעל כל החלטה מיזערית צריך לכנס ישיבת שכבג המונית ולערוך הצבעה עם שלוש הסתייגויות,אבל כעיקרון- השכבג הוא שקובע.

אם הוא רוצה להמשיך לרכז - לא !!! וברצינות, מרכז צעיר צריך להנהיג לא להחליט לבד

בנושאים מסוימים כן, תלוי מה הנושא ועד כמה המרכז הצעיר מעורב בשבט

אבל כעיקרון שי מספר נושאים שלםפי דעתי הוא רשאי וצריך להחליט לבד

נגעת היסודות של השיטה הדמוקרטית

באופן עקרוני ומעשי גם יחד יכול כל בעל תפקיד שמונה לתפקידו בהליך דמוקרטי לפעול במסגרת המגבלות שהוגדרו לתפקיד. מסובך? לא כל כך כל הרעיון הוא שמי שנושא במשרה שלטונית, כלומר מונה למשול או לנהל, וזה נכון לממשלה כמו גם לפקידים במשרדים השונים, יכול לעשות רק את מה שמגדיר לו החוק או הנוהג. כלומר אתה אם נגיד היית ראש ממשלה יכול לעשות רק את מה שקבוע לך בחוק שהוא במסגרת תפקידך. עכשיו תשאל את עצמך האם השכבה הבוגרת שלך או כל אחד אחר התכוונו שתקבל החלטות לבד וללא התיעצות? לדעתי כן ולא! יש החלטות שודאי שלא מצפים ממך להעלות לדיון אבל ישנן החלטות שכן מצפים שתעשה זאת! ועכשיו למשימה הקשה מכל להבחין או לקבוע מא כן ומה לא, מה אתה מחליט לבד ומה עולה לדיון. את התשובה תקבל בשבט שלך אחרי שתחזור ותתיעץ בחברים שלך ותלמד מה חשוב להם באמת מה נוגע אליהם ומה הם רואים כדברים שראוי שיעלו לדיון ציבורי בשבט את כל הדברים האלו אני ממליץ לך להעלות לדיון. וחוץ מזה יש כמובן את הדברים שחשובים לך. את המטרות שלך היעדים שלך. הערכים שאתה רוצה לקדם. את אלו לדעתי אתה חייב להעלות לדיון כי אחרת לא תצליך לקדם אותם. את כל השאר תחליט לבד בהצלחה עוזי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר