איבחון בשרות הפסיכולוגי

הבן שלי בן 4 וחצי אובחן ילד עם אינטילגנציה גבוהה אבל קשיים במוטוריקה עדינה, בדיבור וקשיים רגשיים. הציעו לי גן שפתי )במקום גן חובה(. השאלה שלי מה זה גן שפתי והאן יש שם ילדים נורמלים , שלא יבלמו את ההתתפתחות של הילד שלי.

גן שפתי

שלום לך! קראתי את המכתב שלך לגבי בנך ולפי מה שאני יודעת גן שפתי הוא מינוח אחר לגן טיפולי. ברור שהילדים שמגיעים אליו הם בעלי בעיות בתחומים שציינת ולכן אי אפשר לקרוא לו "גן רגיל". היתרון בכך הוא לדעתי שבגן שכזה הילד מקבל את העזרה לה הוא זקוק - קלינאית תקשורות, התעמלות לא תחרותית כמו בגן "רגיל" אלא עם דגש על פיתוח המיומנויות המוטוריות שאותן הוא חייב להמשך דרכו. לפי ידיעתי בגן שכזה מספר הילדים קטן יותר כך שכל ילד יוכל לקבל את תשומת הלב אשר לה הוא זקו. הבנתי שלילדך ישנה בעיה בקשרים חברתיים - תני לי לאמר לך מנסיון שבגן "רגיל" זה כמו מלחמה - מאוד קשה גם לילד סופר חברותי להשתלב ולהבין את המארג החברתי שיש בגן. חברויות קמות ונופלות כמו מגדל קלפים דבר שגורם להרבה כאב ותיסכול אצל הילד. אני מקווה שקצת עזרתי לך, וכמובן מאחלת לך ולבנך המון הצלחה באשר תבחרו. ביי

אין לו בעיות חברתיות

הבעיה שלי זה התדמית ל "גן טיפולי" שיש. הבן שלי הוא נורמלי לחלוטין, והקוגניציה שלו אובחנה כמרשימה כתקינה בנורמל. הוא צריל קלינאית תקשורת וריפוי בעיסוק. השאלה שלי זה התדמית לגן טיפולי ומה אם הילדים ה"אחרים" שם......????

המשך למכתבי

היי רותי! הבנתי שמאוד מפחיד אותך להכניס את הילד לגן שכזה. אני חושבת שתמיד עדיף לחשוב על צרכי הילד ואיזה מרום יכול לקדם אותו הכי טוב, הכי בטוח והכייעיל. הייתי מציעה לך לברר בעירייה היכן שאת גרה, איפה יש גן שפתי בעירך, ללכת לשם מספר פעמים בשעות שונות, להסתכל, לשוחח עם הגננת, הסייעות, להתרשם ממה שקורה שם לא להתבייש לשאול שאלות אם צריך. דבר נוסף לדעתי חשוב לקחת את הילד לפסיכולוג אשר יוכל לנסות ולקבוע איזו השפעה תהיה על הילד במידה וילך לגן "רגיל". האם זה יכול לתרום לו ולעודד אותו להתקדם או שאולי זה רק יפחיד אותו ויגרום לו לתסכולים רבים. אולי יש מקום להכניסו (לאחר התיעצות עם גורם מוסמך) לגן "רגיל" כאשר בד בבד הילד יקבל את הטיפולים הדרושים לו כגון - קלינאית תקשורת, פסיכולוג, ריפוי בעיסוק וכיוב'. מקווה שתרמתי משהו. ביי ביי

גן שפתי ועוד

שלום לך אני מבינה את ההתלבטות ואת הסטיגמה ממנה את פוחדת, אבל בגן שפתי נמצאים ילדים בעלי אינטלגנציה רגילה שלהם בעיות בשפה והדיבור ו/או קשיים חברתיים והם מקבלים שם טיפול מרוכז שחלקו יחידני וחלקו משותף וזה המקום הנכון שיוכל לקדם את ילדך הכי טוב. בדרך זו תוכלי לעזור לילדך להתקדם ובמשך הזמן הוא יוכל להשתלב בבית הספר עם פחות בעיות. מאחלת לך כל טוב ובהצלחה

השאלה מי יהיו החברים שלו.....

אם יהיו שם ילדים שיורידו אם למטה או יבלמו את ההתפתחות שלו אז מה אני צריכה את זה?????? בכל מקרה יש לו ריפוי בעיסור וקלינאית תקשורת פעם בשבוע. בכל זאת תודה על העידוד... והתמיכה שלך.

גן שפתי

אייך אני מוצאת אם יש גן כזה באיזור המגורים שלי?

איבחון בשרות הפסיכולוגי

הבן שלי בן 4 וחצי אובחן ילד עם אינטילגנציה גבוהה אבל קשיים במוטוריקה עדינה, בדיבור וקשיים רגשיים. הציעו לי גן שפתי )במקום גן חובה(. השאלה שלי מה זה גן שפתי והאן יש שם ילדים נורמלים , שלא יבלמו את ההתתפתחות של הילד שלי.

שלום לך.

קראתי את המכתב שלך ואני רוצה לספר לך משהו, הבן שלי הוא בגן טיפולי שפתי והוא פורח שם ומצוין לו שם. ההתפתחות שלו תקינה ובכלל, החברים שלו תקינים לחלוטין ואל תחששי, זה לא יבלום אותו אלא להפך הוא יפרח שם. גם לשלומי שלי היה עיכוב בשפה, הוא מקבל את כל הדברים הדרושים לו, זה במקום הטיפול פעם בשבוע הוא מקבל את זה שלושה פעמים בשבוע ועם צוות מקסים. אם את תסרבי להמלצה זו תהיה בכיה לדורות, הילד לא יסתדר בבית הספר, ואת תשאלי את עצמך למה לא עשית את זה. הרבה נלחמות להכניס את בנם\ בתם לשם, אני נלחמתי עד שקיבלתי. אם תרשמי אותו לשם בכל זאת הכל יסתדר לו בכיתה א'. זה לא נורא כל כך אם יכנס לגן לימודי לאחר מכן, כיוון ששם יתנו לו את הכלים איך ללמוד ואיך לפתח את החוש למילוי הוראות, ואת הבשלות לכיתה א'. אם לא תעשי את מה שהציעו לך הילד שלך יהיה ללא צדק בכיתות טיפוליות כל חייו. חבל, לכי לפי ההמלצה שלהם, תראי שלא תצטערי.

רציתי להוסיף.

בגן השפתי הוא מקבל גן מוזיקלי, גם גן מדעי, וגם כן חוג דרמה וריתמוסיקה, אם יש לילד add הם לא נותנים רייטלין אלא מתמודדים עם הילד ומרגיעים אותו ועוזרים לו במה שדרוש לו. אבל את חייבת לשתף פעולה עם הצוות ולעבוד איתו בבית, במקביל. הילד שלך לא ירגיש שייך לגן הרגיל בצורה זו או אחרת כי הוא תמיד יפגר אחריהם בחומר הנלמד בגן וירגיש שהוא שונה מהם וזה יוריד לו מהבטחון ולא יוסיף לו. עדיף שתלכי לפי המלצתם זה הכי טוב לילד. שתראי אותו שם, תראי שכל חששותייך יפוגו.

מצטערת שאני נודניקית, אבל הדוא"ל שלי הוא nirat28@walla.com אם תרצי להתייעץ או לדבר איתי כל כל נושא שבעולם שקשור לילד, כי יש לנו נושא משותף אני פה. יש לי עוד דואר. בהוט מייל. chavatanami29@hotmial.com אשמח לשתף אותך בהתקדמותו של בני לאחר ששמתי אותו בגן שפתי אוכל לשוחח עמך בטלפון על כך כדי להרגיע אותך סופית לגבי הענין.

גן שפתי

את תראי התקדמות כבר בהתחלה. אין לך ממה לחשוש .בגנים שפתיים אין בד"כ ילדים בעלי פיגור אלא ילדים עם קשיים כמו לבנך. המון בהצלחה

גן שפתי

אייך אני מוצאת אם יש גן כזה באיזור המגורים שלי?

גשי לעיריה, שם ידריכו אותך.

הנה השלבים. א. את פונה לגננת הנוכחית של הילד, לוקחת מכתב שמסביר את מצבו של ילדך, ולמה פניתם לשירות הפסיכולוגי. ב. לוקחת את המכתב, פונה לעיריה ומספרת לאחראית על החינוך המיוחד, שתקבע ועדת השמה לבנך. ג. תביאי את הילד איתך שאת באה לשם, ותבקשי שההמלצה תיושם, כי: *עוד מעט כיתה א' ואת חוששת שהוא לא ישתלב עקב בעיותיו הקלות לכאורה. * צייני ששמעת שככל שמטפלים בבעיות במסגרת הגן הדברים מסתדרים יותר טוב. תתעקשי על כך ותחשבי שטובת ילדך היא מעל לכל. בהצלחה

איבחון בשרות הפסיכולוגי

גם הבן שלי בעל קשיים רגשיים-מה עושים ?

לפני כשלוש שנים בערך אבחנו כי משהו לא תקין עם בנינו הבכור (כיום בכיתה א'). בדקנו כל דבר אפשרי, הפרעות קשב וריכוז העברנו אותו גן וכד'... לבסוף גורמים מיקצועיים קבעו כי יש לו בעיות רגשיות, כרגע אנו בטיפול פסיכולוגי, אך עדיין לא יודעים כיצד לטפל בו ולהתנהג איתו. עם כל הכבוד לפסיכולוגית אנו חושבים כי "אין כמו בעל ניסיון" נציין כי כל יום שעובר יש לו שיפור בנושא החברתי,משמעתי וכד' , מדובר על ילד נבון-עד כמה שאנו אוביקטיבים, היש למישהו המלצות או ילד עם בעיה דומה ?

שלום לך.

אולי הוא עם קשיים רגשיים כי אתם לא איתרתם אותו בזמן, אמרת שהעברתם אותו גן, אז לאיזה גן? אני צריכה פרטים, כדי לדעת, פחות או יותר מה לייעץ לך ואיך. אמנם יש לי את הנסיון, אבל.. כמו שאומרים כל ילד הוא אוצר משל עצמו ויש הבדלים בין ילד לילד, כך שלא אוכל לענות לך עד אשר תוסיפי לי פרטים. שלחי לי למייל. nirat28@walla.com יש לי עוד מייל תשלחי לשם, כדי שלא יסגרו לי את התיבה, chavatanami29@hotmail.com תנסי גם את הסיומת il אבל לדעתי הסיומת הראשונה בהוטמייל יותר נכונה.

איבחון בשרות הפסיכולוגי

גן שפתי והאפשרויות לחזור למערכת הרגילה

בני בן שלוש ויש לו קשיי דיבור הוצע לנו גן שפתי, הבעיה היא כדיברתי עם אחראית החינוך המיוחד היא אמרה לי כי אם הוא יעבור את הוועדות וההמלצות אני לא אוכל לרשום אותו לגן רגיל אלא לחינוך המיוחדץ מפחיד אותי לטעות, ומפחידה אותי הסטיגמה. מה גם שהגן השפתח בעירנו הוא בעצם גן של החינוך המיוחד על כל המשתמע מכך ואם ארצה להוציא אותו משם הדרך לא כל כך פשוטה. מה אתם יודעים על כך?
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר