האם לדעתכם לראש שבט יש זכות וטו על שיבוצים בשבט?

בעיקר בשבטים בהם אין מרכז שכיר והמרכז הוא קומונר שעוזב מיד אחרי השיבוצים....

באופן כללי לא אבל יש יוצא מן הכלל...

אם מדובר בחבר שכב"ג שהוא דמות מאוד לא חינוכית (בצורה קיצונית) שעומד לקבל עמדת מפתח מבחינה חינוכית, אני חושב שיש מקום להתערבות חזקה (אני לא בטוח שווטו זו ההגדרה...) עילי

ומה בנוגע....

לשכב"ג שיש בו 5 מדריכים בפוטנציאל? האם נכון למשל לתת ריכוז לשביעיסט?

היו דברים מעולם

אני נתקלתי בשבט שנתן הדרכה לחמישיסטים בלי לברירה. כל מקרה לגופו. אני חושב שראש שבט יכול לנסות להשפיע, להיות מעורב, לשכנע ימים ולילות. אבל וטו ? רק במקרים שהם סופר קיצוניים. עילי

האם לדעתכם לראש שבט יש זכות וטו על שיבוצים בשבט?

בעיקר בשבטים בהם אין מרכז שכיר והמרכז הוא קומונר שעוזב מיד אחרי השיבוצים....

תמי !! זה קשור באיזשהי צורה גם לזה שהמרכז נוסע ליון לפני השיבוצים ??

לא, עכשיו ברצינות. לדעתי אין מה לראש שבט להיות מעורב בציבוצים עצמם. הוא יכול להמליץ, לייעץ או כל מילה אחרת שתבחרי, במידה ופונים אליו בנושא. הוא בוודאי צריך להיות מעורב במידה ויש לשיבוץ השלכות כלכליות, כמו במקרה של מדריך שכיר, או משהו דומה. אני השתדלתי במשך שנים לא להיות מעורב בזה, אבל כמעט כל שנה "נשאבתי" לדיונים. תמיד ידעתי מהמרכז/ת שלי את ההתלבטויות שעומדות על הפרק ותמיד נשאלתי לדעתי. היו שנים שנתבקשתי לשבת בחלק מישיבות וועדת השיבוצים ולרוב נמנעתי מכך. את יודעת את דעתי בנוגע לכך שהמרכז/ת הקודם הוא שעושה את השיבוצים למרות שהוא/היא לא נשאר. זה בכלל לא משנה ולדעתי זה עדיף על האופציה שהמרכז/ת החדש יעשה שיבוצים עם אנשים שהוא עדיין לא מכיר.

אבל במקרה שלך, ההתייעצות הייתה פשוט כי מדובר בעוד ראש חושב, עוד אדם שמכיר את

המצב בשבט, ויכול לתת דעה מפרספקטיבה שונה, לאורך זמן וכו'. לאור העובדה שראש השבט לא עובד ישירות עם השכבג, אני לא רואה שום סיבה שהוא יוכל לתת זכות וטו על השיבוצים.

זה בהחלט קשור לנסיעה ליוון כי....

בעקבות זה צריכים לעשות את השיבוצים בטלאים. מרכזת צעירה לא נמצאת... מרכזת הדרכה תעשה שיחות שיבוצים ואז תבוא המרכזת מהנופש ביוון ותשבץ ביום שישי הבא, כדי שהמדריכים יוכלו לצאת לקורסים הרלוונטיים. העניין שמרכזת ההדרכה תעסוק בין היתר גם בשיבוץ של אחותה..... אבל לפחות קיבלתי אישור לצדקתי בלחץ.... מהמרכזת הנופשת. הבטיחה לבוא לשבץ מיד עם הנחיתה....

היו דברים מעולם

אני נתקלתי בשבט שנתן הדרכה לחמישיסטים בלי לברירה. כל מקרה לגופו. אני חושב שראש שבט יכול לנסות להשפיע, להיות מעורב, לשכנע ימים ולילות. אבל וטו ? רק במקרים שהם סופר קיצוניים. עילי

אצלנו כבר היו דברים כאלו, וזה לא היה כל כך נורא.

הכנסנו חמשושים להדרכה (מאמצע שנה והלאה) והם דווקא היו בסדר גמור: עם המון המון מוטיבציה ורצון להוכיח את עצמם. מבחינת ריכוז צעיר, יצא לי לעבוד עם מרכזת צעירה שביעיסטית שהייתה מצויינת, והשנה ריכזה שנה שנייה- וללא ספק נתנה פוש משמעותי לצוות מרכזים. מסקנה? כל עניין לגופו, אבל עדיין, החלטה של צוות שיבוצים.

אבל במקרה שלך, ההתייעצות הייתה פשוט כי מדובר בעוד ראש חושב, עוד אדם שמכיר את

המצב בשבט, ויכול לתת דעה מפרספקטיבה שונה, לאורך זמן וכו'. לאור העובדה שראש השבט לא עובד ישירות עם השכבג, אני לא רואה שום סיבה שהוא יוכל לתת זכות וטו על השיבוצים.

גלית, זה לא רק במקרה שלי. כל ראש שבט בארץ הוא עוד ראש שחושב

או עוד אדם שמכיר את השכב"ג. אני בהחלט חושב שלראש שבט אין מה להיות מעורב בשיבוצים ובוודאי שלא להטיל ווטו על שיבוץ כלשהו, למעט המקרה שאמרתי ואולי גם מה שעילי העלה, למרות שגם אז אפשר להביע דעה, לשכנע, וכו ולא חייבים "להטיל ווטו"

זה בהחלט קשור לנסיעה ליוון כי....

בעקבות זה צריכים לעשות את השיבוצים בטלאים. מרכזת צעירה לא נמצאת... מרכזת הדרכה תעשה שיחות שיבוצים ואז תבוא המרכזת מהנופש ביוון ותשבץ ביום שישי הבא, כדי שהמדריכים יוכלו לצאת לקורסים הרלוונטיים. העניין שמרכזת ההדרכה תעסוק בין היתר גם בשיבוץ של אחותה..... אבל לפחות קיבלתי אישור לצדקתי בלחץ.... מהמרכזת הנופשת. הבטיחה לבוא לשבץ מיד עם הנחיתה....

עדיין לא מספיק חשוב כדי להטיל ווטו. ללחוץ, לכוון, להעיר ולהאיר - כן בהחלט !!!!

Thanks god for this forum......

אצלנו כבר היו דברים כאלו, וזה לא היה כל כך נורא.

הכנסנו חמשושים להדרכה (מאמצע שנה והלאה) והם דווקא היו בסדר גמור: עם המון המון מוטיבציה ורצון להוכיח את עצמם. מבחינת ריכוז צעיר, יצא לי לעבוד עם מרכזת צעירה שביעיסטית שהייתה מצויינת, והשנה ריכזה שנה שנייה- וללא ספק נתנה פוש משמעותי לצוות מרכזים. מסקנה? כל עניין לגופו, אבל עדיין, החלטה של צוות שיבוצים.

סליחה על הבורות, גלית... מאיזה שבט את ומה תפקידך בשבט?

אם לא הבנת עד עכשיו, אז גלית היא בוגרת שבט "נופר" להבים ( שיש לי הרבה להגיד על ראש השבט הקודם שלו )

והיא הייתה מרכזת הדרכה צעירה בשבט וגם הולכת בשנה הבאה לקומונת "תל כביר" לעשות שנת שרות. ממש להתגאות....

אני תוהה אם היית ציני או לא.

ממש ממש לא ! מה, כל כך קשה לך לקבל פירגון ?

אני מבין שלקח לך כל כך הרבה זמן להגיב, בגלל שהיית תקועה בלקרוא את המגילה שהשארתי לך ? או שאני מעריך את עצמי יותר מידי ?
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר