טוב, הצילו.

טוב, הצילו.

יעל. שבט "במדבר" הנהגת דרום. יצאתי ל"שבת" שמיניות. הייתי נעולה על פנימיות (שזה לא משהו חיובי בכלל) וממש הדליק אותי גרעין במדבר. גם העשיה וגם היוזמה, האוירה בגרעין ומליון דברים. אבל יש בעיה ממש גדולה. אני גרה בעומר, והקומונה היא בב"ש (5 דקות נסיעה מהבית) עכשיו אחת המטרות של שנת שירות מבחינתי היא להתרחק. וזה פשוט לא מאפשר. זה בעצם לעשות שנת שירות חמש דקות מהבית (רק מבחינת מיקום, לא מבחינת ההתעסקות והעשיה) לא רק שזה להישאר בהנהגה (מה שלא רציתי לעשות, אבל לא מה שבאמת מפריע לי) זה להישאר בבית. מה לעשות? פנימיות? במדבר? הצילו.

אכן דילמה כבדת משקל....

השאלה של קל"ב או לא בש"ש היא שאלה חשובה, אבל לדעתי לא הכי קריטית. אומנם זה שאת קרובה לבית זה אפקט אחר, אבל לא כ"כ רע. תחשבי- כשחברים שלך ייסעו שעות כדי להגיע הביתה, את תוך 5 דקות בבית. מצד שני, אם את רוצה לסוע 5 שעות הביתה, אז זה בעייתי...... את יכולה ליצור מערכת של חוקים עם הבית, שאומרת מתי מבקרים ומתי לא, ואיך כן ליצור את ההרגשה של "רחוק" למרות שאת 5 דק' מהבית. זה לא פשוט, אבל אפשרי. לדעתי אין טעם לפסול גרעין רק כי הוא קרוב. ואם בכל זאת החלטת לפסול את "במדבר" כי הוא קרוב, חשבת על מרל"צ? יום טוב, יואב פיקל, בוגר מרל"צ י"ב, OCCA

ליעל

אהלןיעל! קוראים לי יניב, בוגר קומונה ב' של במדבר. הבעיה שלך בכלל לא גדולה. אני עבדתי בח'ירבת אל-ווטן (שגם כן נמצא 5 דקות נסיעה מעומר) אבל סביר להניח שרבים מתושבי עומר לא שמעו ובטח שלא היו במקום מעולם. חלק גדול ממטרות הגרעין הינם שילוב האוכלוסיה היהודית והערבית בנגב (עבודה ביחד, היכרות אחד עם השני) ואפילו יהיה זה משמעותי עוד יותר אם דווקא את, בוגרת הנהגת דרום (ו-5 דק' מהבית) תחליט לבוא לגרעין במדבר. אני בעצמי בוגר שבט "נוה מגן" (ברמת השרון) וכיום אני משתתף בנח"ל ש"ש בדרום תל אביב (גם כן 5 דק נסיעה מהבית). גם אותי זה מאוד הפחיד בהתחלה אבל יש בזה גם הרבה דברים מאוד חיוביים, לדוגמא, זה באמת השילוב הגדול ביותר של התנדבות בחיים האמיתיים. את צריכה לבחור לעצמך מה יותר משמעותי: החיים המנותקים, הריחוק מהבית ה"לגור לבד" או עשיה שונה עם האוכלוסיה איתה גרעין במדבר עובד אשר אמנם קרובה לבית אך שונה מאוד מעומר וב"ש. נ.ב. לא יזיק לחשוב גם על המרל"צ... יניב טייטל - בוגר גרעין במדבר

טוב, הצילו.

יעל. שבט "במדבר" הנהגת דרום. יצאתי ל"שבת" שמיניות. הייתי נעולה על פנימיות (שזה לא משהו חיובי בכלל) וממש הדליק אותי גרעין במדבר. גם העשיה וגם היוזמה, האוירה בגרעין ומליון דברים. אבל יש בעיה ממש גדולה. אני גרה בעומר, והקומונה היא בב"ש (5 דקות נסיעה מהבית) עכשיו אחת המטרות של שנת שירות מבחינתי היא להתרחק. וזה פשוט לא מאפשר. זה בעצם לעשות שנת שירות חמש דקות מהבית (רק מבחינת מיקום, לא מבחינת ההתעסקות והעשיה) לא רק שזה להישאר בהנהגה (מה שלא רציתי לעשות, אבל לא מה שבאמת מפריע לי) זה להישאר בבית. מה לעשות? פנימיות? במדבר? הצילו.

יעל,

אני חושבת שהבעיה העיקרית פה טמונה בעובדה שיהיה לך יותר קשה להיות 5 דקות מהבית, ולא דוקא יותר קל.. תמיד כשאנחנו מנסים לתכנן ישיבות קומונה באיזור המרכז (ומשם רוב הגרעין בא) יש את הקושי בלהיות שם, בלי להיות בבית.. אבל אולי זה מחיר ששווה לשלם בשביל לעשות משהו שבאמת מעניין אותך וממצה אותך - ובסופו של דבר, לדעתי, זאת המטרה האמיתית של השנת שירות. חוץ מזה, את מדברת על "להישאר בבית" ואני באמת חושבת שההרגשה פה היא לגמרי שונה - זה לא באמת להיות בבית כי את שקועה באווירת העשייה וחיי הקומונה.. בכל מקרה יש לך עוד זמן להחליט, תקחי את הזמן ופשוט תנסי לראות איפה את רואה את עצמך יותר ומה יותר מעניין אותך.. אם יש לך עוד שאלות על הגרעין את מוזמנת להתקשר 052-4471045

כיוון חדש ?! המדבר הצפוני

בגדול אני חושב שלא צריך ליסוע יותר מ 5 דקות מהבית כדי לגלות עולם חדש. לתרום ולהיות משמעותי.יחד עם זאת, את הרעיון העומד בבסיס גרעין "במדבר" אפשר ליישם כמעט בכל מקום בארץ. בקרב התושבים הבדואים בגליל ובכפרים הערביים המוזנחים במשולש ועוד. נקודה למחשבה... אולי אם יהיו מספיק מתעניינים ואם הם יהיו עם יוזמה, חזון והרבה סבלנות ונחישות (כי זה לא יהיה קל)תצליחו לגייס מספיק חבר'ה לשתי קומונות של "במדבר" אחת במדבר והשנייה במדבריות הקיפוח של הבדואים והאזרחים הערבים בצפון.

יעל

הי אני גל אני בוגר ש"ש- בהתחלה חשבתי לעשות ש"ש ברעים/מרל"צ אבל מהר מאוד הבנתי שאני מריךלהגיע לפנימיות!!!! אני יכול להגיד לך שהייתה לי שנה מדהימה!!!!!!! השנה הכי טובה שלי שבה הרגשתי שאני באמת משפיע על מישהו ועוזר-מישהו (יותר נכון מישהם) שממש צריכים את זה- ואם כבר רצית פנימיות אני לא צריך לספר לך עליהם! רק שזה המקום להשפעי ולשנות משהו במישהו!!!!! אני לא חושב שהיתה יכולה להיות לי שנה כל כך טובה כמו שהייתה לי במקום אחר! אני ממליץ לך לחשוב עם עצמך מה אתץ רוצה להשיג בשנה הזו- ומה את רוצה לעשות מעבר ללתרום ולהשפיע- אלא על מי? איך להשפיע? ומה לעשות איתם מה יש לך לתת... בכל אופן שיהיה לך המון בהצלחה בהשך הדרך בכל דרך שתלכי-העיקר שתעשי שנת שירות!!! חזקי ואמצי גל שפון קומונת (פנימיית) בויאר (א') נ.ב-יש לךמהשבט כמה בגרעין פנימיות הנוכחי כמו איה שבבויאר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר