שבת שמיניות במרל"צ

שמיניסטים... מחפשים שנה של אתגרים? שנה מעניינת ושונה? שנה בלתי שגרתית? שנה שבה השמיים הם הגבול? (וגם זה לא תמיד...) בואו לשבת שמיניות במרל"צ ב-23-24.10, כדי להכיר את ה-מקום לעשות בו שנת שירות...! ו-חוץ מהשבת שמיניות, למי שלא התאים, לא הסתדר, העדיף לבדוק מגזר אחר, יש עוד הזדמנות, שבת מרל"צ מ-ט-ו-ר-פ-ת בחוות הצופים ב4-5.11...! *כדאי לכם להירשם מ-ע-כ-ש-י-ו! מספר המקומות מוגבל (-:! לפרטים 052-3692513, גרעין י"ג. נ.ב. פוזנר, אימצתי לך את האייקון בהודעה...

שאלה....

המ קורה לאנשים הדתיים שבינינו שחושבים בכיוון של המרל"צ? האם זה אפשרי בכלל? כלומר, לשבת אנחנו בטוח לא נוכל לבוא....

תשובה

בקשר לעניין דתיים ומרל"צ: הנקודה היא בעייתית מאוד לצערי. הדרכות רבות מתבצעות בשבתות כי זה הזמן הכי נוח לשבטים וככה נוצר מצב שדווקא ימי שבת הופכים לימים הכי מבוקשים ולחוצים בלוח השנה של המרל"צ. אני ממש מצטער להגיד אבל עניין שמירת שבת במרל"צ לא כ"כ יצליח, אני בטוח שתצליח\י למצוא את מקומך בגרעין אחר. שנה טובה!

אם רוצים אין זו אגדה!

לדעתי זה דווקא יכול להיות מעניין ומאוד מפתח - לך ולשאר הגרעין העתידי שיהיה... שווה לבדוק את האופציה ולנסות דווקא כן לצאת לשנת שירות במרל"צ למרות שמירת הדת... אולי עכשיו יש פעילות רבה מאוד בסופי שבוע - אבל הכל אפשרי במרל"צ אם רוצים בכך ולא תהיה לך שום בעיה לארגן הדרכות וימי פעילות רבים גם במהלך השבוע... (זה לא שבמהלך השבוע נחים ועובדים רק בסופי שבוע... במרל"צ פשוט אין מנוחה...) כל גרעין קובע לו בדרך כלל יום אחד (או יומיים) של חופש - יום גרעין - יום ללא הדרכות... אז במקרה של הגרעין שלי זה היה ימים שני ושלישי - בשנה הבאה זה יכול להיות שישי-שבת... לא צריכה להיות עם זה בעיה... * ואסף, אם החלטת להשתמש בסמל - תשתמש בו בכל ההודעות - אל תחפף... ;-)

אתה יודע מה...א

דור, יכול מאוד להיות שאתה צודק. מה שאני אומר הוא שזה אפשרי לעשות כזה דבר ולעבור לשמור שבת במרל"צ, אבל לפני זה צריך לשנות כמה סדרי עולם בתנועה. מהדוגמא הכי קטנה: המיונים למרל"צ הם בשישי-שבת. זה צריך להתחיל מהרמה הקטנה הזו עד לרמת ימי גרעין. מה שאני אומר שזה יהיה קשה מאוד.

אבל זה לא צריך לעצור בעדם...

אם רוצים אין זו אגדה!

לדעתי זה דווקא יכול להיות מעניין ומאוד מפתח - לך ולשאר הגרעין העתידי שיהיה... שווה לבדוק את האופציה ולנסות דווקא כן לצאת לשנת שירות במרל"צ למרות שמירת הדת... אולי עכשיו יש פעילות רבה מאוד בסופי שבוע - אבל הכל אפשרי במרל"צ אם רוצים בכך ולא תהיה לך שום בעיה לארגן הדרכות וימי פעילות רבים גם במהלך השבוע... (זה לא שבמהלך השבוע נחים ועובדים רק בסופי שבוע... במרל"צ פשוט אין מנוחה...) כל גרעין קובע לו בדרך כלל יום אחד (או יומיים) של חופש - יום גרעין - יום ללא הדרכות... אז במקרה של הגרעין שלי זה היה ימים שני ושלישי - בשנה הבאה זה יכול להיות שישי-שבת... לא צריכה להיות עם זה בעיה... * ואסף, אם החלטת להשתמש בסמל - תשתמש בו בכל ההודעות - אל תחפף... ;-)

אולי זה אפשרי

ששאר חברי הקומונה שלא שומרים שבת יצאו להדריך בשבת, או שהם חייבים גם לשמור כדי לכבד חבר מרל"צ ששומר שבת? חח צריך לתפוס איזה רב שיקבע...:)

דור...

אני באמת חושבת שצריך לבדוק אם זה אפשרי... זה לא הוגן לסגור אופציות לאנשים רק בגלל שהם שומרי תורה ומצוות... בכל מקרה תודה על התמיכה... עפרה (שבט אלון, ירושלים) נ.ב. ד"ש לח'ברה מהגרעין....

עפרה שלום

אני מחזקת את ידייך. ניתן בהחלט (ואעשה זאת בשמחה) ליצור גרעין מרל"צ שחלק מחבריו שומרי מצוות וחלק לא. התנאי הוא שחברי הגרעין מכבדים איש את אמונותיו של השני ומתמודדים עם ההשלכות (עניין שקורה בכל מקרה בכל שנת שירות ובכל קומונה). כל הדברים הטכניים ניתנים לפתרון. כולם. זה רק עניין של רצון. לכבוד יהיה לי אם תרצי להיות חלק בגרעין הבא. אם תהיי מועמדת ותתקבלי כאחת מעד שישה חברי הגרעין, אשמח למצוא יחד איתך ועם הגרעין פתרונות להכל. בברכה ושנה טובה, מיכל חנניה רכזת הדרכה המרכז הארצי לצופיות

תודה רבה!

אבל מה עושים כדי להתמיין לגרעין? הרי לשבת שמיניות אני (ועוד כמוני...) בוודאי שלא יכולים להגיע... שנה טובה! עפרה

להתמיין

א. הכי מוצלח זה אם תרימי אליי טלפון ונדבר. ב. שבת השמיניות הראשונה מתקיימת ב- 23-24/10 . ימים ראשון ושני. נדמה לי שאין בעיה להגיע. ג. סמינר הערכה מתקיים איפהשהוא לקראת פברואר, אם אני לא טועה. שוב, פתרונות טכניים ניתן תמיד למצוא. בואי נדבר. להתראות בינתיים, מיכל.

דור...

אני באמת חושבת שצריך לבדוק אם זה אפשרי... זה לא הוגן לסגור אופציות לאנשים רק בגלל שהם שומרי תורה ומצוות... בכל מקרה תודה על התמיכה... עפרה (שבט אלון, ירושלים) נ.ב. ד"ש לח'ברה מהגרעין....

דרך המשך והעדה

הי עפרה. כמו שאת יודעת, שאלת דרך ההמשך בתנועה ועדת הצופים היא שאלה מורכבת, שלא קשורה במרל"צ בלבד. אני מציע, שכל מי שרוצה מהעדה לצאת לדרך המשך בתנועה ייצור קשר איתי או עם הראלי, ונראה איך יוצרים את המסגרות המתאימות ביותר לכם ולתנועה - אם בשילוב ואם בנפרד. חוץ מזה, שלפחות לטעמי, את התכנים של המרל"צ אפשר להכניס גם בהרבה מסגרות דרך המשך אחרות, כך שיש כאן גם מקום למשחק. המשך שנה טובה ומשובחת, רועי

אולי פשוט שיעלו רעיון של פתיחת הדרכות מיוחדות לדתיים, באמצע השבוע...

תודה רבה!

אבל מה עושים כדי להתמיין לגרעין? הרי לשבת שמיניות אני (ועוד כמוני...) בוודאי שלא יכולים להגיע... שנה טובה! עפרה

איך מתמיינים

עפרה, בנוסף למה שכתבה מיכל אני רוצה לתת גם את הטלפון שלי לכל שאלה שיש לך, אשמח לענות מתי שתרצי (קחי בחשבון שאנחנו בקורס צופיות תנועתי ב-18-21/10, זה עלול להיות טיפה בעייתי). 050-7803904, אסף, גרעין י"ג. כמו שנכתב פה מעליי אפשר וכדאי למצוא פתרון כדי שעניין הדת לא יהווה את הגורם שימנע ממך להגיע למרל"צ, אם אני נשמע מעט דו-משמעי זה רק בגלל שאחרי מחשבה ארוכה הגעתי למסקנה שבלתי אפשרי והמרל"צ עוד לא נפגשו. חג שמח!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דרך המשך
בחר
בחר