תינוק מרדן???

יש לי ילד מקסים (כמו לכולם),אולם יש לי בעיה אחת איתו , הוא לא מתיחס להוראות שלי. ישנם מספר הוראות שאני מקפידה עליהם כמו לא לגעת בחשמל, לא לגעת במנורה עומדת בסלון ולא לגעת בעגלת הירקות. אולם הוא לא מתיחס ,הוא מסתכל עליי וממשיך. אני אובדת עצות ולא יודעת מה לעשות, הרחקתי הכל ממנו אבל הוא מוצא דרכים להגיע לזה ופשוט מתעלם מהאזהרות שלי, חוץ מלאזהיר מה אני עוד יכולה לעשות לילד בן שנה? האם הוא בכלל מבין מה אני רוצה ממנו בגיל כזה?

יש לי ילדה בגיל הזה

שפשוט ניגשת לוידאו ואז היא מסתכלת עליה שניה לפני שהיא דוחפת את האצבע שלה וביד השניה עושה את סימן ה-נונונו...אז פשוט צריך לעבוד איתם והם כן מבינים...תאמני לי....שימי אותו במויה או בלול כשהוא לא מקשיב ותסבירי שאסור לגעת ,אמא לא מסכימה,אמא כועסת אבל הכי חשוב לא להפנות אצבע מאשימה..... ותאמיני לי שכבר עכשיו הם בודקים את הגבולות..... בהצלחה נתי

תינוק מרדן?? מה פתאום!

תינוק סקרן עם אופי חקרני בריא. מה עוד אפשר לעשות? רק לחזור שוב ושוב כמו מנטרה על אזהרתך. כשהוא נוגע בטלויזיה את מזיזה אותו, מחבקת אותו (בלי כעס) ואומרת : " אסור לגעת בטלויזיה" בלי הטפות מוסר והסברים ארוכים (הם לא עוזרים) רק עקביות וסבלנות עוזרים. במקרים קשים אני ממליצה להרחיק או לגדר בעזרת רהיט אחר. וכן, ענין המשמעת הוא לא קל, אבל עובד טוב ביותר כשההוראה היא עקבית ונעשית בלי לחץ (להוציא את העוקץ) בהצלחה ויום נעים

ילדים בודקים גבולות, וגם מספקים "הצגות"

הילדים שלנו כולם טובים ונפלאים, .... אבל הם גם אוהבים לבחון אותנו ולילמוד היכן הגבולות שלנו לכן אנחנו חייבים להיות מאד ברורים מה מותר ומה אסור וגם עיקביים ולכן גם למזער את את האסור והמסוכן - החשמל לא מוגן, שביר לא בגובה הידיים חוטי החשמל קשורים מאחור דלתות ארונות סגורים וכו' וכך העימות עם הילד ממוזער. מעבר לכך אל תבחני את ילדך כי הוא יספק את ההצגה ה"מבוקשת" הוא יבחין שאת בוחנת אותו ויעשה בדיוק את מה שאסור ומרגיז. בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר