חזרה לגן - ושאלת הכנה מקדימה

היי - בוקר טוב לכן/ם... ירדן כבר בת 3 ועולה לגן עירייה ויש לי בעיונת קטנה... מה אוכלים בגן???!! ירדן כמעט ולא אוכלת סנדוויצים, רק ביצים ועגבניות (התחלתי לחשוב על גידול עבניות במרפסת - זה יותר חסכוני..., ואולי לבנות בנוסף לול ... ) אבל, ברצינות, מה מכינים לילד לגן? היא באמת בעייתית בתחום הזה... תודה על כל יצירתיות בעניין... שרית.

בוקר אור

אצלנו בישוב נהוג שלגנים לא מביאים אוכל. בתחילת השנה אוספים כסף, והסייעת דואגת להכין כל יום ארוחת בוקר עבור הילדים. זה פותר את ההחלטה וההכנה כל בוקר, וכך הילד חשוף למגוון מאכלים. הוא רואה שאחרים אוכלים, ובד"כ גם הוא מצטרף. אחרת...גם אני באותה הבעייה.

אכילה חברתית

בגן יש אכילה חברתית.... ילדים שלא אוכלים בבית אוכלים בגן, ילדים שלא אוכלים בבית דברים מסויימים, אוכלים אותם בגן - כי כולם עושים את זה והחברתיות מדרבנת. לשאלתך - תראי איך הולך בשבוע הראשון, היא לא תמות עם כמה ימים היא לא תאכל כלום בגן, אלא רק בבית, אח"כ או שהיא תתרגל, או שהסייעת בגן תפנה אליך עם הבעיה. אני זוכרת שבגן של ילדי היה ילד אחד שהיה אלרגי להמון מוצרי מזון ונהג להביא את האוכל שלו מבית... ככה שזאת גם אפשרות למקרה הקיצוני ביותר.

וכך גם נהוג אצלנו - יום נפלא לכולנו

אכילה חברתית

בגן יש אכילה חברתית.... ילדים שלא אוכלים בבית אוכלים בגן, ילדים שלא אוכלים בבית דברים מסויימים, אוכלים אותם בגן - כי כולם עושים את זה והחברתיות מדרבנת. לשאלתך - תראי איך הולך בשבוע הראשון, היא לא תמות עם כמה ימים היא לא תאכל כלום בגן, אלא רק בבית, אח"כ או שהיא תתרגל, או שהסייעת בגן תפנה אליך עם הבעיה. אני זוכרת שבגן של ילדי היה ילד אחד שהיה אלרגי להמון מוצרי מזון ונהג להביא את האוכל שלו מבית... ככה שזאת גם אפשרות למקרה הקיצוני ביותר.

מסכימה מאוד

מאוד יכול להיות שתופתעי לגלות שבגן היא אוכלת כמו כולם והגננת בכלל לא תבין על מה את מדברת. אולי זה יקח קצת זמן אבל זה בהחלט מדבק לשבת ליד כל הילדים שאוכלים ביחד. גם עם הילדון שלי זה די דומה וגם הוא עולה לגן של העיריה. אצלי הוא אוכל כמעט רק מעדנים. אם לא נעצור אותו הוא יגמור לנו את כל המעדנים במקרר ביום אחד. פירות הוא כמעט ולא אוכל. אבל אני מאוד מקווה שהוא יתרגל לאכול פירות יחד עם הילדים בגן כי אין מקרר בגן ולכן אני לא מתכוונת לשלוח מעדן. סנדוויץ', לדוגמא, הוא אכל כמעט תמיד רק במשפחתון ולא בבית. ברוב המיקרים ילד מסתגל יפה בגן. בהצלחה

חזרה לגן - ושאלת הכנה מקדימה

היי - בוקר טוב לכן/ם... ירדן כבר בת 3 ועולה לגן עירייה ויש לי בעיונת קטנה... מה אוכלים בגן???!! ירדן כמעט ולא אוכלת סנדוויצים, רק ביצים ועגבניות (התחלתי לחשוב על גידול עבניות במרפסת - זה יותר חסכוני..., ואולי לבנות בנוסף לול ... ) אבל, ברצינות, מה מכינים לילד לגן? היא באמת בעייתית בתחום הזה... תודה על כל יצירתיות בעניין... שרית.

אפשר גם לשלוח אוכל אחר לגן

הי, גם אם בגן שאליו ירדן הולכת בסוף לא יהיו ארוחות משותפות אלא כל ילד מביא בעצמו, אפשר עם קצת מעוף לשלוח אוכל אחר שאינו כריכים ופירות. למשל - גביע יוגורט וכפית, ביצה קשה, שקית עם קורנפלקס, מצה-בריי, בורקס. אני איתך באותה סירה ... בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר