חוסר בשעות שינה

לפני כחודשיים עברנו לדירה חדשה לאחר שנים רבות של מגורים בבסיסי חיל האויר ביתי הקטנה (בת 6) החלה לפתע להגיע למיטתנו במהלך הלילה בתואנות שונות ומשונות - סיוטים ,רעש של כלבים... לצערי הרב הסכמתי שתישן עימנו בלילה הראשון (פשוט היינו סחוטים) אבל מאז אנחנו כמעט ולא ישנים בלילה. מחפש רעיונות יצירתיים כיצד חוזרים לישון בלילה

בחדר של הילדה חייבת להיות ספה כדי שאתה או אמא תוכלו לישון איתה ולא היא איתכם.

אני מאמינה שהיא באמת חוששת ומוטרדת ולא סתם עושה הצגות ולכן כדאי להבהיר לה שמאמינים לה ורוצים ללמד אותה ולעזור לה להתגבר על הפחד. אפשר לישון איתה קצת בחדר,אפשר לקנות לה בובת כלב או חיה אחרת גדולה שעומדת מחוץ לחדר ושומרת עליה בלילה. אולי כדאי לשים בחדר טייפ עם סיפורים שלא תרגיש לבד. וגם אם היא מתעוררת באמצע הלילה,תחזירו אותה למיטה בדברי נועם,תשימו לה קלטת בטייפ עם סיפורים או שירים שהיא אוהבת,תשכבו קצת על הספה לידה ותפהקו הרבה,כי יש סברה שאומרת שפעם כשחיינו במערות הילדים היו מבינים שזמן לישון הגיע כשההורים היו מפהקים .

الاخعغخعفربخفرخ

emo_48.png

לוקח לה זמן להתרגל ולהסתגל למקום החדש, זה טבעי וברור. 

תהיו איתה קצת בשלב הזה שלה, תיתנו לה אולי קצת לישון איתכם, ואפילו עדיף שאחד מכם יהיה איתה עד שהיא נרדמת במיטה שלה. 

זה תהליך, אבל בסוף זה יעבור. ילדים הרבה יותר  חזקים מכפי שנדמה לנו... 

טבעי שהיא תרגיש את הפחד מהשינויים ותשנה את התנהגותה בהתאם. המלצתי היא להתחיל תהליך של עיבוד המעבר. אפשר לדבר איתה על כך שעברנו דירה, ומה זה אומר לעבור דירה וכל זה. אפשר לקשט ביחד איתה את החדר שלה ולייצר לה זיקה עבורו שתרגיש קשורה אליו.

בנוסף להזכיר לה כמה פעמים במהלך היום ש"היום היא תישן בחדר שלה כמו ילדה גדולה", לפני שנת ההשכבה להזכיר כמה פעמים. בטקס ההרדמה להודיע לה שתהיו שם כמה שצריך עד שהיא תירדם. 

עוד משהו שאפשר לנסות זה טבלה, בכל בוקר שהיא מתעוררת במיטה ולא עברה אליכם היא תקבל מדבקת כוכב ואחרי כך וכך מדבקות היא זוכה לצ'ופר.

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר