שאלה:

שאלה:

עד כמה הש"ש צריכים להיות מחוייבים למה שהקודמים להם עשו? זאת אומרת, אני מתכוונת בעיקר לקומונות של רעים (איך לא...) אבל לא רק.

הופה - שאלה כדורבנות !

מה את חושבת ?

מצד אחד, זה ממש חוסר יעילות משווע ל"המציא את הגלגל מחדש" כל פעם. מצד שני, למה להיות נעול על מה שאלה שלפנינו עשו ? בייחוד אם לא הכל "מתאים" לי ברמה האישית או לרעיונות שלי ושל הקומונה שלי ? נכון ששאלתי בדיוק את מה שרצית לשאול ? או. קיי. תעני לי ולעצמך ואני מבטיח להצטרף.....

ממש בוגר, ענית על שאלה באותה שאלה.

נועם. אני רואה שאתה עדיין כועס על הזהות שהדבקתי לך.

אני מקווה שכבר הבנת לכך שהתכוונתי לזה שהשיער שלך צבוע בבלונד זוהר. לגבי השאלה, אתה צודק. אבל אני בהחלט רוצה לשמוע את דעתכם בנושא, ולכן לא עניתי. נפגעת שוב ?? אגב, אם כבר הזכרת את זה, אז גם אתה עדיין לא ענית על השאלה שנשאלת !!!

מה את חושבת ?

מצד אחד, זה ממש חוסר יעילות משווע ל"המציא את הגלגל מחדש" כל פעם. מצד שני, למה להיות נעול על מה שאלה שלפנינו עשו ? בייחוד אם לא הכל "מתאים" לי ברמה האישית או לרעיונות שלי ושל הקומונה שלי ? נכון ששאלתי בדיוק את מה שרצית לשאול ? או. קיי. תעני לי ולעצמך ואני מבטיח להצטרף.....

יופי, שאלת בדיוק את מה שאני שאלתי. אז עכשיו כשנינו גילינו שאנחנו מדברים על אותו דבר...

העניין הוא, שלי יש כל מיני רעיונות לגבי מה שאני רוצה לעשות בשנת שירות שלי. דברים שאני אוהבת, וטובה בהם. רק מה, אם אני אהיה צריכה להמשיך להפעיל את כל הדברים ששמונה הקומונות לפני כבר עשו, לא יהיה לי זמן לעשות את הדברים שלי באופן אישי חשובים. נאמר, אם קיימות כבר 4 מועדוניות (סתם דוגמא) ולי בסדר העדיפויות מועדוניות זה לא כזה חשוב, אז באיזשהו מקום אני פוגעת במה שהקומונה לפני עשתה. לא? אני לא חושבת שלהמציא את הגלגל מחדש כל פעם זה טוב. השאלה היא, עד כמה יש לי (ולקומונה) מקום לשנות ולחדש. ועכשיו אני יכולה לקבל תשובה ממך?

שאלה:

עד כמה הש"ש צריכים להיות מחוייבים למה שהקודמים להם עשו? זאת אומרת, אני מתכוונת בעיקר לקומונות של רעים (איך לא...) אבל לא רק.

שאלה מצויינת....

ראי גם את שאלתי בקשר לשיבוצים. רלוונטי לאותו נושא. אלה שהולכים רואים את זה כהמשך מתחייב. אלה שבאים, מן הסתם, חושבים אחרת... בלי להכיר אותם. זה טבעי שכל אחד ירצה להתביע את חותמו, גם אם הוא בא לשנה.... קחי את זה לאן שאת מבינה....

יופי, שאלת בדיוק את מה שאני שאלתי. אז עכשיו כשנינו גילינו שאנחנו מדברים על אותו דבר...

העניין הוא, שלי יש כל מיני רעיונות לגבי מה שאני רוצה לעשות בשנת שירות שלי. דברים שאני אוהבת, וטובה בהם. רק מה, אם אני אהיה צריכה להמשיך להפעיל את כל הדברים ששמונה הקומונות לפני כבר עשו, לא יהיה לי זמן לעשות את הדברים שלי באופן אישי חשובים. נאמר, אם קיימות כבר 4 מועדוניות (סתם דוגמא) ולי בסדר העדיפויות מועדוניות זה לא כזה חשוב, אז באיזשהו מקום אני פוגעת במה שהקומונה לפני עשתה. לא? אני לא חושבת שלהמציא את הגלגל מחדש כל פעם זה טוב. השאלה היא, עד כמה יש לי (ולקומונה) מקום לשנות ולחדש. ועכשיו אני יכולה לקבל תשובה ממך?

כן, עכשיו את יכולה, אבל התשובה היא לא פשוטה :

הדרך היחידה לבחון את התשובה לשאלה שלך, היא לבדוק את היתרונות והחסרונות של האלטרנטיבות, אבל באופן הרחב של : כל הקומונה, השבט והשכונה. ולמה אני מתכוון : אני אתן לך דוגמא ששמעתי באחת הקומונות - בשיחת פתיחה עם החבר'ה ( באופקים במקרה הזה ) אחד מהש"שינים אמר שהשאיפה שלו זה להקים קבוצת ביסבול ( ספורט אמריקאי - למי שלא מכיר ) אשר תתחרה בכל הארץ. למה ביסבול ? שאלנו. כי הסיכוי להצלחה בביסבול היא גבוהה, בגלל מיעוט המשחקים בארץ, ובגלל שאני באופן אישי אוהב ביסבול, הוא ענה. עכשיו בואי ננתח את התשובה - קודם כל יש בה שני מרכיבים חיוביים מאד משמעותיים. הראשון - זהו הסיכוי לחוות הצלחה ( מושג שבטח כבר שמעת ). אם תקום קבוצת ביסבול באופקים, אז יהיה לה סיכוי להצליח ברמה הארצית, בגלל שאין הרבה קבוצות. השני - זהו פיתוח הפרט. מכיוון שהבחור אוהב ביסבול ומשחק ביסבול, אין ספק שיפתח את היכולות האישיות שלו בזה שהוא יאמן ( מה שלא עשה בעבר ) ובזה שהוא יתנסה בדבר חדש. עכשיו אני שואל אותך: מה הסיכוי להקים קבוצת ביסבול באופקים ? מה הסיכוי שאם תוקם קבוצה כזו, היא אמנם תצליח לחוות הצלחה ? מה הסיכוי שאם היא אמנם תקום ותחווה הצלחה, ששנה אחרי זה יבוא עוד מישהו שמוכן, רוצה ויודע לאמן בביסבול ? מצטער על הסיפור הארוך כל כך, אבל רציתי להבהיר נקודה חשובה אחת : בסוף, הדבר היחידי החשוב הוא שדברים קודם כל יעשו. אח"כ שהם יעשו בצורה המוצלחת ביותר האפשרית ובסוף שגם יהיה לזה המשך. הסיכוי שמישהו לפנייך לא חשב על כך הוא נמוך ולכן הסיכוי לזה שתבואי עם משהו חדש והוא יצליח וגם יהיה לו המשך הוא נמוך. קיים אבל נמוך. וחוץ מזה, תעשי כל מה שליבך מובילך לעשותו. אני בטוח שמהמקום שממנו את באה, תהיה לך התבונה והרגישות להבדיל בין עיקר לתפל, בין הצלחה לכישלון ובין מעניין לממש ממש לא. בהצלחה.

הגבתי כבר למעלה, אין לי כוח לחזור על זה שוב...

לדעתי התשובה היא מאד פשוטה (לפחות על הנייר)

קודם כל אני חושב שאם יש משהו שהש.ש רוצה לעשות שווה שהוא יעשה את זה במינון נכון(קטן) בשביל ההרגשה העצמית, זה יעלה את היעילות שלו גם בתחומי עבודה אחרים... חוץ מזה בקשר להמשכיות, אני מציע שתתני לזה בדיוק את אותה החשיבות שאת רוצה שהקומונה הבאה תתן לזה. אני בחודשים הראשונים התבכינתי על מה שהורישו לנו ועכשיו לצערי אני חושב שאני יעשה אותו דבר... בהצלחה!!! אני חייב להוסיף הצעה תבקשי מהחבריי קומונה שלך להשתדרג ולהגיע לפורום גם אחרת יווצרו ביניכם פערים שיהיה קשה לגשר עליהם. כמובן מומלץ לכל הש.ש

אבל זאת בדיוק הבעייתיות.

מבחינתך, אין דבר יותר הגיוני מאשר שהקומונה החדשה תמשיך את הדברים שאתם והקומונות שלפניכם התחילו. אבל הדברים האלו הם פועל יוצא של התפיסה שלכם את תפקיד הקומונה בקהילה. הדברים שבהם אתם האמנתם שיש להתמקד, לשנות, לחנך, להשפיע... כמו שכבר ציינתי, אין לי שום התנגדות עקרונית להמשכיות, ואני מודעת לחשיבות שלה. יחד עם זאת, כל קומונה צריכה להבין שלקומונה החדשה צריכה להיות מלוא הזכות להגדיר את סדרי העדיפויות שלה, מבלי להיות כבולה לאלף ואחד גורמים אחרים.ולכן השאלהשלי,ניסתה להבין האם קיימת איזושהי מחוייבות, או שהכל עניין של השקפה.

נועם. אני רואה שאתה עדיין כועס על הזהות שהדבקתי לך.

אני מקווה שכבר הבנת לכך שהתכוונתי לזה שהשיער שלך צבוע בבלונד זוהר. לגבי השאלה, אתה צודק. אבל אני בהחלט רוצה לשמוע את דעתכם בנושא, ולכן לא עניתי. נפגעת שוב ?? אגב, אם כבר הזכרת את זה, אז גם אתה עדיין לא ענית על השאלה שנשאלת !!!

והתשבוה שלי שלאלה היא: מה לעזאזעל הקשר ביני לבין שנת שירות תעשו מה שבראש שלכם. אני פה לעזור אם אתם צריכים

וברצינו גלית אני מאמין שתלוי במהות התליך עצמו ובאיזשה שלב הוא נמצא לפי זה תצטרכי להחליט באיזה את ממשיכה ובאיזה לא אבל תהליך שנמצא כבר באמצע למרות שאת לא מאמינה בו תצטרכי למשיך בו כי זה לא פייר לגבי האוכלוסיה לעזוב תהליך כזה באמצע
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר