השקעה פחותה בבת הקטנה

יש לי שתי בנות - בת שנתיים ובת שנה בבת השנה אני משקיעה פחות, הגדולה לוקחת את כל תשומת הלב היא בדיוק בשלב שהיא מתחילה לדבר, לפעמים זה גם מפריע לה שאני עם הבת הקטנה, היא נעשית "נודניק" ודורשת את מלוא התשומת לב אני מרגישה נקיפות מצפון לגבי הבת הקטנה וכאשר אני משחקת עם הבת הקטנה - אני פתאום קולטת את הגדולה מסתכלת עלינו וגם אז אני מרגישה רע עם זה מה לעשות, איך אני צריכה להתנהג מה דעתכם

השקעה..

שלום לך. התופעה שסיפרת עליה של תחושת רגשי אשמה לגבי שתי הבנות היא מאוד אופיינית. משום מה אנו מאמינים שעלינו לנהוג בשיוויון- למרות שהדבר בלתי אפשרי. לכל ילד הצרכים שלו - ואנו מתייחסים אליו בזמן ובמקום המתאימים. זה בהחלט ברור שכשנולד ילד צריכים להשקיע בו יותר זמן. כך גם הגדול/ה למד/ה שהיא לא יחידה בעולם ובהזדמנות הזו היא יכולה גם ללמוד לעזור. כאשר נשקיע בכל אחת בזמן המתאים לפי הצורך ולא כדי לפצות - נהיה יותר שלמים עם עצמנו. וגם הילדים ילמדו שאמא דואגת ומטפלת בכל אחד כי היא מאמינה שעכשיו זה הזמן המתאים -ולא כי רגשות האשמה הפעילו אותה. בהצלחה.

בנות שתיים בובותיים, צילי וגילי.....

שלום לך אמא מודאגת מדוע יש לך נקיפות מצפון? מדוע את מרגישה רע? האם עשית משהו רע? לדעתי, לא! בסך הכל יש לך שתי בנות מתוקות שבגלל ההפרש הקטן בינהן, יכולות להיות מאד קרובות האחת לשניה אם רק תרשי להן. כל אחת מן הבנות זקוקה באותה מידה לחום, אהבה וכמובן טיפול מסור ולכל אחת מגיע 100% .ולכן כשאת מטפלת באחת והשניה תופסת ברגלך ומתלוננת, זה בסדר, מותר לה ומותר לך להמשיך בנחת, את יכולה לבקש ממנה לעזור לך ולשמור על הטיטול או המשחה או דבר אחר ולתת לה את ההרגשה של עזרה. אם את תרגישי טוב עם עצמך, זה גם מה שתקריני לבנות. את יכולה לעשות פעילויות משותפות עם שתי הבנות כגון: גלגולים על הרצפה עם כדורים או כריות, צפיה משותפת בקלטת או טלויזיה ומשחק משותף בחוץ בארגז החול. וכן, מותר גם לקנא, גם זה בסדר ואם את תביני שאת בסדר זה גם המסר שתעבירי לבנות. תהני מהבנות לפני שהן בורחות לך. את אמא נהדרת, תאמיני בעצמך. יום נהדר לך

נחת מהבנות

יבלת עצות טובות מהקוראות הקודמות. את גם יכולה להחליט על זמן איכות עם כל אחת מהבנות בנפרד. אפשר להספיק המון ולהנות . בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר