גן ובכי...

גן ובכי...

ירדן היא בת שנתיים, והולכת לגן פרטי. אני רוצה לשאול האם זה טבעי שעד עכשיו (כמעט חדשיים אחרי תחילת הגן) היא עדיין בוכה ומחפשת את אמא?? אין לה עוד אחים והיא רגילה אלי ולא עוזבת אותי רגע, זה גם אחד הסיבות ששמתי אותה בגן, כדי שתהיה (קצת) עצמאית. עקבתי אחריה מס' ימים, ושאלתי אמהות אחרות, היא די תלויה בעוזרת גננת, וגם אותה לא עוזבת, היא כמעט ולא משחקת עם ילדים אחרים, וכל היום הולכת אחריה. האם עשיתי נכון?? אני נורא מודאגת. האם הייתי צריכה להשאיר את הילדה בבית, (אני רואה שקשה לה, אבל בסה"כ היא לא מוזנחת, ודי מטופלת), אני נורא רוצה לצאת כבר לעבוד/ללמוד אבל נורא קשה לי כשאני צריכה לקחת אותה בבוקר, ולחשוב עליה בוכה כל היום. גם כשאני לוקחת אותה מהגן, היא רצה אלי בבכי. ואגב, היא בסה"כ 4 שעות בגן, חשבתי שבתור התחלה זה מספיק לה... מה עושים?? אמא מודאגת.....

ואגב, יש אפשרות או דרך כלשהיא לעודד אותה "לדבר" על מה שהיה בגן, כי די

קשה לשאול ילדה בגיל שנתיים איך היה??

הי שרית

בוקר טוב, ישנם חלק מצאצאיינו שהולכים לגן בעליצות, ישנם שהולכים בבכי, אך כמעט כולם מתחילים את התקופה החדשה שלהם בגן בבכי כאשר לכל אחד מהם יש את תקופת הבכי שלו, יהיו ילדים שיבכו בשבוע הראשון, יהיו שיבכו בחודש הראשון ויהיו שיבכו יותר. תחילת השנה מאופיינת אצלנו בהמון חגים כך שלפעוטים שלנו די קשה להסתגל בתקופה הראשונה. יחד עם זאת את אינך משאירה אותה לאורך זמן בגן ועליך לחשוב כפי שאת אומרת גם על עצמך את רוצה ללמוד או לצאת לעבודה אני כל כך מבינה את יסורי המצפון שלך ואת ההתלבטויות שלך ואני חושבת שאת עושה נפלא בשליחת הילדה לגן. תראי, עם הבת שלי בת ה-7 היה בגן ילד שבכה עד כתה א' והפסיק בסופו של דבר - הוא היה מקרה קיצוני. אני משערת שלאט לאט הקטנה תתחיל להסתגל למציאות החדשה שלה והבכי יפסק. אליה

אני מסכימה עם אליה- חוצמזה..

מה קורה בשעות אחר-הצהריים? יש אפשרות לקחת אותה לגן משחקים או ללכת לילדים או להזמין ילדים מהגן כדי שהיא תכיר יותר וזה יקל עליה בגן? (מה קורה מחוץ לשעות הגן?) אני מאמינה שאם היחס באמת טוב בגן אז היא תשתלב.. יכול להיות שהיא מנסה למשוך את תשומת הלב שלך ואסור לך להישבר.. אח"כ יהיה לך יותר קל לצאת מזה.. אולי יש איזה צעצוע/ ספר אהוב עליה שהיא יכולה לקחת איתה לגן- זה (מנסיון) ממש יכול לעזור שיהיה לך בהצלחה עמית
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר