מתלבטים לגבי הסמינר? תרשו לי להוסיף לבלבול

אני רוצה להזמין אתכם לפתוח קצת את הראש, ולבוא להקים ביחד משהו חדש. משהו קצת שונה. השנה מזמינה אתכם העיר ירושלים להצטרף לגרעין חדש וייחודי, שימוקם בעיר ירושלים ויעסוק ב... מה שתרצו. מה זאת אומרת? זאת אומרת, שמי שירצה (ויתאים) ירכז שבטים בהנהגה; מי שתרצה תקים משחקייה; מי שתרצה תעבוד עם נוער מנותק; מי שירצה יעבוד עם אוכלוסיות עולים; מי שירצה, ישלב עבודה לפרנסתו ולפרנסת הגרעין במשימות שלו. הרעיון הוא ליצור קבוצה של 15-30 לחבר'ה, שיגורו כולם יחד. נכון מאד! לא 6-8 בקומונה, אלא קבוצה גדולה ביחד, שתיכנס לשכונה ותראה נוכחות משמעותית, שתיכנס לעיר ותיצור רוח חדשה. קבוצה שתחיה יחד, תעבוד ביחד ולחוד, ותחשוב ביחד על המשך הדרך גם אחרי שנת-השירות. איך בדיוק זה ייראה, יהיה תלוי בעיקר בכם - בינתיים, אני מזמין אתכם להצטרף אלי בסמינר הקרוב, ב-23-24, לחשוב ביחד ולהקים משהו חדש, משהו שיהיה באמת שלכם. אז קדימה, תגידו להנהגות שלכם שאתם יוצאים לסמינר במגזר כפר הש"שים - כי כפר אחד קטן יכול לשנות את העולם. לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר איתי, בטלפון 052-3833233 צום קל, גמר חתימה טובה ושנת שמינית הכי טובה בעולם, רועי

כפר הש"שינים נולד...שוב

שמיניסט שלא קולט כמה הרעיון הזה הוא ענק...אין לי מה להגיד עליו. שנת שירות כזאת עוד לא הייתה זה להיות חלוץ בכל מובן המילה אם הייתי בגילכם לא הייתי חושב פעמיים. בעצם אולי כן הייתי חושב פעמיים, אולי אפילו יותר מפעמיים אבל בטוח בודק את האפשרות. חבר'ה מי שמכיר את רועי יודע שאת כפר הש"שינים הראשון בישראל הוא יקים.הכל שאלה של זמן. אז נכון שהוא מנסה לגלגל את הרעיון הזה כבר כמה שנים וזה עוד לא קרה. אבל זה בגלל שרועי נגד פרסום. הוא רוצה שהיוזמה, והלהט יבוא מכם...השכב"ג ולא שזקנים כמונו ימשכו אתכם ליזום. הוא צודק !!! בהצלחה

רוח חדשה ואידיאולוגיה

שלום לכולם, אני בוגרת של גרעין אנ"ת קומונה א'. מתוך נסיון של הקמת גרעין חדש בתנועה אפשר לזהות קושי שהיה אצלנו ויש לי הרגשה שיתעורר גם פה. התלהבות ומוטיווציה מגיעים בתחילת השנה (כפי שכולנו יודעים) ובשביל לשמור על פעילות שוטפת ורצון להמשיך צריך משהו שיחזיק את האנשים. שנת שירות זה קשה ואם אין לך משהו שאתה מאמין בו ובאמת חושב שיש לו מטרה ראוייה לרוב אין סיבה להשמיך. אני מבינה שמה שעומד עכשיו כאידיאוליגה "אני מאמין" של הגרעין הוא תרומה לחברה באופן כלליוראיית התרומה הזו כדרך חיים. זה מצב מאוד דומה להתחלה של גרעין אנ"ת ולפעמים, יותר נכון לרוב, זה לא מספיק. צריך להתמקד ולהחליט על דרך ומטרה כי בלעדיהן "רוח חדשה" דועכת מהר. שיהיה בהצלחה הילה

כפר הש"שינים נולד...שוב

שמיניסט שלא קולט כמה הרעיון הזה הוא ענק...אין לי מה להגיד עליו. שנת שירות כזאת עוד לא הייתה זה להיות חלוץ בכל מובן המילה אם הייתי בגילכם לא הייתי חושב פעמיים. בעצם אולי כן הייתי חושב פעמיים, אולי אפילו יותר מפעמיים אבל בטוח בודק את האפשרות. חבר'ה מי שמכיר את רועי יודע שאת כפר הש"שינים הראשון בישראל הוא יקים.הכל שאלה של זמן. אז נכון שהוא מנסה לגלגל את הרעיון הזה כבר כמה שנים וזה עוד לא קרה. אבל זה בגלל שרועי נגד פרסום. הוא רוצה שהיוזמה, והלהט יבוא מכם...השכב"ג ולא שזקנים כמונו ימשכו אתכם ליזום. הוא צודק !!! בהצלחה

שאלה..

שלום, אני גל, שמינסטית בהנהגת דרום. ורציתי לשאול, הרעיון הוא להכניס לתודעה ש"יש צופים" או פשוט לבוא ולפעול כשנת שירות בלי שום קשר לצופים? בלי הייצוגיות של החאקי כל הזמן? פשוט שנת שירות על אזרחי, רגיל ? מה המטרה מאחורי כל זה?

מתלבטים לגבי הסמינר? תרשו לי להוסיף לבלבול

אני רוצה להזמין אתכם לפתוח קצת את הראש, ולבוא להקים ביחד משהו חדש. משהו קצת שונה. השנה מזמינה אתכם העיר ירושלים להצטרף לגרעין חדש וייחודי, שימוקם בעיר ירושלים ויעסוק ב... מה שתרצו. מה זאת אומרת? זאת אומרת, שמי שירצה (ויתאים) ירכז שבטים בהנהגה; מי שתרצה תקים משחקייה; מי שתרצה תעבוד עם נוער מנותק; מי שירצה יעבוד עם אוכלוסיות עולים; מי שירצה, ישלב עבודה לפרנסתו ולפרנסת הגרעין במשימות שלו. הרעיון הוא ליצור קבוצה של 15-30 לחבר'ה, שיגורו כולם יחד. נכון מאד! לא 6-8 בקומונה, אלא קבוצה גדולה ביחד, שתיכנס לשכונה ותראה נוכחות משמעותית, שתיכנס לעיר ותיצור רוח חדשה. קבוצה שתחיה יחד, תעבוד ביחד ולחוד, ותחשוב ביחד על המשך הדרך גם אחרי שנת-השירות. איך בדיוק זה ייראה, יהיה תלוי בעיקר בכם - בינתיים, אני מזמין אתכם להצטרף אלי בסמינר הקרוב, ב-23-24, לחשוב ביחד ולהקים משהו חדש, משהו שיהיה באמת שלכם. אז קדימה, תגידו להנהגות שלכם שאתם יוצאים לסמינר במגזר כפר הש"שים - כי כפר אחד קטן יכול לשנות את העולם. לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר איתי, בטלפון 052-3833233 צום קל, גמר חתימה טובה ושנת שמינית הכי טובה בעולם, רועי

כל הכבוד

אהלן, רועי אני רוצה להגיד לך כל הכבוד על היוזמה! אני מקווה שיצליח לך... וואלה אם לא הייתי מתגייס באפריל הייתי מצטרף... שיהיה בהצלחה! עדי רוזנפריד, בוגר שבט "עמית" , שוהם

שאלה..

שלום, אני גל, שמינסטית בהנהגת דרום. ורציתי לשאול, הרעיון הוא להכניס לתודעה ש"יש צופים" או פשוט לבוא ולפעול כשנת שירות בלי שום קשר לצופים? בלי הייצוגיות של החאקי כל הזמן? פשוט שנת שירות על אזרחי, רגיל ? מה המטרה מאחורי כל זה?

תשובה - לפחות חלקית

שלום גל. לכפר הש"שים יהיה קשר לצופים, קודם כל מפני שחלק מחברי הגרעין ירכזו שבטים בהנהגה. חוץ מזה, הרבה יהיה תלוי בכם - היתרון הגדול ביותר של קומונה ראשונה הוא, שהיא זוכה לקבוע הרבה מהמאפיינים של הגרעין - אם תרגישו שנכון להסתובב באופן קבוע בחאקי, ולהראות לכל ירושלים שיש כאן צופים, אז זה מה שיהיה. אם תחליטו שזה יהיה רק במקומות מסוימים, אז זה יהיה כך. זה מאד מאד פתוח. אז מה לא פתוח? או מהם הדברים שצריכים להיות ברורים? הדבר החשוב ביותר, הוא אמונה שלכם בנכונות של הדרך ובחשיבות של העשייה. מתוך זה צומחים כל הדברים. מעבר לזה, עוד נעבוד ביחד בסמינרים על דרך ההתייחסות לשנת-שירות, לקהילה בה נמצאים ועוד המון דברים. כרגע, מה שחשוב זה הרבה רצון, והתלהבות מהקמה של משהו חדש, שיכולה להיות לו השפעה משמעותית על דרך ההמשך של התנועה. מקווה שזה לא יותר מדי, ולא פחות מדי. רועי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר