אכילה בלילה - מה דעתכן?

שלום לכל האמהות. בתי בת שבעה חודשים. יונקת בלבד. לאחרונה הוספתי לה גם קצת "גרבר" או פרי במהלך היום. היא עדיין קמה פעמיים בלילה כדי לאכול ומיד חוזרת לישון בגמר היניקה. נסיונות לתת לה בקבוק לא הצליחו בינתיים. היא נולדה במשקל 2.5 ק"ג, כך שמיומה הראשון הנקתי אותה מתי שרק רצתה. אני קוראת פה בפורום על ילדים שיונקים 3 פעמים ביום וזה מאוד רחוק מהמציאות שלי. מאיה יונקת בערך כל שעתיים - שלוש. האם עשיתי איזו טעות במהלך הדרך? אני עדיין לא רוצה לגמול אותה מהנקה, אבל רציתי לשמוע דעות אחרות. תודה

הנקה ועוד

שלום לך המשיכי להניק כל עוד הקטנה רוצה ואת יכולה. יש ילדים שאוכלים בלילה פעם, אחרים פעמיים ולכל ילד דרך משלו לגדול. בעקרון, ילד בן שבעה חודשים, בריא עם משקל טוב אינו צריך לאכול בלילה, אצלי ישנו לילה שלם כבר בגיל חודשיים ובכל זאת אני ממליצה להניק כל עוד אפשר. במשך הזמן כשהקטנה תאכל יותר אוכל מוצק אולי היא תצטרך פחות הנקה. אני גם ממליצה להתחיל בירקות מבושלים כמוצקים ולא עם פרות מתוקים, כי קשה יותר לעבור אחר-כך לירקות. ערב נעים לך

אומנם צרת רבים . . . . אבל יש גרוע מזה

הבן שלנו בן 5 חודשים וגם בלילה הוא קם כל שעתיים - שלוש לינוק. מניסיון עם הבןהגדול הפסקת ההנקה לא פתרה את הבעיה, ילד שקם בלילה זה אופי ולא צורך לאוכל או להנקה. הבן בגדול קם כל לילה עד גיל שנתיים לבקבוק חלב או מים או לחיבוק. ופתאום זה נגמר ועבר. חבל להפסיק בגלל זה את ההנקה. אין לזה כל קשר. עם הבן קטן ניסינו לתת לו בקבוק של 180 מ"ל ואח"כ עוד הנקה כדי שילך לישון שבע ממש, זה גם לא עזר הוא קם ב 12:00, 2:00, 4:00, ואם חזר לישון אז גם ב 6:00. בהצלחה ולילה טוב.

7 חודשים - אוכל ומהר!

שלום אמא של מיה, לפני נושא האכילה בלילה חשוב לציין כי בגיל 7 חודשים הילד צריך לאכול מזונות נוספים למעט הנקה. הנקה טובה כתזונה יחידה ומספקת עד גיל חצי שנה בלבד!!! בגיל 7 חודשים ניתן לאכול מרק ירקות מרוסק ופירות מרוסקים (למה גרבר? למה לא טרי? אנחנו במדינת ישראל השופעת). בגיל זה יש חלון הזדמנויות לטעמים וללמידת אכילה נכונה, חלון זה נמשך עד 9 חודשים בקירוב וכדאי מאוד לנצל אותו. האכילה הנוספת לא אמורה לפגוע בהנקה , אני הנקתי את בני עד גיל 10 חודשים - הנקות בוקר וערב, ובמהלך היום הוא אכל פירות וירקות (עם עוף) וזה היה נפלא. בנוגע לאכילת הלילה, בגיל 7 חודשים אין לגוף צורך פיזיולוגי לאכול בלילה והילד אמור לישון לילה שלם. יתכן ו"ארוחת הערב" אינה מספיקה ולכן יש רעב בלילה או סתם הרגל שכשקצת בוכים אמא שולפת ציצי והכל מסתדר. בקיצור, לדחוף הכל לבלנדר ולהתחיל להנות מהאכלה עם כפית.

בגיל הזה

את כבר צריכה להתחיל לתת לה מרק, אסור רק הנקה! אני מכירה מישהי שנתנה רק הנקה ובגיל 8 חודשים הילד היה במצב של תת תזונה, תתיעצי בטיפת חלב. לא טעית בכלום חוץ מזה כי יש ילדים שאוכלים בתדירות גבוהה, אבל אם מדובר בהנקה אז זה גם פינוק אז למה שלא תאכל יותר פעמים? בקבוק קשה לי להאמין שהיא תרצה עכשיו אחרי הנקה מלאה, תעברי ישר לכפית, ירקות מבושלים בצהריים ואחרי כשבוע תוסיפי עוף, ופירות בבוקר או אחה"צ. את יכולה בערב לתת דייסת מטרנה סמיכה עם כפית (יש עכשיו דייסת "גם וגם" של מטרנה) ואולי זה יחזיק אותה יותר שעות בלילה. בהצלחה!

Night breastfeeding

I just gave a response to a similar question above. My daughter is 1 year old and still gets most of her calories from breastfeeding (and she has no nutritional deficiencies by the way) She does eat vegetables and rice during day time. x At night she sleeps in my bed and eats about twice a night. Sometimes she'll stay latched on for an hour or longer. I have no problem sleeping when she eats so I don't care how often or for how long she latches on. I assume that she needs, either the food or the closeness to me (I go to work so most of the day she doesn't see me) x Anyway, she will grow out of it at some point and I am in no hurry to wean her - this closeness is all too special to me. It will not be long before your baby grows into a child that doesn't think it's 'cool' to be seen with mommy, so cheris the time you are close :-) I know it's tough, but it will not last forever. Be strong! x
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר